Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 18:09

ACEMLER TRAFİĞİNİ AZALTMANIN YOLLARI


(+)


Fotoğrafta görüldüğü gibi yapılacak 3 iş var:
• Hamitler Tüneli
• Çukurca Kavşağı
• Botanik Kavşağı

Bunları yollarla birbirine bağlayarak hatta Buttim Kavşağına da bağlayınca Acemler alternatif yollar çoğalarak trafik yarı-yarıya azalacak. Yoksa instagram sayfalarında aşağıdaki görüntüleri fazlasıyla ve daha kalabalığını göreceğiz.

Alıntı:
Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 00:28
Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Prş 10 Arl 2020, 18:52

ACEMLER’DE BİR DÜĞÜM DAHA ÇÖZÜLDÜ
Alıntı:
Bursa trafiğinin en önemli kilit noktalarından olan Acemler Kavşağı’nda trafik akışının daha da hızlanması için birbirinden farklı uygulamaları devreye alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çevre Yolu’ndan İzmir yoluna bağlantı kolundaki şerit sayısını da ikiye çıkardı.Bursa’da ulaşım sorununun ortadan kaldırılması amacıyla yol genişletme ve yeni yollar, toplu ulaşımı teşvik, raylı sistem sinyalizasyon optimizasyonu gibi çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, özellikle kent trafiğinin düğüm noktalarından biri olan Acemler’e nefes aldıracak bir projeyi daha devreye aldı. İstanbul'da günlük ortalama yoğunluğunun 180 bin araç civarında olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yüzde 10-12 daha fazla yoğunluğun olduğu Acemler'de daha önce İzmir Yolundan Çevre yoluna dönüş koluna iki şerit ilavesi yapan Büyükşehir Belediyesi, böylelikle dönüş kolunda saatte 1000 araçlık geçiş kapasitesi artışı sağlamıştı. Şimdi de özellikle sabah ve akşam pik saatlerde Çevre Yolu’ndan İzmir yoluna bağlantıda yaşanan uzun araç kuyruklarının önüne geçmek için yapılan çalışma kapsamında Çevreyolu İzmir gidiş istikameti 1 şeritten 2 şeride çıkarıldı. Böylelikle Avrupa Konseyi Bulvarı üzerindeki araç kuyruklarının önüne geçilirken, yol üzerindeki BUSKİ girişi de kapatılarak, çaprazlama problemi ortadan kaldırılarak akışkanlık sağlandı. Kavşak kolundaki kuyruklanmadan kaynaklanan bekleme süresi minimize edilerek, Çevre Yolunu kullanan sürücülerin seyahat süreleri de kısalmış oldu.

Video:Yatırımlar hız kesmiyor
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm dünyanın ekonomik anlamda zorlandığı pandemi sürecine rağmen, özellikle ulaşım yatırımlarından hiçbir taviz vermediklerini söyledi. ‘Yol medeniyettir’ diyerek son 3 yılda ulaşım yatırımlarına büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Aktaş, bugüne kadar 450 kilometre asfalt, 951 kilometre sathi kaplama, 13 tane köprü yapımını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Özellikle kent içi trafikte en fazla konuşulan noktalardan Acemler’de yoğunluğu azaltmak amacıyla yoğun bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Başkan Aktaş, “Acemlerdeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak amacıyla bölgede hummalı bir çalışma var. Hayran Caddesi ile alakalı genişletme çalışmaları ve otopark çalışması devam ediyor. Stadyumun güney kuzey doğu kısmında 15 bin 450 metrekare alanda kurulan şehir içi otobüs ve araç otopark alanı çalışmaları hızla devam ediyor. BUSKİ tarafındaki lupta genişletme çalışmalarını da tamamladık. Yolun iki şeride çıkarılmasıyla Çevre Yolundan İzmir Yolu’na bağlanmak için bekleyen araçların oluşturduğu yoğunluk önemli ölçüde kalktı. Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/acemlerde-bir-dugum-daha ...aber/29557

Acemler için alternatif yol çoktan farz oldu ne kadar düzenleme olursa olsun kurtarmaz...


mustafaguler
2 ay önce - Cum 11 Arl 2020, 09:16

Ne bileyim koca belediye şunu haber yapmaya utanmalı!!!

Efe Elaldı

1 hafta önce - Prş 25 Şub 2021, 16:04

Alıntı:
acemler’le alakalı uygulamalarımız devam ediyor. Başladı çalışma. Mudanya yönüne gidiş istikametinde yol genişletme çalışması var. Ona da başlayacağız.


Kısa sürede başlayacağız diyor başkan bakalım nasıl bir genişletme olacak nilüfer çayına ek bir köprü daha yapılacak mı.


Ferhat1688
1 hafta önce - Prş 25 Şub 2021, 16:06

Bence kastettiği Mudanya ayrımında kaldırımı daraltıp sağdan bir şerit eklemek.

Efe Elaldı

1 hafta önce - Prş 25 Şub 2021, 16:12

Alıntı:
Bence kastettiği Mudanya ayrımında kaldırımı daraltıp sağdan bir şerit eklemek.


Benimde tahminim o yönde fazla bişey beklememek gerek


Erol Gündüz
3 gün önce - Cum 05 Mar 2021, 15:40
Şu Sıralar Bursa Billboardları...


sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara