Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1139

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 43.7%  43.7%  [1174]
olumsuz düşünüyorum 49.2%  49.2%  [1323]
fikrim yok / kararsızım 7.1%  7.1%  [190]
Toplam Oy : 2687

İskender Efendi
2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 16:28

Alıntı:

ÇED Raporu Hazır: 5 Yılda Tamamlanacak Kanal İstanbul'un Güzergâhı Belli Oldu
06.12.2017

Kanalın bitmesine 2 Yıl daha var
Çok heyecanlıyım,
Rus Fransız İngiliz, artık ne kadar gemi ve tanker varsa, bunları kanaldan geçirip 100 er in Dolar alıp Ülkece ihya olacağımız günlere az bir zaman kaldı..

Ahmet YükselS
2 ay önce - Prş 05 Ksm 2020, 00:17

Çed raporu çıkar çıkmaz hemen ihale yapılacak diye bir kanun mu var? Nerde senin kaptanlar nerde? Kanala isyan ediyorlardı ya hani!

burak yilmazer58
2 ay önce - Prş 05 Ksm 2020, 17:36

burak yilmazer58
Ahmet YükselS
2 ay önce - Prş 05 Ksm 2020, 20:05

Alıntı:
Will Istanbul's Massive New Canal Be an Environmental Disaster?
The ambitious Canal Istanbul project could displace thousands of people, imperil the city’s tenuous water supply, and impact ocean life, critics say.

Burada en çok tartışılan konu buydu zaten. İddiaların temeli yok maalesef. Binlerce kez açıklandı bunlar.

Ugurxx23
1 ay önce - Cmt 21 Ksm 2020, 01:46

Çatalca Hamzalı Barajı 2020 yilinda ihaleye cikacakmis, bilgisi olan varmi
https://www.aksam.com.tr/ekonomi/istanbula-su-muj ...er-1109861

erhan344

1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 01:42

KANAL İSTANBUL PROJESİ

Alıntı:
Tabi bizim en büyük proje, benim çılgın projem dediğim Kanal İstanbul projesidir. Şu anda Kanal İstanbul projesiyle ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel; bunlar var. Dikkat ederseniz bizim yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Bir numaralı proje, Kanal İstanbul projesidir. Artık işin ihale safhasına gelmiştir. Ve bu görüşmeleri de Ulaştırma Bakanlığımızla Çevre Şehircilik Bakanımızı birleştirerek 'bu işi beraber yürüteceksiniz' dedim. Bu adımı da en kısa sürede atarak, İstanbul çok daha farklı bir güce ulaşacak."

https://www.haberler.com/erdogan-dan-kanal-istanb ...97-haberi/

Hayret troller kayıp bu aralar.

Aman nazar değmesin diyim çok şükür

winchun
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 19:37

Dikkat ettim de son senelerde hükümet ne zaman muhalefet tarafından sikistirilsa bir kanal mevzuu patlatıyor lar muhalefette hemen oltaya atlıyor bu ara korona tablosu yüzünden hükümet zora düşmüştü bi kanal ihale açıklaması hoop tablo unutuldu kanal muhabbeti başladı yani demem o ki arkadaşlar bu iş cook daha gider

erhan344

1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 20:06

Ben de dikkat ettimde şuana kadar yazdığın 71 mesajın bu kanalın yapılmayacağına dair ve başka hiçbir başlıkta paylaşımın yok.

Yani amacın ve kim olduğun çok belli

Tachi
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 15:23

Alıntı:
Burada en çok tartışılan konu buydu zaten. İddiaların temeli yok maalesef. Binlerce kez açıklandı bunlar.

Makaleyi komple okudunuz mu?
Sizin savunduğunuz iddialarında da temeli yok maalesef. Yok bir şey olmaz, abartı falan filan. Binlerce kez açıklandı. Hep aynı nakarat. Şimdiye kadar hiç bilime dayalı kaynak göstermediniz.

Alıntı:
“We are warning about this project, saying it’s not feasible due to oceanographic reasons,” Saydam says. “If you decide to join the two seas you cannot think of the next five or ten years, or the next election, or the anniversary of the Turkish republic—you have to think in terms of geological time, because once you do this there will be no way to turn back

Bende yukarıdaki alıntıya katılıyorum ve defalarca bu başlıkta da dedim. Kanalı bir kere yaptın, yaptın. Geri dönüş yok.

sayfa 1139
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET