Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3537
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Cmt 23 Oca 2021, 16:47

Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi’nden stadyuma hayat verecek proje geliyorBüyükşehir Stadyumu, nam-ı diğer Timsah Arena, kuşkusuz son yıllarda yapılmış en modern statlardan biri.
Ancak, stadyumdan sadece maç günleri yararlanılabiliyor.
Oysa Türkiye’nin diğer kentlerinin ve futbolun yaygın olduğu ülkelerin statlarının çevresinde; kafesinden, restoranına, mağazasından, müzesine kadar, maç günlerinde taraftarların; diğer günler de kent sakinlerinin yararlanacağı alanlar var.
Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda ise ticari alanlar yok değil ancak işlevsel olmadıkları için kapalı.
Kapalı olduğu için de Bursaspor, dolaylı olarak da stadyumu inşa eden Büyükşehir Belediyesi ciddi bir gelir kaybına uğruyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2 yıl önce stadyumun, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmesini teklif etmiş ancak girişimi sonuçlanmamıştı.
Büyükşehir Belediyesi’nin, stadyumu Bursaspor Kulübü’ne kiraladığını ancak kira alamadığını da yeri gelmişken hatırlatalım.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, güvenlik ve temizlik gibi hizmetler nedeniyle, stadyuma yıllık 1 milyon lira harcıyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile stadyumu konuştuk.
Aktaş, stadyumun çevresini canlandıracak ve gelir getirecek önemli bir gelişmeden söz etti:
“Stadyumda maalesef sadece maç günlerinde hareket oluyor. Yani Bursalılar, nasıl Yunuseli Havaalanı arazisinden yararlanamıyorsa, stadyumdan da yeteri kadar yararlanamıyorlar. Biz istiyoruz ki Bursalılar yılın 365 günü stadyumdan yararlansın. Bunun için bir süreden bu yana yoğun bir çalışma yürütüp, bir proje hazırlıyoruz. Projenin detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağım. Ancak şimdilik şunu söyleyebilirim ki, hazırladığımız projeyle stadyumdan Bursalılar yararlanabilecekler.”
Evet, gelişme böyle…
Stadyuma hayat verecek projeyi Büyükşehir Belediyesi hazırlıyor ancak kent dinamiklerinin sahip çıkması da şart.

Büyükşehir ve BTSO’dan Bursaspor’a önemli destek
Hiç şüphesiz Bursaspor, son yıllarda en büyük desteği Büyükşehir Belediyesi’nden alıyor.
Mesut Mestan döneminde, transfer tahtasının açılmasını sağlayan hamle Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan gelmişti.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursaspor’a desteği sürüyor.
Son destek, BTSO ile birlikte, 19 futbolcu ve teknik heyetin birikmiş alacaklarının ödenmesi oldu.
BTSO ve Büyükşehir Belediyesi’nin son katkısı 1 milyon 100 bin liraymış.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/yazar/mustafa-ozdal/buyuk ...yor-708549

Umarım doğru düzgün proje yapılarak stadyumun alanlarından yararlanılır.


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 27 Oca 2021, 16:58

BÜYÜKŞEHİR STADININ DRONE İLE GÖRÜNÜŞÜ
Alıntı:
erişim

1 yıl önce - Pzr 14 Şub 2021, 16:28

Alıntı:
Ancak, stadyumdan sadece maç günleri yararlanılabiliyor.


Yeni statların neredeyse hepsi aynı durumda.


Serkan99
1 yıl önce - Pts 15 Şub 2021, 19:30

- 500 Milyon dolarlık yarım stadyum..

- Yanından akan kanalizasyon benzeri dere...

- Yazık ki ne yazık ...

- Ayranımız yok içmeye 500 milyon dolarlık stadla çıkıyoruz tff 2. ligte maça...


mehmeterden198
1 yıl önce - Pts 15 Şub 2021, 19:34

Alıntı:
500 Milyon dolarlık yarım stadyum..

- Yanından akan kanalizasyon benzeri dere...

- Yazık ki ne yazık ...

- Ayranımız yok içmeye 500 milyon dolarlık stadla çıkıyoruz tff 2. ligte maça...


500 milyon dolar mı yoksa tl mi?

