Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Metro 1.Etap 3 Ocak -Mezitli Hattı
« önceki   123 ... 136137138 ... 171172173   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 137
Bipo33

1 ay önce - Prş 26 Ksm 2020, 20:48

Alıntı:
Hele o Gülnarlı kısa boylu bir meclis üyesi var soyadı Topkara’mı nedir

Mehmet Topkara Limonlu/Erdemli li degilmiydi ya..

hakan dergiz
1 ay önce - Prş 26 Ksm 2020, 21:15

Vahap seçer , Raylı Sistemin ilk ihalesini yaptıklarını ve sürecin devam ettiğini anlatan Seçer, 13.4 kilometre uzunluğundaki yeraltı hafif raylı sistem projesinin ikinci ihalesine de çok yakın bir zamanda çıkacaklarını ve kısa süre sonra da imalatını başlatmayı planladıklarını duyurdu.

hakan dergiz
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 11:51

inşallah 2025'te tamamlanır

sercanmer
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 00:51

Ilk kazma ne zaman vurulacak bakalım.
2021 yazından evvel vurulursa büyük bir başarı olur.

hakan dergiz
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 10:52

“Şehir içi trafik gerçekleştireceğimiz bu projelerle bir hayli rahatlayacak”

Başkan Seçer, GMK’da da Metro ihalesine çıktıklarını ve  orada da yoğun çalışmaların olacağını belirterek, “Bu yoğun çalışmalar öncesi, yani Metro inşaatı öncesi, bu güzergahı bitirip, bu güzergahta trafik akışının daha rahat olmasını sağlamış oluyoruz. Çünkü orada inşaatın başlaması ile beraber Doğu-Batı aksındaki, şehir merkezindeki trafik Adnan Menderes Bulvarı'nda, Okan Merzeci Bulvarı'nda, 3. Çevre Yolu’nda yoğunlaşmış olacak. Bunun yanında biz şu anda 4. Çevre Yolu’nun da çalışmalarını başlattık. Onu da devreye aldığımız takdirde Metro inşaatı süresi boyunca, şehir merkezinde, Doğu-Batı aksında trafikte bir sorun yaşanmayacağını düşünüyoruz. Yine Hastane Caddesi, Karayolları Binası’nın olduğu bölgede bir çalışmamız olacak. Yine bu dönemin sonuna kadar orayı da bitirmeyi planlıyoruz ve şehir içi trafik bu yapılacak çalışmalarla, gerçekleştireceğimiz bu projelerle, bir hayli rahatlamış olacak” diye konuştu.

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 16:53

Ben forum katlı kavşağının da metroya hazırlık olduğunu düşünüyorum, başkan kararlı umarım bir an önce başlanır.
Mecliste engellemeye çalışıyorlar ama o metronun projeleri 2018de yapıldı yani kendileri yaptılar şimdide maliyetli diyorlar rant diyorlar.
Meclis üyelerini partizanlığı bırakıp Mersini düşünmeye davet ediyorum...
Umarım bi aksilik çıkmazda Mersinin ulaşım sorunu çözülmüş olur

hakan dergiz
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 17:41

umarım yapılır önceden kabul edip şimdi kabul etmek olmaz
ayrıca meclis üyeleri böyle bir projeyi kabul etmeme durumlarının olmadığını düşünüyorum sonucta ihaleye çıkıldı o kadar emek verilip şartnameler birer birer hazırlandı geri dönülemez diye düşünüyorum, evet forum, göçmen, kipa kavşakları metroya hazırlık. Çok kaygılanıyorum gerçekten bir yandan meclis üyeleri bir yandan itiraz eden firmalar olursa diye umarım bu engeller teker teker aşılıp mersinimize en yakın zamanda metro hatlarıyla donatılır .

AytugOzcan
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 19:25

Ön yeterlilik ihalesine 13 ayrı grup katıldı. Bu gruplardan sadece 8'i ihaleye çağrılacak. Ön yeterlilik ihale sonucu açıklandıktan sonra, ihaleye çağrılmayan 5 gruptan en az 1 tanesinin itiraz edeceğini düşünüyorum. Bir otobüs ihalesinin bile 2-3 ayda sonuçlandığını hesaba katarsak, normal ihale tarihinin, ön yeterlilik sonucu açıklandıktan en az 3-4 ay sonrasına verilmesi, ihalenin iptal olma riskini ortadan kaldıracaktır.

hakan dergiz
1 ay önce - Sal 01 Arl 2020, 16:44

bugün itibariyle 1,5 ay oldu ön yeterlik ihalesine bu ayın ortası ocağın başı gibi biter tahminimce ocağın ortası gibi mali ihale yapılır sonra martta kadar inceleme sürer, nisan mayıs gibide açıklanır 👍

En son hakan dergiz tarafından Sal 01 Arl 2020, 16:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Sal 01 Arl 2020, 16:47

3 ay olmadı 9 ekimde yapıldı ön yeterlilik ihalesi.
1.5 ay oldu daha. Bir engel çıkacak diye o kadar çok korkuyorum ki

sayfa 137
« önceki   123 ... 136137138 ... 171172173   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM