Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Hasan Pullu
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 20:26

dün biz fethullah sapık derken ona alim diyen zındıklar bugün yine hurufi başka bir meczubu da öve öve bitiremiyor. bunlar hep böyle sapıktı. siz bu kafayı temizlemeden müslüman olarak ayağa kalkamayacaksınız. ha kafir olarak güçlenebilirsiniz o ayrı. devran döner firavun sistemini anglo saksonlar değil siz yönetirsiniz.

Şefaati burada garanti edenin aklı yoktur değil müşriktir.nakşibendi tarikatı sapık desek onu da savunur zındık nureddin ki savunuyor ve cübbeliye müslüman diyor.bunlarda sapıklığın her türlüsü var. kesinlikle sünni değiller .sünni yol takip edilmediği için anadolunun ekserisi zındık fırkalara yaklaşımlara tabi olmuştur. bunların anlattığı dinde ettikleri 2 cümle bütün sistemi çökertir. vakayı bilmeyen cahil halk da bunların ne güzel din anlattığını düşünür.

siz öğrendikçe bunların sapık olduğunu anlayacaksınız


Duha06
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 20:35

Herkes sapık sana göre merak ettiğim bisey var sen kimin yolundasın?

emre2yayla
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 20:49

Bi sen doğru yoldasın hasan herşey yanlış. Nedir doğru onu anlatıversen de bilgilensek.

**
hem Kur'anı, hem peygamberi, hem bütün sahabelerin kudsî sohbetlerini inkâr eden hadsizdir. Şimdi onlardan meydanda gezenler çoktur. Şer'an bir adam, hiç mel'unları hatıra getirmeyip lanet etmese, hiçbir zararı yok. Çünki zemm ve lanet ise, medih ve muhabbet gibi değil; onlar amel-i sâlihte dâhil olamaz. Eğer zararı varsa daha fena...


tekfir etmemekte bir emr-i şer'î yok, fakat zemde ve tekfirde hükm-ü şer'î var. Zemm ve tekfir, eğer haksız olsa, büyük zararı var; eğer haklı ise, hiç hayır ve sevab yok. Çünki tekfire ve zemme müstehak hadsizdir. Fakat zemmetmemek, tekfir etmemekte hiçbir hükm-ü şer'î yok, hiç zararı da yok.
Emirdağ-1 - 205

***

Ona zındık buna sapık demekte kazancın yok fakat bu tekfirin yanlışsa bunun hesabını nasıl vereceksin? zararın çok büyük olur.

Rasulullah (asm) buyurdular:

"Herhangi bir kimse, din kardeşine 'Ey kafir!' derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner." (Müslim, 1/319)


Hasan Pullu
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 20:55

Alıntı:
tekfir etmemekte bir emr-i şer'î yok, fakat zemde ve tekfirde hükm-ü şer'î var. Zemm ve tekfir, eğer haksız olsa, büyük zararı var; eğer haklı ise, hiç hayır ve sevab yok. Çünki tekfire ve zemme müstehak hadsizdir. Fakat zemmetmemek, tekfir etmemekte hiçbir hükm-ü şer'î yok, hiç zararı da yok.
Emirdağ-1 - 205


işte şu cümle bütün dini bitirir. tekfir gerektiğinde tekfir etmezsen ortada din kalmaz.


emre2yayla
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 20:59

Sen almışsın eline kılıcı önüne gelen herkesi kardeşini bile biçiyorsun asıl bu dini bitirmez mi?

Tekfir etmeden duramıyorsan kuranı allahı peygamberi dini inkar eden hadsizdir onları tekfir et.


Yusufkoca
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 21:31

Yormayın kendinizi.!

Alim ilmi ile amil olandır.!
Bırak ilmi ile amel etmeyi, "Rab'bin açık net emrini" eğip bükerek okuyan, şahıslara birde alim yakıştırması yapıyorsunuz. Ama olmuyor, kolu bacağı dışarda kalıyor.!

Lafı çoğaltmanın neresi ilimdir.!?

Imam"ı ali derki; ilim bir nokta idi, onu cahiller çoğalttı.!


Yusufkoca
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 16:41

Az evvel, haber portalında hasip kaplan ile ilgili bir haber okudum. Olaylar ve insanlar, çağ ve toplumların yolu ile ilgili, bir müslüman olarak almam gereken tavır ile ilgili şöyle bir durup düşündüm.! (Öylesine varım😉)

Peki bu alim diye sıraladığımız birbirine ile yarıştırdığımız, kerameti kendinden menkul zevat, ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış sorunlar karşısında hangi islami çözüm önerisinde bulundular.!?

İnsanımızın bunaldığı ağır ahlaki yozlaşma karşısında hangi bireysel sonra toplumsal reçeteyi, insanlara sonra yöneten hükümetlere sundular.!?

Cevap; yok. O halde yok hükmündeler.

Peki yaptıkları nedir.!? Aha bu hadis inkarcısı aha bu vahhabi aha bu tekfirci, ahada yakaladım bu fetöcü. Al birini vur ötekine.!

Yaradan daha ilk indirdiği ayetlerinde, "ey örtüsüne bürünen kalk ve uyar" buyururken, bu zevat bize ne anlatıyor.!??sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET