Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 480
Fatih C1
4 gün önce - Prş 14 Oca 2021, 15:14

Orası daha yapılmadı galiba çalışmalar devam ediyordu.

burak5866
3 gün önce - Cum 15 Oca 2021, 00:51

TCDD taşımacılık genel müdürü hasan pezuk Twitter sayfasından alıntıdır resimler. Arka planda 2023 demiryolu hedefleri haritasında bazı noktalar dikkatimi çekti paylaşmak istedim. Özellikle hızlı tren hatları Sivas Malatya Elazığ Diyarbakır ve Sivas Erzincan Erzurum Kars ve Erzincan Trabzon hatları bitirilmesi hedeflemiş.

(+)

(+)

talha58
3 gün önce - Cum 15 Oca 2021, 01:46

Sivas-Kayseri arasındaki hat var olan normal tren hattı mı acaba?

Mehmet Yesilyurt
3 gün önce - Cum 15 Oca 2021, 12:17
Kayaş Kırıkkale mevcut hat

Ankara Sivas arsı YHT Kırıkkale'ye kadar eski hat kullanılacak dendiğinde Ankara Kırıkkale arasında elektrik katren hattı yok diyen arkadaşlar; makinistlerin çektiği vido

ismail özçelik
3 gün önce - Cum 15 Oca 2021, 13:40

Alıntı:
Ankara Sivas arsı YHT Kırıkkale'ye kadar eski hat kullanılacak dendiğinde Ankara Kırıkkale arasında elektrik katren hattı yok diyen arkadaşlar; makinistlerin çektiği vido

TCDD'yi aradım sordum. Şu an elektrikli tren işletmesi Ankara-Kırıkkale arasında yokmuş. Proje çalışmaları devam ediyormuş. Yani direk ve hat olması sizin için her şeyin hazır olduğu anlamına gelebilir ama benim için ve TCDD için o anlama gelmiyor. TCDD şebeke bildirim haritalarını da sordum. Değişiklik olduğu takdirde güncellediklerini söylediler. Aramanın ekran görüntüsü olsa paylaşacağım. Ayrıca ben Mart ayında geçtim dedim. O zaman yoktu. Benim bahsettiğim kesimde.

Ayrıca mesajlarım doğru okunsaydı zaten çalışma yapılacağını veya yapılabileceğini yazmıştım. Ben elektrikli olmayacak demiyorum. Şu an yok diyorum. Şimdi yok yani. İşletilmiyor. Bunu anlamak zor olmasa gerek.

Üstelik tartışmayı bilmeyip birisi sıradan eksiyi mesajlara basmış. Eksi vermesi umrumda değilde, derdi varsa buradan yazabilirdi. Somut bir bilgiye, bilgiler yanlış demiş. Allah akıl, fikir, izan versin.

Murkes
2 gün önce - Cum 15 Oca 2021, 22:57

Az önce resmi gazetede yayınlanan 2021 yatırım programında Ankara-Sivas yüksek hızlı trenine ait sayfayı buldum ekte paylaşıyorum ancak tabi okunamayabilir diye yazmak istedim. Projenin bitiş tarihine 2023 diyor. Bu yıl için 2.050.000.000 TL ayrılmış. Bilginiz olsun 🤗
Ek bilgi olarak 2022 yılında da 800 milyon TL bir bütçe ayrılması gerekiyor. Çünkü bugüne kadar harcanan para ile proje maliyeti arasındaki farka bakarak, bu yılki harcanacak parayı da katıp öyle bir farka ulaştım. O yüzden 2023 diyen arkadaşlar vardı haklılarmış alkışlıyorum 👏👏👏

En son Murkes tarafından Cmt 16 Oca 2021, 00:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yavuz132
2 gün önce - Cmt 16 Oca 2021, 00:32

(+)

(+)

Murkes beye destek amaçlı net görüntüler
Ayrıca bakmak isteyenler 2021 yılı yatırım programı resmi gazete linki https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/01/20 ...15M1-1.pdf

Murkes
2 gün önce - Cmt 16 Oca 2021, 03:12

Çok teşekkürler yavuz bey

turan58

2 gün önce - Cmt 16 Oca 2021, 04:17

Alıntı:
. O yüzden 2023 diyen arkadaşlar vardı haklılarmış alkışlıyorum

Evet birisi benim 2015 den beri hep 2023 den önce gelmez diyordum şimdi ise tam eksiksiz açılması 2025 ide bulur diyorum.

Şükrü Güllüoğlu

2 gün önce - Cmt 16 Oca 2021, 12:25

Alıntı:
Evet birisi benim 2015 den beri hep 2023 den önce gelmez diyordum şimdi ise tam eksiksiz açılması 2025 ide bulur diyorum.

Her zaman bir eksik ya da geliştirilmesi gerkeen kısımlar olabilir. Mesela şu anda Halkalı'ya hızlı tren seferleri durduruldu geliştirmeler için. 2100'ü de bulur böyle bakarsanız. Ben demiştim. Ben haklı çıktım dersiniz. Mutlu olursunuz

sayfa 480
ANA SAYFA -> ULAŞIM