Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Sizce Passat'ın en iyi kasası hangisidir?
Passat B1 0.0%  0.0%  [0]
Passat B2 0.0%  0.0%  [0]
Passat B3 0.0%  0.0%  [0]
Passat B4 2.3%  2.3%  [1]
Passat B5 0.0%  0.0%  [0]
Passat B5.5 4.5%  4.5%  [2]
Passat B6 2.3%  2.3%  [1]
Passat B7 9.1%  9.1%  [4]
Passat B8 20.5%  20.5%  [9]
Passat B8.5 11.4%  11.4%  [5]
Passat CC 2008-2012 0.0%  0.0%  [0]
Vw CC - 2012-2017 4.5%  4.5%  [2]
Vw Arteon 9.1%  9.1%  [4]
Hepsi de ayrı güzel 15.9%  15.9%  [7]
Passatları sevmem 20.5%  20.5%  [9]
Toplam Oy : 44

Abdullah Egemen
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 16:43

Oylamada yanlışlıkla B4 dedim ama B5.5 en güzel kasası bana göre.

Hakan_ank89
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 16:52

Alıntı:
Her sene 21.000'den fazla kamuya araç mı alınıyor, hadi büyük bir kısmı dediniz, 15.000 bile ciddi bir rakam kamu için.

Siz sanırım Passat'tan reklam alıyorsunuz. Bu kadar savunma amacınız nedir anlamadım?

Mantıken satılan tüm arabaların kamuya ait olduğu sonucunu çıkarmaması lazım fakat siz istisna oldunuz, yazdığım satırları sakin sakin tekrar okumanızı tavsiye ederim. Zira ölümüne Passat savunucusu olduğunuz ortada.

Bu araba kamunun pek çok kesiminden yoğun talep görüyor, satışların yüzdesel dağılımını bilsek kamunun azımsanamayacak kadar büyük bir payı vardır.

Alıntı:
Üç beş tane şanzıman bozuk çıktı ve kullanamıyorsunuz diye külliyen çöpe atılmıyor işte.

İyi ki üç beş tane

Oto sanayilerde neredeyse her sokakta 1 tane DSG ustası var, önlerinde ip gibi dizilmiş duruyor VW araçlar. Siz suçu kullanıcılara atmışsınız, fakat bu ülkede otomatik vitesli onlarca otomobil firması var, Mercedes'inden Peugeout'una, Honda'sından BMW'sine, başka hangi firmanın ismi bu kadar lekeli?

Dip Not: Ben de oyumu Passat 5.5'dan yana kullandım, muhteşem bir tasarıma sahip. Ölümsüz bir dizayn. Çağının ötesinde bir dizayna sahip, hala eskimedi.

Mehmet BLC
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 17:04

Alıntı:
Siz sanırım Passat'tan reklam alıyorsunuz. Bu kadar savunma amacınız nedir anlamadım?

Mantıken satılan tüm arabaların kamuya ait olduğu sonucunu çıkarmaması lazım fakat siz istisna oldunuz, yazdığım satırları sakin sakin tekrar okumanızı tavsiye ederim. Zira ölümüne Passat savunucusu olduğunuz ortada.

Bu araba kamunun pek çok kesiminden yoğun talep görüyor, satışların yüzdesel dağılımını bilsek kamunun azımsanamayacak kadar büyük bir payı vardır.

Ben medenice tartıştığımızı zannediyordum, dediklerinizi kabul etmeyince Passat'tan reklam alma, Passat'ın avukatlığı gibi bel altı ve seviye dışı konulara gireceksek ben geri çekeyim sözlerimi.

Alıntı:
Bir de bu alımların büyük bir kısmı kamu tarafından yapılıyor, koruma araçları, milletvekili arabaları, belediye başkanlarının, kaymakamların arabaları hep Passat.

Bu mesajı siz yazdınız, elinizde kesin belge kanıt bilgi var mı, varsa lütfen ispat edin. Ben de dedim ki yıllık satışı 21.000'den fazla bir araç için bu ithamınız doğru değil dedim. Sizi de Passat'ın savcısı mı yaptılar da sizin yaptığınız kötülemeleri kabul etmemizi bekliyorsunuz?

Alıntı:
Kalite arayan zaten Passat almaz, zira DSG gibi garabet bir şanzımana sahip bu araba.

Bu cümle de size ait. Dedim ki satılan araçlar artık tamamen DSG ile satılıyor, manuel vites gelmiyor. Sizin her dediğinizi doğru mu kabul etmemiz lazım, nedir yani? Kaldı ki vw'nin diğer bütün araçlarında da garabet dediğiniz DSG şanzımanlı olarak geliyor ve satılıyor araçlar. Yoksa siz de rakip firmalardan birisinden reklam mı aldınız da DSG'ye garabet diye çamur atıyorsunuz?

Olabilir böyle arızalar, her markada var böyle şeyler, bir tane iki tane, 100 200 tane çıkabilir ama marka bu kadar güveniyor ki bu şanzımana hala bu şanzımanı kullanıyor tüm grup araçlarında. Bu ileri teknoloji ürünü kullanamayanlar, kullanmasını bilmeyenler ya da hor kullananlar veyahut da gerçekten fabrika çıkışlı arızalı olanlar yüzünden tüm markanın bir ürününü karalamak benim değil adli mercilerin sorunu olmalı bu saatten sonra.

Hakan_ank89
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 17:12

Alıntı:
Ben medenice tartıştığımızı zannediyordum, dediklerinizi kabul etmeyince Passat'tan reklam alma, Passat'ın avukatlığı gibi bel altı ve seviye dışı konulara gireceksek ben geri çekeyim sözlerimi.

Reklam almak ya da avukatı olmak bel altı ise, diyecek bir şey yok. Söylediklerimin de son derece düzgün olduğunu düşünüyorum.

Avukatlardan özür dileyin derhal !!! Avukatlık yapmak ne zaman bel altı ve seviye dışı olmuş ? Passat'ın avukatlığını yapmak nasıl bir algıdır ki bel altı olarak algılanıyor, bu nasıl bir zihniyet? Küfür mü yazdım, hakaret mi ettim, ırkçılık mı yaptım ? Bu nasıl bir tepkidir.

Ben size savunmayın bu kadar anlamında bir kelime kullanıyorum, siz ise avukatlık gibi kutsal bir mesleği bel altı olarak görüp üzerine de seviye dışı yazma cüreti gösteriyorsunuz, pes doğrusu.

Tekrar ediyorum, derhal Avukatlardan özür dileyin!!!

Alıntı:
Bu mesajı siz yazdınız, elinizde kesin belge kanıt bilgi var mı, varsa lütfen ispat edin. Ben de dedim ki yıllık satışı 21.000'den fazla bir araç için bu ithamınız doğru değil dedim. Sizi de Passat'ın savcısı mı yaptılar da sizin yaptığınız kötülemeleri kabul etmemizi bekliyorsunuz?

Gözümle gördüğümü yazıyorum buraya, Ankara'da yaşıyorum. Bakanlıkların otoparkları, meclisin çevresi her yer Passat kaynıyor.

Bakın tekrar ediyorum 21 000 adetlik satışın "kamunun pek çok kesiminden yoğun talep görüyor, satışların yüzdesel dağılımını bilsek kamunun azımsanamayacak kadar büyük bir payı vardır" yukarıda bu cümleyi yazdım, tekrar yazıyorum.

Bilmediğim için bu oranı, eğer dağılımı bilsek azımsanmayacak kadar büyük bir payı vardır demişim. Neyin ispatını bekliyorsunuz? Ben de bilmediğimi belirtmişim zaten önceki mesajımda.

Şu an tüm Passat'ların DSG şanzıman ile satılması DSG'nin kronik arızalı olduğu gerçeğini değiştirmez. DSG şanzıman senelerdir on binlerce sattı ve şikayetvar.com sitesine girerseniz insanların nasıl çile çektiğini görebilirsiniz. Önceki senelerde satılan Passat'ları görmezden mi geleceğiz?

Mehmet BLC
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 17:20

Ben ortaya yazıyorum bu saatten sonra.

274000 KİLOMETREDE VW DİZEL DSG | '16 Passat B8 1.6 TDi DSG 120hp Ne kadar eskimiş??

Ayrıca ;
Youtube'da "dsg kullanım rehberi" adı altında yüzlerce Türkçe ve yabancı dilde video

https://www.youtube.com/results?search_query=dsg+ ...1m+rehberi

Mehmet BLC
1 ay önce - Cum 29 Oca 2021, 22:54

Serdpir
1 ay önce - Cum 29 Oca 2021, 23:05

2021 model gelse bir görelim zaten son passat olacak

Mehmet BLC
1 ay önce - Cum 29 Oca 2021, 23:06

Alıntı:
2021 model gelse bir görelim zaten son passat olacak

Ay başından beri bayilerde var-mış-.

Dervişoglu
1 ay önce - Cum 29 Oca 2021, 23:56

Kullandım,kullanıyorum ve kullanacağım dsg şanzumanı,
Klasik sade ve mükemmele yakın bir araç passat,janjanli
Abartılı kalite noksanı olan segmentlerinide her yıl satışta tur bindiriyor.
Dsg şanzuman yuzbinlerce araçta olabilecek normlarda ve birde kullanıcı hatası eklenince olabilecek sıkıntılar...

Mehmet BLC
1 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 22:34

B8

(+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET