Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 634
furkan36
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 11:15

HDP'nin içindeki siyasetçiler hapse atılıp siyasetten men edilmeli.

Hatta bu, bütün partiler için geçerli olmalı. İktidar partisi için de.

Terör yanlısı anlamında, yanlış anlamayın.


Mert Ortakçıer
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 11:18

Terör yanlısı iktidarda ve Mhp'de kim var söyleyin de şikayet edelim bahsini yapalım. Belediyeye Apo posteri atan iktidar belediyeleri hangileri ?

MeteHan!
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 12:00

Alıntı:
hdp sinektir. Sinekle mücadele geçici bir çözümdür. Asıl mesele, bataklığı kurutmakta. hdpnin kapatılmasının bir anlamı yok. O terör damarını besleyen kökü kurutmak lazım. Bu da CHP ile mücadeleyle olur. Bu ülke, terörü meşrulaştıran CHP prangasından kurtulmadıkça terör sorunundan kurtulamaz.


2015 ve 2018 seçimlerinde hdp, chp sayesinde meclise girdi. Bunu asla hiç bir zaman unutmamak lazım.

Chp'yi ele geçiren klik, içerideki milliyetçi, devletçileri tasfiye edip, ne kadar hdp yanlısı, radikal sosyalist, mandacı vizyonsuz varsa partiye aldı.

Muharrem İnce çok güzel tespitte bulundu bu durumu anlatmak için: Chp artık Atatürkçü değil, MYK'sı geçmişte chp ile mücadele etmiş tiplerle dolu, Atatürk diyemeyen il başkanları var. "dhkpc militanı canan kaftancıoğlundan bahsediyor"

chp'ye malesef öyle kolay dokunamazsın, kandilciler tarafından işgal edilmiş olsa da ilk önce seçmeninin buna uyanması lazım. Seçmeni ağır bir uykuda, seçmeni ne zaman partideki kandilcilerin tasfiye edilesine ses etmez, o zaman chp'yede gereken müdahale yapılır. Kapatma olmaz yine, el çektirme olur.


Yusufkoca
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 15:59

https://www.yenisafak.com/amphtml/gundem/hdpli-ha ...it-3595978


Parti binasında pkk ile ilişkin yığınla yazı çizi bulunmuş. Ayrıca kul hakkı olan elektrik kaçak kullanılıyor. Bu canlı varlık (!) bir partili olarak Hesap vermek yerine hesap soruyor.!
Cumhurbaşkanınıda tehdit ediyor...!!!!

Örtki ölem....!!!!!!!


Mert Ortakçıer
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 16:05
KARDEŞ KAVGASI


Görüntüler ifşa olunca HDP ile CHP birbirine girdi: Asıl biz şikayetçiyiz!
HDP'nin Esenyurt binasına ait görüntüler Türkiye'nin gündemine oturmuştu. HDP'li ilçe başkanı görüntüleri yayınlayan CHP'li belediyeyi eleştirdi. HDP İstanbul İl Başkanı Avcı da 'komplo' olduğunu öne sürerek, CHP'li belediyeye açıklama yapma çağrısında bulundu. Avcı, "Asıl biz belediyeden şikayetçiyiz. Gönderdiği ekip, görevi ve haddi olmadığı bir şekilde, gizli çekimler yapmış, sosyal medyada yayınlamıştır" dedi.

Milliyetnedimussoy

1 ay önce - Pzr 31 Oca 2021, 17:21

HDP Esenyurt ilçe binasına yönelik operasyonda gözaltına alınanlardan HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. tutuklandı.

Haberler


cemal öze
1 ay önce - Çrş 03 Şub 2021, 10:20

Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu: Boş konuşuluyor, Türkiye'de bir siyasi parti için kapatma davasını sonuçlandırma imkânı yok


https://haberver.me/yargitay-onursal-bassavcisi-s ...ok-haberi/

İçerikten dikkat çekici notlar:

Artık Türkiye'de bir siyasi partinin, Anayasamızda belirtilen eylemlerin odağı olarak kabul edilse, kapatılması için dava açılsa bile kapatılmasına imkan yok. Parti yönetimi, partisini fesheder ve aynı isimle kurabilir. Yani açılmış olan bir kapatma davasını sonuçlandırma imkânı yok.


Siyasi Partiler Kanunu'nun (SPK) 108'inci maddesine göre, kapatma davası açıldıktan sonra, parti yönetimi, partinin feshine karar vermiş olsa bile, açılmış olan kapatma davası devam ederdi. .... Anayasa Mahkemesi, SPK'nun 108'nci maddesindeki bu hükmü iptal etti. İptal edilince şu manzara çıktı: Eğer parti yönetimi, dava devam ederken partinin feshine karar verirse, açılmış olan kapatma davası düşer. Dolayısıyla, ertesi gün aynı isimle aynı parti tekrar kurulabilir.


Anayasa Mahkemesi tarafından temelli kapatılmasına karar verilen herhangi bir parti yeniden kurulamaz. Ama kapatma gerçekleşmeden, parti yönetimi, partiyi kapatırsa dava düşeceği için, ertesi gün o siyasi parti yeniden açılabilir"


Hatırlıyorum ben 90'larda kendini fesh etiikten sonra kapatılan ve ismi kullanılamayan partiler vardı. Örneğin HDP'nin öncülleri ÖZEP ve ÖZDEP dibi.

AYM orada haklı. Parti kendini fesh etmişse, tüzel kişiliği bitmiş yani ölmüş demektir. Kişiler ölünce davanın düşmesi gibi.

Burada sayfalardır "kapatılsın" diyenlere gerekli bilgilendirme olmuştur sanırım.

Fakat bölücü örgüt bağlantılı kişileri almak, belediyelerine el koymak (gerçi 4 minik ilçe ve 2 belde kaldı), hazineden mahrumiyet gibi yaptırımlar olabilir.


Mert Ortakçıer
1 ay önce - Çrş 03 Şub 2021, 10:52

Parti zor kapatılır.
Baksanıza Mansur Yavaş, sokağa çıkıp yakıp yıkan Hdp'lilere destek verdi, rektöre koltuğu terk et dedi


Duha06
1 ay önce - Çrş 03 Şub 2021, 11:17

Bu mansur yavaş yürek yemiş galiba bunun bedelini ağır öder.

Mert Ortakçıer
1 ay önce - Çrş 03 Şub 2021, 11:17

Hdp'ye diyet ödüyor ne yapsınsayfa 634
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET