Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Nazmi
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 23:42Bu yıl kısmetse 25 km bisiklet yolu yapılacakmış. Güvenli bisiklet kullanımı adına güzel haber olsa da, artık bisiklet yolları tamamen ulaşımın bir parçası olarak görülmeli ve bu doğrultuda bir master plan hazırlanmalı. İnanın Kayseri'de yolları daraltmadan dahi bisiklet yolu yapılabilecek o kadar çok geniş yollar var ki. Bisiklet yolları bir birinden bağımsız olmak yerine, bağlantılı hale getirilmeli ve bir ağ oluşturulmalı ve her geçen yıl bu ağ büyütülmeli.

Bisiklet ile alakalı diğer gelişmeler ise, Keykubat'ta yapımına bu yıl başlanacak Kocasinan Millet Bahçesin'de 19 km* bisiklet yolu olacak kısmetse. Hava ikmal arazisinde yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde de 5,5 km bisiklet yolu ve veledrom olacak. Veledrom, projeye sonradan dahil edildi sanırım, parkın daha önce paylaşılan donatılarında yoktu. Başkanın geçtiğimiz haftalardaki sunumunda (en altta yer alıyor) veledroma da yer verilmiş.AHMET TALHA BİRCAN
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 17:19

Böyle projelerin artması çok güzel. İnşallah en kısa zamanda yapılır. Kayseri'ye çok yakışacak.

nkrlpnt
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 13:54

Bundan sonra yapılacak yollarda bisiklet yolu zorunlu olacak dedi başkan yanlış anlamadıysam.Yerinde karar olmuş bisiklet ve yeşil alan şehri olmamız lazım.Artık kuraklık ülkenin gelecek yıllarının sorunu küresel ısınma erozyonla mücadele için yeşil kuşaklar oluşturmak lazım.

Bisiklet sağlık ve gereksiz araç trafiğinden kurtaracak bizleri.Umarım Ülke geneline de yayılır.


sie11
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 20:08

Bisiklet yolları yapılması çok güzel fakat bu yoların mavi boya ile boyanmasının doğaya zararlı olduğunu okudum yağmurda ve sıcakta eriyip toprağı kirletiyormuş.

Bu yüzden avrupada bisiklet yolları aynı araba yolu gibi yapılıyor fakat ayrı bir şeritle veya dubalar ile ayrılıyormuş öyle yapılırsa daha güzel diye düşünüorum

Bisiklet parklarının sayısı çoğaltılarak halk teşvik edilebilir.sayfa 13
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET