Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
onurnazliaka
1 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 19:04

Alıntı:
ÖNERİM VAR

SOLA DÖNÜŞÜN SERBEST OLDUĞU TRAFİK IŞIKLI KAVŞAK TURAN GÜNEŞ BULVARI’NI RAHATLATIR


Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), Turan Güneş Bulvarı üzerinde TRT önünde “üst geçit köprü” ile Panora AVM giriş kavşağında “alt geçit” inşa edileceğini aralık ayında duyurmuştu.
*
Okurumuz Onur Nazlıaka da bölgede son birkaç yıldır yoğunlaşan ulaşımın genel olarak Galip Erdem Caddesi üzerinden sağlanmasının büyük sorunları beraberinde getirdiğine dikkat çekmiş. Dar bir yol olan Galip Erdem Caddesi’ndeki trafiğin Turan Güneş Bulvarı’nı da etkilediğini aktaran okurumuzun önerisi şöyle:

ARAÇ KUYRUKLARI AZALACAK

“Turan Güneş Bulvarı ile 578. Sokak’ın kesişiminde trafik ışıklı bir yaya geçidi bulunmakta, trafik akışı yayaların geçtiği kısa aralıklarla kesilmektedir. İşte bu nokta sola dönüşün serbest olduğu trafik ışıklı kavşak olarak düzenlenmeli, hem Turan Güneş Bulvarı’ndan 578. Sokak’a hem de 578. Sokak’tan Turan Güneş Bulvarı’na dönüş sağlanmalıdır. Bu sayede Galip Erdem Caddesi ve Turan Güneş Bulvarı’ndaki araç kuyrukları azalacak, daha geniş bir yol olan 578. Sokak üzerinden rahat bir trafik akışı sağlanacak.”

OKURDAN NOT: Sorunun çözülmesi adına çözüm önerimi sunuyor, bölge sakinlerini sevindirecek bu denli bir önerinin gereklerinin bir an önce yapılmasını temenni ediyorum.

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/fatih-tekeci ...a-41729271

Turan Güneş Bulvarı'na alt ve üst geçitli kavşak inşa etmeden önce yapılması gereken çok önemli bir hamle. Son birkaç yılda Sinpaş'ın yükü kat be kat arttı ama 2016 yılındaki yol genişletme çalışmasından sonra trafiği çözmek için hiçbir şey yapılmadı. İşte bu soruna etkili bir çözüm olarak önerimi Hürriyet Gazetesi Ankara eki yazarlarından Fatih Tekeci'ye ilettim, o da aynen yayınlamış.

Turan Güneş Bulvarı ile 578. Sokak kesişimi 2000 yılına kadar geçişlere açıktı. Bu kavşak sonradan kapatıldı. Ancak MSB Lojmanları ile özellikle Sinpaş'tan gelen veya buralara gidecek trafik Galip Erdem Caddesi gibi dar bir caddeye hapsedildi. Turan Güneş Bulvarı üzerindeki Tapu Kadastro kavşağı akşamları fazlasıyla tıkanıyor. Öte yandan pek çok araç sırf 578. Sokak kesişiminde bir geçiş yok diye Tapu Kadastro kavşağında kümeleniyor. Bunun çözümü 578. Sokak kesişimini sola dönüşlere açmak. Zaten orada yayalar için trafik ışığı var, o ışığı araç geçişleri doğrultusunda güncellemekle birlikte trafik sıkışıklığı ciddi oranda azalacaktır. Turan Güneş Bulvarı yine aynı trafik ışıklarına muhatap olacak, trafik ışığı eklenmeyecek ama Tapu Kadastro kavşağındaki kilit çözüleceği için her iki yönde de daha akıcı bir trafik elde edilecek.


onurnazliaka
2 hafta önce - Pts 15 Şub 2021, 23:10
15 Şubat 2021 Pazartesi(+)


onurnazliaka
6 gün önce - Cmt 27 Şub 2021, 14:06


(+)
sayfa 14
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> ANKARA