Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mus emrullah
4 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 23:29

Alıntı:
13 yıl önce açılmış bu başlığa şuan yapılması gereken botanik yonca kavşağını konuşarak devam edelim

Efe Abi sen Burulaş'ın başına geçsen yeminle 1 yıla kalmaz Bursa'da ulaşım ile ilgili sorun kalmaz. 2023 seçimlerinde belediye başkanı adayı olur musun? İlk oyun benden.


Böyle kavşaklar daima gerekli. Yunus Emre bulvarı uzatma işi yaklaşık 20 30 yıldır söyleniyordu. Millet evine boya bile yapmıyordu seneye yıkılcak diye ni gayet bu yıl yıkımlar başladı dendi 2 bina sonra korona meselesi çıktı.


Efe Elaldı

4 ay önce - Pzr 11 Ekm 2020, 23:43

Alıntı:
Efe Abi sen Burulaş'ın başına geçsen yeminle 1 yıla kalmaz Bursa'da ulaşım ile ilgili sorun kalmaz. 2023 seçimlerinde belediye başkanı adayı olur musun? İlk oyun benden.


Beni tanıyan herkes aynı şeyi söylüyor benim söylediğim yapılması gereken projeleri bu belediye başkanları neden yapmıyor anlamak mümkün değil bursa doğu-batı yönünde büyüyen bir şehir alternatif yolları yapmamız lazım elimizde hazır bulunan 12-13 kmlik devasa bir bulvar var(DOĞU YAKIN ÇEVRE YOLU) ama bu yol hiç biyere bağlanmıyor acemlerde son buluyor yine elimizde 3km lik Rte bulvarı var buda biyere bağlanmıyor şaka gibi 16 km yol çöp şekilde duruyor. yahu yapacağın bir yonca kavşakla d200 e alernatif oluşturacaksın ayrıca bu 2 bulvarla, çelebi mehmet bulvarını işler hale getireceksin toplasan 30-40 otobüs parasına yapılacak biri iş insanlara acemlerde eziyet çektiriyorlar bu kadar kör olmalarını aklım almıyor.Keşke belediye başkanları yanlarında gerçekten bu işi bilen kişilerle çalışsalar


mus emrullah
4 ay önce - Pts 12 Ekm 2020, 00:18

Yakın doğu çevreyolu benim bildiğim 11 Eylül Bulvarı.
Bu bulvardaki Vakıf kavşağı ve millet-samanlı tarafında kalan kavşakları bat-çık hakkı var hemde 3+2(3 bat 2 lamba)
Birde vakit geç değilken bulvarın başından sonuna kadar 4 şerit + yarım şerit yapılmalı yoksa ankarayolu gibi olur sonu.

Yurt dışında metro aktarma istasyonlarının yoğunluğunu almak için çember şeklinde metro hatları varmış. Böyle çembersel bir bulvar lazım acemlerin etrafına. Ya da en kötü 11 Eylül Bulvarı ilk önce D575'e sonrada D200'e bağlanmalı. Resimde kaba taslak çizimin var. Basil bir çizim gözükse bile Bursa'da Davutdede İst. Kadar vuracak trafiği engeller bu proje.


(+)


Efe Elaldı

4 ay önce - Pts 12 Ekm 2020, 00:29

bu tasarımı yapmaları için büyük kamulaştırmalar yapılmalı bunu yapacak bir yönetim ve para bursa belediyesinde yok ilk iş bulvarları birleştirmek botanik kavşağı yapıldığı an RTE BULvARI, AVRUPA KONSEYİ BULVARI VE ÇELEBİ MEHMET BULVARI birleşecek acemlerden bu yollara aktarılan her araç trafiğin rahatlamasını sağlayacak avrupa konseyi bulvarında heran gibi sinyalizasyon yok adliye kavşağıda yapıldığı an millet mahallesine kadar kesintisiz ulaşım sunacak atabulvarı rte bulvarı bağlantısı yapıldığı an mudanyadan gelen biri yıldırıma gitmek için acemlere inmek zorunda kalmayacak filament kavşağından girip rte bulvarı avrupa konseyi veya çelebi mehmet bulvarlarını kullanıp yıldırıma geçebilecek D200 e hiç bir yerde uğramayacak bu ana arterlerde büyük rahatlama sağlayacak şunu bi görse sayın alinur aktaş sorunda büyük ölçüde bitecek

(+)
Efe Elaldı

4 ay önce - Pts 19 Ekm 2020, 14:50

Beyaz masa başvurama gelen cevapta kavşağın ihale şartnamesinin hazırlandığı en kısa sürede ihale edileceği telefonla bildirildi.ilk adliye kavşağı yapılacak sonrasında da botanik kavşağını yapacaklar bence ilk botaniği yapsalar daha iyi olurdu.

Efe Elaldı

3 ay önce - Sal 01 Arl 2020, 01:33

Çelebi mehmet bulvarında son uydu görüntülerine göre yıkılmamış 1 bina kalmış gibi görünüyor.Rte bulvarı,Avrupa konseyi bulvarı ile Çelebi mehmet bulvarını birbirine bağlayacak botanik kavşağını hala ihale etmeyip çalışmalara başlanmaması akıl alır gibi değil gerçekten iş bursaya hizmetse bursa ölçeğindeki projelere geçmeli artık sayın belediyemiz.sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara