Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Yeni Projeler
« önceki   123 ... 130131132133   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 131
osmankukula

1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 21:05

proje başta dinlenme tesisi olarak söylenmişti. ama gerek yapılacaklar gerekse alan büyüklüğü daha komplike bir yapı gibi görünüyor. piazza avm.de inşaat alanı 140 dönüm, burada 146 dönüm alan var. Yapılacak olan bölümler olarak şunlar sayılmış: "arsa nitelikli taşınmaz üzerinde mağazalar ve yöresel ürün satış alanlarını da içeren bir alışveriş merkezi, sinema ve sanat galerileri, konaklama alanı, en az 1.000,00 m² büyüklüğünde kadın ve aile merkezi-gençlik merkezi ve çocuk dünyası (çocuk oyun alanları), dinlenme tesisi, botanik park, kış bahçesi, rekreasyon düzenlemesi ve açık otopark" yapılacak bölümler incelendiğinde dinlenme tesisinden fazlası gibi geldi. hem avm hem dinlenme tesisi şeklinde bir yapılanma da olabilir.

samet13579
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 22:00

Orada sinemaya kim gidecek lovelet in hali ortada. Sanırım geçiş güzergahı olduğu için böyle bir proje dusunuldu. Şehir merkezinden oraya giden olmaz. Projenin tam ne olduğunu bilmediğim için çok net yorum yapmak ta istemiyorum açıkçası. Stadyuma AVM yapılacaktı. Ne oldu ? Oraya giden olmayacağı anlaşıldı sanırım ve vazgeçildi. Maalesef Tekkeköy tarafina ne yapılsa islemeyecek gibi geliyor bana.

osmankukula

1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 22:31

proje hakkında detaylar açıklandığında daha net yorum yapılır.

yusufyucel82
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 16:44

Bu proje gerek otobüs gerekse şahsi araçları Samsun'da duraklatarak alışveriş yaptırma fikrine dayanıyor zannımca. Gerçekleşirse Tekkeköy için güzel istihdam oluşturacaktır. Tekkeköy günbegün kasaba hüviyetinden kent olmaya doğru ilerliyor.

En son yusufyucel82 tarafından Pts 25 Oca 2021, 18:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 16:54

Samsun Tekkeköy'e dogru buyuyecek ve buyumek zorunda. Havaalanina kadar potansiyel var da bizde her sey zamansiz isliyor. Once bir tramvayi uzat Carsamba'ya kadar. Kiyi seridine sanayi yaptilar zamaninda. Birader oranin kalkmasi lazim. Ki Kerimbey'den Gelemen'e kadar bir sahil seridi olusturulur. Dogu ve Batipark tarzi. Once insanlari o tarafa gitmelerini saglamak icin proje lazim. Canliligi arttiracak ve insanlar gittigi zaman eglenecekleri projeler.

Can5502
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 17:10

Tekkeköy şehirleşme açısından müsait bir yer ama o sanayinin orada olmaması gerekiyordu.

samet13579
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 18:20

Bu sayfalarda defalarca yazdım. Hatta başlık açtım samsun doğuya doğru niye gelişmiyor diye. Her zamanki gibi niye bunu dert ediyorsun Atakum var yeter işte gibi cevaplar yazıldı. Şu bi gerçek ki insanlar Tekkeköy tarafini tercih etmiyor. Hatta o kadar yapilan yatirima ragmen. Peki neden ? Tekkeköy tarafı coğrafi olarak Atakum ve Taflan dan hiçbir farkı yok iken niye geri kaldı. Bunun cevabı net SANAYİ nin orda olmasi ve güzelim sahile yerleşmesi. Defalarca yazdım o Sanayiyi oraya planlayanlar Samsun un doğuya gelişmesinin önünü tıkamış ve Samsun a en büyük ihaneti yapmıştır. Biz görürüz görmeyiz. Ama o sanayinin taşınması birgün mutlaka gündeme gelecek . Samsun da sanayinin yeri şehrin Güneyidir. Ulaşım açısından da bunun çok daha iyi olacağını daha önce yazmistim.

Harharyas
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 17:45

Sanayi güneye alınırsa iyi olur. Ama yine de sanayinin Tekkeköye engel olacağını düşünmüyorum oralar büyüyecektir

Can5502
3 hafta önce - Pts 08 Şub 2021, 16:15

Mert Irmağı, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği rekreasyon projesine hazırlanıyor. Irmağın her iki yakasındaki temizlik çalışmasında çalılar sökülerek bölge çöplerden arındırılıyor.

Canik Dağları’nın zirvesinden doğarak Karadeniz’e dökülen ve Canik ile İlkadım ilçelerini birbirinden ayıran Mert Irmağı, Büyükşehir Belediyesi tarafından rehabilite edilerek turizme kazandırılacak. Irmakta çevre düzenleme öncesinde temizlik çalışması başlatıldı. 67.8 kilometrelik uzunluğa sahip ırmağın her iki yakasında sürdürülen çalışma kapsamında belediye ekipleri, dere yataklarını kaplayan çalıları iş makineleriyle söktü. Küçük barakalar kaldırılırken ortaya çıkarılan toprak yol ise çöplerden temizlendi. Ayrıca çevre sakinlerinin kullandığı yürüyüş yolları da elden geçirildi.

TANITIMA KATKI YAPACAK

Kentin estetik ve turistik yelerinden biri haline getirilecek Mert Irmağı’nın, çocuk oyun alanları, eğlence yerleri ve yüzen kafeteryasının da bulunduğu farklı ve özel konseptiyle şehrin vizyonuna ve tanıtımına büyük katkı yapacağı belirtildi.

KAYNAK: samsun.bel.tr

(+)

(+)

(+)

(+)

Atakum Mehmet
3 hafta önce - Pts 08 Şub 2021, 16:20

İnanamıyorum ya
Bu haber gerçek mi?
Bunu biz tahmini 10 sene önce falan konuşurduk.
Mert ırmağına çevre düzenlemesi şart diye hep derdik.
Helal be! Geç oldu ama oldu, olacak.

sayfa 131
« önceki   123 ... 130131132133   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET