Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 22
fatihKeskin
1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 22:02

Boztepe tünellerine bağlanacak viyadüklerde çalışmalar devam ediyor. Gözaçan caminin etrafı yıkılmış. Boztepeden bakınca malesef şehrin yapılaşması çok kötü. Bu yol bir bakıma da kentsel dönüşüm vasfı görüyor bence. İnsanları mağdur etmeden keşke (yenicuma ve Çömlekçinin üst kısımları) buraları da dönüştürebilsek.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

drano
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 13:03
Gözaçan camisi

Fatih bey yeni oluşacak çevrede Gözaçan camisinin yeniden bir yapılanması düşünülüyor mu yoksa bu hali ile mi kalması planlanıyor?

fatihKeskin
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 13:57

Gözaçan camisi bir önceki belediye başkanı O.F. Gümrükçüoğlu zamanında yapılan açıklamalar da ve ilk proje de cami yıkılacak şeklindeydi. Daha Sonra yapılan bir kaç değişiklik ile o alanda bulunan tarihi bina ve caminin yıkılmasının önüne geçildi. Şuan yıkılmayacak diye biliyorum. Fakat şöyle bir tartışma var şehirde, eğer cami yıkılmazsa yolun ortasında kalacak. İnsanlar camiye nasıl ulaşacak, ilerde trafiğe tekrar engel olur mu vb. Tartışmalar var. Eğer yıkılmazsa mutlaka restore edilecektir diye düşünüyorum. Caminin yıkılıp yeniden yapılması veya restore edilmesi ile ilgili kesin bir bilgim yok.

Fotoğraflar alıntıdır.
Kaynak; g.görseller

JusTiME
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 01:45

Resim temsili gösteriliyor gerçekte ise şöyle olacak caminin aşağısındaki bazı binalar olmayacağı için caminin arka kısmından kavşağı yapacaklar sol tarafında normal yol olacaktır. Caminin üst tarafına muhtemelen ayak yapacaklardır. Önünden ise normal yol devam edecektir. Sonuçta o yolu yok edecek değiller ya Kavşağa giriş muhtemelen tek şerit olacaktır.
Fatih bey resminizden alıntı yaptığım için afedersiniz

(+)

Bu arada oraları işaretledim ama daha ileride de olabilir onu anca projeyi görürsem söyleyebilirim
Aşağı taraftan bina yıkımları olması muhtemel gibi görünüyor. O resim bayağı saçma gibi açıkçası yapılması imkansız... Boztepe'yi Bahçecik bağlantısı olmadan açmaya niyetliler mi acaba

Resimde yeni farkettim köprü ayakları çok alçaktan görünüyor ama bizim çektiğimiz resimlerde camiden daha yükseğe yapılmış olması bu da caminin arkasının kavşağa giriş olduğunu kanıtlar nitelikte, Fatih bey konuştukça konuşuyor insan ocaktan sonra gel gör bu çektiğimiz resimler apaçık bambaşka haller alacak 1 ay sabredelim şunun şurasında o zamana kadar bütün ayakların yapımı %85-90 oranında bitmiş olacak

Bahçecik viyadüğünden 1 kaç resim
https://photos.google.com/share/AF1QipOAifKbjCfqr ...lCeUhTb3NR

JusTiME
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 23:34

https://photos.google.com/share/AF1QipOID8Lp4YYsT ...Byc3NkN25B

Buyrun yeni resimler dediklerimde haklıymışım gibi görünüyorüm. Parmağımla işaret ettiğim köprü ayağı caminin yanından geçip sola doğru yola bağlanacak. Boztepe tünelinden geçtim ve fark ettim ki bayağı kısa mesafe olduğunu. Çukurçayır'a doğru olan o yerler ekimden bu yana hiç değişmemiş. Boztepe tüneli öncesi kırım devam ediyor ama kırılacak alan çok olduğu için çok geride kalmış tahminlerim kırım işi 1 ay sürer gibi ve orada yapılmaya yer bekleyen gidiş - geliş ayakları mevcut...

huseyin61
1 ay önce - Sal 01 Arl 2020, 22:08
Kentsel dönüşüm

Yol yapılıkça etrafın çarpıklığı daha da ortaya çıkıyor, boztepe, yenicuma taraflarında bir kentsel dönüşüm düşünüyorlar mıdır acaba?
Park bahçe olmasına gerek yok zaten o bölgenin arafilboy'u da içine alacak şekilde lüks olmayan eli ayağı düzgün biçimli düzgün çatıları olan temiz düzenli sokakları olan mahalleler yaratılabilir.
Dışarıdan gelen arkadaslara Trabzonu gezdirirken resmen mahcup oluyorum.

Burçak Sağlam

1 ay önce - Sal 01 Arl 2020, 23:40

Hele Havaalanından meydana gelirken ki manzara Trabzon bu mu dedirtiyor insanlara

JusTiME
1 ay önce - Çrş 02 Arl 2020, 10:21

Çömlekçi de çalışmalar mevcut oradan meydanın altından geçecek tünelli proje var. Çömlekçinin o rezil görüntüsünden gelecek yıla eser kalmayacak... Belediye otobüs yeri ile imperial hastanesi arasından çıkacakmış o tünel kısacası hem çirkinlikten hemde trafikten kurtulacağız...

Hamqaa54
1 ay önce - Çrş 02 Arl 2020, 22:55

Yenicuma ve Boztepe tarihi 1300 yıllarına dayanır mevcut yeri merkeze yakın olmasının yanısıra rakımı yüksektir değişim yapılması gereki yeni cuma cami
Fatih Sultan Mehmet'i trabzon fethinde namaz kıldırdığı yerdir kızlar manastır Rum imratorluğunda kalma kalma yapıttır mazisi geniştir o sebeple imar esilmemiştir

huseyin61
1 ay önce - Çrş 02 Arl 2020, 23:00

trabzonun en büyük meselesi kentsel dönüşümdür, sadece çömlekçi ile çözülecek gibi değil.

En başta değirmenderenin ivedi bir şekilde dönüşmesi gerekiyor.Değirmendere dönüştükten sonra trabzon limanını da umarım arsin'e taşırlar zaten 2030 a kadar sanırım işletme hakkı.

Daha sonra moloz bölgesi çok çirkin ve denizden çok uzak sahil yolunun en iğrenç yeri moloz sanki şehir göbek yapmış gibi denize doğru iğrenç bir görüntüsü var.Oraya bir çözüm üretmeleri gerekiyor.

Sotkadan Ayasofyaya kadar sahil bandı da hiç güzel değil oraya da Trabzona yakışacak şekilde bir en azından sahil şeridini bir miktar arka tarafları da kapsayacak şekilde bir dönüşüm yapmaları gerekiyor.

Kanuni bulvarını da boztepe bölgesi için bir şans olarak görüyorum kentsel dönüşüm yapılması açısından, bir miktar imar artışı verilerek devletin kasasından fazla para çıkmayacak şekilde umarım birşeyler yaparlar.Ortahisar belediyesi bir inşaat şirketi kurmuştu acaba hiç böyle projeler yapmayı düşünmüyorlar mıdır?

Şehir olarak enerjimizi kentsel dönüşüme harcamalıyız.

sayfa 22
« önceki   123 ... 21222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET