Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Süha
4 yıl önce - Sal 27 Arl 2016, 11:04
Gelibolu Feribot Terminali İçin Protokol İmzalandı


GELİBOLU FERİBOT TERMİNALİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Alıntı:

(+)


Gelibolu’nun kaderi yeni feribot terminali için Çanakkale İl Özel İdaresi ile Gelibolu Belediyesi arasında protokol imzalandı. Yılların sorununu çözüme ulaştıran tüm taraflara teşekkür ediyoruz.
Tartışmasız, Gelibolu’da bütün kesimlerin, siyasi parti, düşünce ayırt etmeksizin üzerinde hem fikir olduğu şehir merkezindeki mevcut feribot iskelesi sorunu tarihe karışıyor. Gelibolu’nun kaderi haline gelen yeni feribot terminali ilçenin uzun yıllardır gündemindeydi.


(+)


Tehlikeli madde ve ağır yük taşıyan vasıtaların Çanakkale Boğazını geçişte mecburi olarak Gelibolu İskelesi’ni kullanması mevcut iskelenin şehir merkezinde bulunması ile birleşince ilçe için büyük bir tehlike arz ediyordu. Az değil, yıllık yaklaşık 650 bin ağır vasıta araç hem şehir içi trafiği çekilmez hale getiriyor, hem de taşıdıkları yük itibariyle olası bir kazaya davetiye çıkarıyordu.


(+)


Mevcut iskelenin yaklaşık 1,5 km gerisinde, yerleşim yerinin dışında 40 bin metrekare alan üzerinde 2 ayrı terminal ve 4 rampa olarak inşa edilecek yeni feribot iskelesi hem trafik yoğunluğunu hem de olası kaza ihtimallerini ortadan kaldıracak.

Ticari satış büfeleri, zabıta ve polis noktaları, bekleme salonları ile feribot terminali Gelibolu’ya, Çanakkale’ye uzun yıllar hizmet edebilecek modern bir tesis olacak.

Süreçte katkısı bulunan Çanakkale Valimiz Orhan Tavlı’ya, Gelibolu Kaymakamlığımıza, Gelibolu Belediyesi’ne, Çanakkale İl Özel İdaresi’ne katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.


(+)

Kaynak: https://www.facebook.com/trnblnt/posts/1296778603677506


cihan mercan

3 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 00:38

Son durum nedir acaba bilen varmı ?

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara