Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
tuncay83
14 yıl önce - Sal 15 Ağu 2006, 20:38

Alıntı:
100 yıl önce Sirkeci'de Vedat Tek tarafından yaptırılan Hobyar Camii:

100 yıllık bir konak fotoğrafı da benden olsun. Mimarı yukarıdaki 100 yıllık Hobyar camisi yapan Vedat Tek.
Bu konak Acıbadem'e doğru çıkarken, Acıbadem Nautilus'un hemen 100 metre yukarısında. İsmi Sokullu Konağı. Şu anki hali içler acısı. Ben şahsen çatısına kadar heryerini gezdim. En son Anadolu lisesi olarak kullanılmış. En alt katında da bir insan iskeleti bulunmakta. Bu iskeletin ne işi var orada anlamış değilim. Bir mesarı bile yok yani. Bu konağın bahçesine iki adet 17 ve 15 katlı blok yapılmış. İsmini de konaktan almış Sokullu konağı Evleri. Aklınız Sokullu Mehmet Paşa'ya gitmesin. O Sokullu değil Osmanlının son döneminde yaşamış bir başka Sokullu yani. (Sokullu Mehmet Paşa bundan yaklaşık 500 yıl önce yaşamış.) İlk önce av müzesi olarak kullanılmış sonrada Anadolu lisesi sanıyorum. Çünkü içinde kurutulmuş bir çok kuş ve hayvan çeşidi var. Hatta bir tane deve kuşu bile var. İçi saman ile doldurulmuş. Konağın bahçesi kullanılmış ve kendisi de köşede bir yerde kaderine terk edilmiş. 1. derecede tarihi eser olduğundan ana yapısı bozulmadan restore edilecekmiş ama ne zaman bilinmez. Bir zamanlar satılık ilanı vardı üzerinde. Şimdi ise yok. Değeri milyon dolarlarla ifade ediliyor. (fotoğrafın kalitesi için özür dijital makine yanımda yoktu)

Tayfun Kaan Vural
1 hafta önce - Pzr 21 Şub 2021, 17:33

Başlığın ilk sayfasında gösterilen Deutsche Orient Bank binası, önümüzdeki ay "Orientbank Hotel İstanbul, Autograph Collection" lüks otel olarak yeniden açılıyor. Söz konusu otel, Marriott oteller zincirinin bir parçasıdır.

https://www.marriott.com/hotels/travel/istar-orie ...ollection/

wowalpwow
1 hafta önce - Pzr 21 Şub 2021, 21:30

Alıntı:

Mesajın üzerinden 14 yıl geçmiş, bu korkunç halini çok iyi hatırlarım.

Şimdi bu halde;

sayfa 3
ANA SAYFA -> İSTANBUL