Dolar olacağını hiç zannetmiyorum.UfukRaifoğlu
1 yıl önce - Pts 15 Şub 2021, 19:36

500-600 milyon TL

Mert Akgün
1 yıl önce - Sal 16 Şub 2021, 15:06

Alıntı:
500-600 milyon TL


Sitede bu başlıktaki ilk mesajdan 40inci sayfaya kadar geldim. Haziran 2011 de hafriyat işleri başlamış, ekimde ilk kolonlar ortaya çıkmış. 2011 de dolar kuru 1$=1,55₺
500,000,000 / 1,55 = 322,580,000 dolar civari mal olmuş diyebiliriz. Benim şahsi yorumum Altepe taraftara yaranmak için stadı belediye bütçesinden yapmaya kalkıştı bu da sonunu getirdi. Bursa zaten her seçimde iktidar adayına oy veriyor. Olan bursalıya oldu, projeler durdu, metro gitmesi gereken yerler iptal oldu, en az lrt olması gereken hat tramvay oldu ve yarım kaldı, başka da gözle görülür elle tutulur proje yok şu an.


Serkan99
1 yıl önce - Pts 22 Şub 2021, 17:45

- Sayın Mert uğraşmışsın çok sağol ama boşuna uğraşmıssın.. Bu adamlara bişey anlatamazsın..

-Bizde gençlimizde nice maçlara gittik.. En güzel anılarımız küflü Atatürk stadında..

- Ama sen başarısız bi çocuğa üniversite kazanamayan bi çocuğa altına ferrari verirsen şımarık züppe olur sonunda varını yoğunu kaybeder..

- Bursa gibi yüzlerce sorunu olan bir şehir ... O tarihte hiç unutmuyorum.. Bursa'ya yapılan son kavşak yatırımı olan DEMİRTAŞ KAVŞAĞI 12 milyon tl malolmuştu. Stadyum ise aynı tarihte 550 milyon tl ve yarım kamulaştırmalar yok otopark yok vs...

- Ben senin gibi defalarca hesapladım en az 550 milyon dolar ve işin acısı kamulaştırmalar yapılmadı çoğu şey de yarım ...


BJK 5106
1 yıl önce - Pts 15 Mar 2021, 19:25

Alıntı:
Bursa’nın can damarında büyük dönüşüm

BURSA – Bursa trafiğinin kalbi konumundaki Acemler Kavşağı’nda birkaç farklı koldan önemli çalışmaları başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içerisinde projelerin büyük kısmını bitirmeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Acemler Kavşağı ile kavşaktaki yoğunluğu etkileyen farklı bölgelerde yapılacak yatırımlarla yoğunluğu yüzde 27 oranında azaltmayı öngördüklerini söyledi.
....
Stadyum için sürpriz proje

Stadyumun her ne kadar iki haftada bir sefer, yılda 18-20 sefer kullanılan bir mekân olsa da yakın zamanda bu konuda sürpriz bir proje açıklayacaklarını anlatan Başkan Aktaş, “Stadyumu yılın 365 günü kullanmak istiyoruz. Stadyumun da 1100 kapasiteli otoparkı var. Stadyumun alt kısmında ve diğer müştemilatında da önemli çalışmalar var. Bursa'daki insanları ve gençleri ilgilendiren önemli çalışmalar olacak. Aynı otoparkların buraya da hizmet eden bir fonksiyona bürünmesini arzu ediyoruz” dedi.

“Tek başına düşünmemek lazım”

Acemler Kavşağı’nın daha önce de çok fonksiyonlu olduğunu söylediklerini hatırlatan Başkan Aktaş, “15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden 190 bin civarında araç geçerken, Acemler Kavşağı pandemi öncesi 210.000 civarı araç çekiyordu. Bazı günler 256 binlere bile dayandı. Bursa'nın kalbi pozisyondaki Acemler Kavşağı’nda 6-7 aşamalı çalışma yapıyoruz. Şerit genişletmeleri yapılıyor. Beraberinde tünel geçişimiz de var. Amacımız burayı daha işler hale getirmek. Acemler Kavşağı tek başına düşünmemek lazım. Adliye Kavşağı, Yakın Doğu Çevre Yolu’nda Botanik civarında iki tane C kavşak, Yunuseli'ndeki yatırımlar Acemler Kavşağı’nı etkileyen ve rahatlatacak konular. Bunlar hep bu yıl içerisinde yapımı ihale edilecek ve başlanacak olan yatırımlardır” diye konuştu.
15 MART 2021/BASIN BÜLTENİ
https://www.bursa.bel.tr/haber/bursanin-can-damar ...sum--29861(+)


Tekinn2121
1 yıl önce - Sal 16 Mar 2021, 20:57

Bursa stadının konumu olabilecek en kötü yerdeymiş yollar stadı izole etmiş durumda çok yazıksayfa 3537
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet