Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Yunuseli Havaalanı
« önceki   123 ... 777879

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 79
Kobracı
3 ay önce - Cmt 05 Arl 2020, 14:39

Buranın pisti korunup Uludağ Üniversitesi'ne Havacılık bölümü için temin edilebilir. Bir kısmı fakülte diğer kısmı park olabilir.

Efe Elaldı

3 ay önce - Cmt 05 Arl 2020, 14:50

Burayı tartışmaya bile gerek yok halka açılıp güzel bir yeşil alan olarak devam etmeli

Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Cmt 05 Arl 2020, 16:49

Kırmızı kesik çizgilerle işaretlediğim mevcut havalimanı arazisi sorgusuz, sualsiz büyük bir park-yeşil alan olmalıdır. Sarı kesik çizgilerle işaretlediğim alan ise mümkünse bakanlık destekli alanlar kamulaştırıp parka dahil edilmeli. Ben kırmızı çizgilerle olması gerekene razıyım ama...

Kobracı
3 ay önce - Cmt 05 Arl 2020, 18:20

Bence pist korunup Uludağ Üniversitesine tahsil edilip Eskişehir'deki gibi kullanılabilir. Hem de Bursa havacılıkta gelişir. Fakültenin bitişiğinde park olur parkta da küçük bir havacılık müzesi olur.

mustafaguler
3 ay önce - Cmt 05 Arl 2020, 19:02

Alanın park vs olmasından ziyade eğitim alanı olması daha makul olacaktır. Şuan alanda sivil amaçlı plotaj eğitimleri ve Bursa Turu adı altında turistik faaliyetler devam ediyor. Alanın güneyinde bulunan Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi'nde (eski adı) uçak bakımı ile ilgili bölüm vardı umarım hala devam ediyordur. Yine bu liseye yakın bir alana Uludağ Üniversitesi'nden ziyade Bursa Teknik Üniversitesi fakülte kurmalı ve gerekli uçak gövde-motor bakım mühendisliği, plotaj ve hava trafik kontrolü bölümleri olmalı.

Park ve yeşil alan her zaman olması gereken şeyler ama elinizde böyle bir imkan varken neden eğitim için kullanılmaz ki? Hele hele böyle bir alanı imara açmak ise şehre atılmış en büyük kazıklardan bir tanesi olacaktır. Doğanbey Toki'de olduğu gibi...

ÖmerYıldız 17
3 ay önce - Cmt 05 Arl 2020, 22:36

Arkadaşlar parkın bahçenin Vatandas’a ne yararı ne getirisi olabilir ALLAH aşkına ? Parkın bahçenin ne parasal faydası olacak? Ne devlete ne millete... ağaçlandırmalar dağda bayırda yapılıyor devletimiz allah zeval vermesin yapıyor.

Burası belediye ve devlete gelir sağlamak amaçlı tamamen inşaat açılmalıdır. TOKİ çok güzel bir porje çıkarır bundan eminim. Üstelik bu durumda çok ciddi istihdam sağlanacak. İstihdami geçtim ekonomik olarak burasının değeri çok fazla çok iyi fiyatta satış yapılabilir. Türkiye’nin her yerinden insanlar TOKİ sayesinde ev alıp kiraya verir ekonomik olarak herkese fayda sağlar. Parkı geçin, kesinlikle yapılmamalı. Zaten sayın belediye başkanımızın ve cumhurbaşkanımızın bu şekilde düşünmediğini duymuştum, imara açmak istediklerini il başkanlığından duymuştum. Zaten koskocaman bir park yapıldı hemde şehir içine daha ne? Millet bahçesi...!!!

Kobracı
3 ay önce - Cmt 05 Arl 2020, 23:14

Bursa'da çoğu yer düzgün kentsel dönüşüme girerse, kapasite artımı olacaktır. 2 3 katlı binalarla bu karar yoğunken 6 7 katlı binalar ile bu yoğunluk artabilir. Bu Yunuseli Havaalanı Uludağ Üniversitesi'ne veya Bursa Teknik Üniversitesi'ne temin edilebilir. Bursa Teknik Üniversitesi Uçak mühendisliği bölümü açar. Uludağ Üniversitesi ise Uçak Teknisyenliği gibi (Daha fazla vardı aklıma gelmedi) bölümler açıp kullanabilir. Betonun memlekete faydası yok ama ilimin vatan millete yararı var.
Mevcut pisti bozmamak en iyisi.

skucukata
3 ay önce - Pzr 06 Arl 2020, 12:43

Alıntı:
Arkadaşlar parkın bahçenin Vatandas’a ne yararı ne getirisi olabilir ALLAH aşkına ? Parkın bahçenin ne parasal faydası olacak? Ne devlete ne millete... ağaçlandırmalar dağda bayırda yapılıyor devletimiz allah zeval vermesin yapıyor.

Burası belediye ve devlete gelir sağlamak amaçlı tamamen inşaat açılmalıdır. TOKİ çok güzel bir porje çıkarır bundan eminim. Üstelik bu durumda çok ciddi istihdam sağlanacak. İstihdami geçtim ekonomik olarak burasının değeri çok fazla çok iyi fiyatta satış yapılabilir. Türkiye’nin her yerinden insanlar TOKİ sayesinde ev alıp kiraya verir ekonomik olarak herkese fayda sağlar. Parkı geçin, kesinlikle yapılmamalı. Zaten sayın belediye başkanımızın ve cumhurbaşkanımızın bu şekilde düşünmediğini duymuştum, imara açmak istediklerini il başkanlığından duymuştum. Zaten koskocaman bir park yapıldı hemde şehir içine daha ne? Millet bahçesi...!!!

İNSAN gibi refah içinde yaşamanın ne demek olduğunu bilmeyenler parkın, doğanın değerini de anlamazlar.
Sabah akşam makarna yer, arabalardan atılan çayları içer, alışveriş yapacak paraları olmasa bile vakit geçirmek için sabahtan akşama kadar AVM'de gezinir dururlar.

sayfa 79
« önceki   123 ... 777879
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara