Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bir Salavat-ı Şerife de Sen Getir.
« önceki   123 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 35
Mustafabey 01

1 ay önce - Prş 21 Oca 2021, 17:06

Allahumme Salli Alaseyyidina Muhammed Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Mustafabey 01

1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 09:22

Mustafabey 01

1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 18:00

Peygamber efendimizi sevmek onun sevdiklerini sevmek ve sünnetleri be uymakla olur. Allah’ım kendine kul habibine ümmet olmayı cümlemize nasip eylesin İnşAllah Amin.

Allahümme salli alâ Muhammed’in ve alâ âli Muhammedin, kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim, inneke hamîdun mecîd.

Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed, kemâ bârekte alâ İbrahim’e alâ âli İbrahime, inneke hamîdun mecîd.”

Mustafabey 01

1 ay önce - Prş 28 Oca 2021, 16:44

Mustafabey 01

1 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 16:49

Mustafabey 01

1 ay önce - Prş 04 Şub 2021, 16:59

Salavat Okumanın Faydası !

Allah Resulü(s.a.v.) buyuruyor:

“Dua ile sema arasında bir engel vardır.Üzerime salavat getirilince engel açılır, DUA YERİNE ULAŞIR.”

“Üzerime bir günde bin defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.”

“Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktır.”

“Her kim, farz namazını kıldıktan sonra bana on defa salevat okursa, Allah Teala, onun namazını kabul buyurur. Onun bu namazını Adem’e secde eden meleklerden daha üstün meleklerin makamı olan İlliyyine ulaştırır.O makamdan bir melek şöyle seslenir:

-Artık dileğin neyse dile, her dileğin yerine getirilecektir.”

Vefatımdan sonra sizden kim bana selam gönderirse Cebrail(a.s.) gelir ve bana şöyle der:

-Ya Muhammed! Ümmetimden falan kimsenin sana selamı var.Bana karşılık ben şöyle selam alırım:

-Benden de ona selam olsun.Ayrıca onun için Allah’tan rahmet ve bereket diliyorum.”

“Kim altından kalkamayacağı güç bir işle karşı karşıya gelirse, üzerime çok çok salavatı şerife getirsin.Çünkü Allahü Teala, üzerime getirilen salavat-ı şerife sebebi ile onun sıkıntılarını, kederlerini giderir, rızkını çoğaltır, Allah’ın yardımı ile muradına nail olur.”

“Kıyamet gününde, katımda insanların en değerlisi, bana en çok salatü selam getirenlerdir.”

Allahümme salli alâ Muhammed’in ve alâ âli Muhammedin, kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim, inneke hamîdun mecîd.

Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed, kemâ bârekte alâ İbrahim’e alâ âli İbrahime, inneke hamîdun mecîd.”

Mustafabey 01

2 hafta önce - Pts 15 Şub 2021, 16:40

Mustafabey 01

1 hafta önce - Pts 22 Şub 2021, 16:53

Mustafabey 01

1 hafta önce - Prş 25 Şub 2021, 17:14

Mustafabey 01

5 gün önce - Pts 01 Mar 2021, 18:20

Salavat Okumanın Faydası

Rasulullah (s.a.v.) Efendimiz buyurmuşlardır ki: “Bir salat ve selam okuyana Allah on karşılık verir. On hatasını siler, on derece artırır. Sabah on, akşam on salat ve selam okuyana kıyamet gününde şefaatim yetişir.”

Abdulvehhab Şarani, Envar-ı Kudsiyye’sinde “Cihanda mürşid kalmadığı devirlerde insanlar için en güzel iş, Peygamberimiz’e salavat okumaktır,” der ve bunun şu faydalarını sayar:

1-Hataların affına, derecelerin yükselmesine ve amellerin kabulüne sebep olur.
2-Dünya ve ahiret afetlerine karşı bir kalkan olur. Kıyamet gününde o kimsenin imanına Hz. Peygamber şahitlik eder.
3- Bütün günahların bağışlanmasına ve Hz. Peygamber’in şefaatine vesile olur.
4-Allah Teala’nın azabından ve gazabından kurtarır, arşın gölgesinde bulundurur. Allah’ın rahmetine mazhar eder.
5-Mizanı ağır yapar. Hz. Peygamber’in havzından içirtir, kıyametin susuzluğundan korur. Sırat köprüsünden yıldırım gibi geçirir.
6-Okuyana ölmeden dünyada iken cennetteki makamını gösterir ve yüksek mertebelere kavuşturur.
7-Salavat okumak, Allah katında ibadetlerin en makbulleridir.
8-Salavat okumak meclisleri süsler, aydınlatır. Fakirlik ve sıkıntıların atılmasına sebep olur. Çok okuyan cennet ehli olur.
9-Salavat okumak kalpten pası siler, nifak ve şıkakı yani münafıklığı ve ayrılığı temizler, düşmanlara karşı kalkan olur.
10-Bütün mü’minlerin kalbinde salavat okuyana karşı sevgi oluşur. Ve salavat okumaya devam edilirse sevgili peygamberimiz önce rüyada, sonra da açıktan görülür.

sayfa 35
« önceki   123 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET