Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul M5 Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Uzatma Hattı İnşaatı
« önceki   123 ... 161162163164   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 162
KadirKavri
1 hafta önce - Sal 12 Oca 2021, 23:45

Bu tahvil olayından önce de ilk hedefin Çekmeköy ve Sancaktepe Şehir hastanesi arası olduğunu söylemişlerdi.

Mehmet Gümüşçü
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 00:29

Büyük ihtimalle Büyükşehir'in artık tamamladıkça açma gibi bir vizyonu var. Dergide de böyle bir bölüm var okuyanlar hak verecektir. Şimdi tbmler de Çekmeköy tarafına kazmaya başladıkları için oranının daha önce bitmesi daha muhtemel. Diğer tbmlerin de diğer tarafa bir yıl geçmeden kazmaya başlayacağını düşünüyorum. Umarım yanılmam. Yani bu etabın iki fazı arasındaki fark bundan olacaktır başka bir engel çıkmazsa.

Serkan Berk
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 00:51

Alıntı:
Hani para bulunmuştu ?

Kazıda hazine mi çıkmış?

Ben de diyorum, bu hat neden böyle kıvrımlı kıvrımlı? Sonunda bulunmuş hazine.

rakjen
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 13:39

valla ilk açılacak etabın sadece sarıgaziyi rahatlatabilir ama gerisi için bir artı olacağını düşünmüyorum ilk etapta üç istasyon açılacak yani... geriye 5 istasyon kalıyor,bunları da etap etap ayırmasınlar sakın

Hasan Mihrican
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 14:52

Para bulunuyor ama projeleri tamamlayacak kadar değil, duran/duraklayan inşaatları yeniden başlatıp, 12-24 ay götürecek kadar. Zaman içinde yeni tahvil ihraçlarıyla ya da doğrudan yatırım kredisiyle yeni kaynakların bulunması gerekiyor.

mecom
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 22:21

E5 ve TEM Kınalı'dan Gebze'ye kadar, komple paralı olması gerek.
En azından günlük 10 milyon gelir getirecek şekilde paralı olmalı.
Yıllık 3,5 milyar TL getirir. Gelecek 10 Yılda İstanbul'un Altyapı için gerekli kaynak bulunmuş olur.
2019 Yılında devlet Köprüler dahil otoyollardan 2 Milyar TL tahsil etmişti.

Ozan Paşa
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 22:32

Sancaktepe dahil dört istasyon var diye biliyorum.
Hatta şu anda Sancaktepe'den hareket eden TBM Hastane durağına doğru gidiyor. Eski sahifelerde bilgiler var. Fiziki ilerleme oranının da %16 olduğu yazıyor. Ayrıca video da var.

rakjen
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 23:11

ozan paşa, resimde görüldüğü üzere ve verilen bilgiye göre şehir hastanesi durağına kadar açılacağı söyleniyor ve buna karşılık resmi incelediğimizde 3 istasyon var.

KadirKavri
1 hafta önce - Prş 14 Oca 2021, 11:31

Alıntı:
Nisan 2017’de yapımına başlanan Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu’nun yapımı, aynı yılın sonunda dönemin İBB Başkanı tarafından durdurulmuştu.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla, Ekim 2020’de hattın Çekmeköy-Sancaktepe Şehir Hastanesi arasındaki kısmında yapım çalışmaları yeniden başlatıldı.Geçen ay yurtdışına gerçekleştirilen 580 milyon dolarlık tahvil (Euroband) ihracıyla, metronun Sancaktepe Şehir Hastanesi - Sultanbeyli arasındaki kısmında da yapım çalışmaları hızlandırıldı.Birinci TBM kazısının devam ettiği raylı sistemde, 2. TBM kazısının başlatılması için tören düzenleniyor.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İBB Bürokratları ve müteahhit firma temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek tören, 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 11:00’de Sancaktepe İstasyonu’nda gerçekleştirilecek.Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu’nun devamı niteliğindeki raylı sistem tamamlandığında, Sancaktepe ve Sultanbeyli’nde oturan vatandaşları, hızlı ve konforlu bir yolculukla şehrin merkeziyle buluşturacak.

PROGRAM BİLGİSİ
Tarih: 15 Ocak 2021 CumaYer: Sancaktepe Metro İstasyonu ŞantiyesiSaat: 11:00

Kaynak: İBB

rakjen
1 hafta önce - Prş 14 Oca 2021, 17:24

o oturan vatandaşlar yolculuktaki konforluğu 2050 de felan hissetcek herhalde

sayfa 162
« önceki   123 ... 161162163164   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM