Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
erguncel
9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 14:25

emreberkay
9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 16:31

hüseyin42
9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 16:35

Alıntı:
Doğuya yeni fabrika açmak yerine mevcut fabrikalar ülkeye mümkün olduğunca eşit bir şekilde dağıtılsın.

Bu "fabrika taşıma" işi yeni fabrika kurmak kadar masraflı olmaz mı?

Ahmet Arif Hoca

9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 16:53

Alıntı:
Doğuya yeni fabrika açmak yerine mevcut fabrikalar ülkeye mümkün olduğunca eşit bir şekilde dağıtılsın.

Bu fabrika dağıtma işini nasıl yapabiliriz acaba?
Devlet ekonomiye geri mi dönsün demek istediniz?
Yoksa teşviklerle mi?
Bu kadar yoğun bir özelleştirme varken, acaba bu dilek mümkün olabilir mi?
Ben de istiyorum kasabamıza bir fabrika kurulmasını ve insanların kendi evinden işine gidip gelmesini, bu şekilde kazanacağı 500 ytl, göç ettiği yerlerde kazanacağı 1500 ytl den daha karlı olacaktır çünkü...

mesut_mltm

9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 17:33

Çetin KOŞAR

9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 17:57
"Köylü milletin efendisidir"

osmannuri
9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 20:20

semih89
9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 20:40

nebi

9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 21:36

Alıntı:
Sorun olan köyden kente göç değil

Esas sorun budur. Koylerden, kasabalardan, ilçelerden il merkezlerine dogru bir akis var. Bu hiç iyi degil. Ilçelerimizin, ve koylerimizin kendi kendilerine yetmeleri lazim. Hersey merkezi olmaz.

Ancak, boyle bir sey sanayilesme ile olur. Ve sanayiler ne yazik ki çogunlukla il merkezlerine yerlesiyor. Ilçelerimize yerlesen sanayi kuruluslarida var elbette. Ancak boyle olunca'da o ilçe gelisiyor ve ben il olmak istiyorum diyor

Il, ilçe, koy bunlarin hepsi bizim. Yapilan yatirimlarin çok merkezi olmasi nufus goçunu destekliyor. Devlet ilçe ve koylere destek saglamak için, ulasimi kolaylastirmalidir. Sadece sanayi'de degil, turizm'de mukemmel isler basarabilecek ilçelerimizde ne yazik ki pek bir sey yapamiyor.

Tanitim ve altyapi eksikligi var.

Mesela kis turizmi için ulkemizde o kadar pist bulunmasina ragmen, yapilan yatirimlar yetersizdir. Dunya'nin her bir kosesinden turist çekebilecek bir kayak merkezi sart. Bunun bir buyuksehir yaninda olmasinin geregide yok aslinda, tek sorun ulasim, yatirim, tanitim.

Ne yazik ki çogu yabanci, Turkiye'yede kayak merkezi oldugunu soyleyince sasiriyor....Buda tanitim eksikliginin ispatidir.

KAĞANCAN ATA GÜLER
9 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 22:49

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET