Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Nazmi
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 18:32

Alıntı:
İldem, Beyazşehir ve TOKİ bölgesine en az bir millet bahçesi yapılması lazım.

Biraz konu dışı olacak ama, bence belirtilen bölgelere Mimsin , Gesi ve bir kaç yer daha eklenerek yeni bir merkezi ilçe oluşturulmalı. Böylece o bölgeye yapılacak yatırımlar, daha hızlı ve kapsamlı olur. İlçe olursa şayet, orada yaşayan insanlarda bir aidiyet duygusu oluşur. İç dinamikler harekete geçer. Ne bileyim bir ilçe meydanı, bir vakıf üniversitesi veya daha büyük projeler gündeme gelebilir. Mevcut durumda elbette hizmetler yapılıyor, ama olağan hizmetler bunlar.

İlçenin adı da gerek isminin bilinirliği, gerekse de mazisiyle GESİ olmalı bence. Tahminen Talas ayarında bir nüfusa sahip olur burası.

Şehrin doğusunda olan bu bölgeye bence de güzel ve büyük bir park yapılmalı. 500 yataklı bir şehir hastanesinin arsası da hazır, ama ne zaman harekete geçilir bilmiyorum. Avm'si de var ve butik bir avm çalışması da devam ediyor. Demem o ki, ilerleyen dönemlerde kendi kendine yetecek bir yer olacak bu bölge. İlçe olursa bu süreç oldukça hızlanır. Ancak, böyle bir gündem yok onu da belirtelim, benimki sadece bir fikir.

nkrlpnt
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 19:36

Kayseri-Melikgazi-Gesi Fatih 30396
Kayseri-Melikgazi-Demokrasi 29742
Kayseri-Melikgazi-İldem Cumhuriyet 24199
Kayseri-Melikgazi-Şirintepe 17956
Kayseri-Kocasinan-Beyazşehir 17367

En kabalık nüfuslu 5 mahalleye göre bile toplam nüfus 119660 ve arada bir sürü 3-5 bin nüfuslu mahalle var Talas toplam 163773 rakamlar 2019 yılına ait.

Bölgede kurulacak yeni ilçe Kocasinan ve Melikgazi ilçesininde büyük yükünü alacaktır.İsmi Gesi ya da Mimar Sinan olabilir.

Celal123tr
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 19:40

İlçe olursa hem ismin bilinirliği hemde köklü bir semt adı oldu için bence Gesi olmalı

Özgür Sabanlıoğlu

1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 22:40

Gesi denildiğinde şuan ki konumunda olan Gesi ile çok karışır. Geside oturuyorum dediğinizde hiç kimse anlamaz. Mimar Sinan ilçesi yakışır diyorum, bir oylama açılabilir

Celal123tr
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 22:52

Aslında şehrimizin sembollerinden Erciyes te güzel olur bence. Bu konu için ayrı bir başlık açayım bence orada tartışalım. Daha doğmamış çocuğa don biçiyoruz

sayfa 9
ANA SAYFA -> KAYSERİ