Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 161162163164   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 162
SametYücel
2 hafta önce - Prş 18 Şub 2021, 13:37

Herkese tekrar merhaba,
Bu başlığın takipçilerine bazı önemli bilgileri aktarmak istiyorum.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum, bölgede çok ciddi hareketlilik var, müstakil evlere olan talep çok arttı, bölgede kiralık konut bulunmuyor, sıfır. Satılık konut ise bir kaç sitede ve çok sınırlı sayıda. Bu da yeni ihtiyaçları ortaya çıkartıyor, çünki özellikle Anadolu Yakasında çok sayıda alıcının gözü burada, ancak konutta yok, büyük projede. Bu da gözleri yeni yatırımlara çekiyor.
Peki bu konuda gelişmeler ne durumda bir sonraki mesajımda anlatacağım.

SametYücel
2 hafta önce - Prş 18 Şub 2021, 14:43

Şimdi de eklediğim harita ile bilgileri paylaşmak istiyorum.

1. Hazine Arazisi olarak görünen yer Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Kulübüne katmak istediği ama alamadığı, sonra Pendik Belediyesi’nin Spor Köyü yapacağım dediği ancak sonra projelerinden kaldırdığı. Son dönemde Sanat Spor Vadisi dedikodularının dolaştığı arazidir. Burası büyük bir olasılıkla TOKİ’ye devredilecek ve konut, belki karma proje yani konut, otel, AVM gibi değerlendirilmek üzere satılacak. Arazinin büyük bölümü Pendik Kurna sınırlarında kalıyor.

2. 415 bin m2’lik arazi, burası konut imarlı arsa olarak sahibi tarafından satışa sunulmuş durumda.

3. Ayrıca içi yeşil ile işaretli yerler, büyük araziler ve yakın zamanda satıldı. Konut imarlı araziler.

4. İçi siyah olan arazi yine sahibinden konut imarlı satılık arazi. Çok değerli bir konuma sahip.

5. Tüm bunların dışında irili ufaklı başka arazilerde satılık veya yatırım için alınmış durumda.

Ben özellikle Tepeören’in en değerli noktası olan İstanbul Park Bulvarı civarını sizlerle paylaşıyorum, iç taraflara doğru arazilerin fiyatları oldukça düşüyor, ancak orta vadede buralarda gelişime göre değerlenecektir. Buralarda da yine başlayan ve başlayacak olan planlanan projeler bulunuyor.

(+)

HCGO
2 hafta önce - Prş 18 Şub 2021, 15:08
Tepeören Kar Altında

İstanbul Okan Üniversitesi
Official Photo

(+)

SametYücel
2 hafta önce - Cum 19 Şub 2021, 14:34
Yüksek Hızlı Tren Hattı

Merhaba,
HCGO Bey, Tepeören’den geçecek olan Adapazarı - Sabiha Gökçen Havalimanı YHT hattı ile ilgili yeni bir başlık oluşturmuş. Detayları buradan takip edebilirsiniz. Burada daha önce paylaştığımız hattın resmileştiği ve ÇED sürecinin başladığı, ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ÇED’e gerek olmadığını açıkladığı yönündeki bilgilerini paylaşıyor.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=8159849#8159849

Ertuğrul Bey34
1 hafta önce - Cum 26 Şub 2021, 00:36

Herkese hayırlı akşamlar dilerim malum pandemi şartları ve işlerin yoğunluğundan dolayı epey Bi süredir foruma zaman ayıramamıştım eğer bölgeyle alakalı emsal imar uygulaması plan tadilatı gibi konularda danışmak isterseniz ben burdayım..

Bu arada ben mimarım ve ibb gönüllü şehir Planlama işiyle uğraşıyorum aynı zamanda Tuzla Postane Mahallesi tepeören Mahallesi akfırat Mahallesi özellikle çalışma bölgem, deyim yerindeyse bu bölgede nerden dere geçer nerden uçak geçer hepsi bilgim dahilindedir bu nedenle kafasında soru işareti olanlara yardım etmek isterim

sayfa 162
« önceki   123 ... 161162163164   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL