Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren
« önceki   123 ... 2425262728   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 25
Ahmet YükselS
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:38

Tren seferleri uzun zamandır yapılmıyor diye 6.5 saat olmaktan çıkıyor mu? zaten 6 5 saat olduğu ve kimse binmedigi için durdurulmadı mı?

Akademisyen 01
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 22:16

Ben otoban üzeri Antep'ten Adana'ya 1saat 55dakikada geliyorum. Hızlı trenin biraz daha zaman avantajı olmalı yoksa neden tercih edilsin.

alperen522
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 23:27

Alıntı:
Tren seferleri uzun zamandır yapılmıyor diye 6.5 saat olmaktan çıkıyor mu? zaten 6 5 saat olduğu ve kimse binmedigi için durdurulmadı mı?

Toros ekspresi, güzergahı kısaltılmadan önce Meram ve Doğu ekspresinden sonra en uzun 3. TCDD ekspres tren teşkili idi. İstanbul - Gaziantep arası çalışırdı, Suriye'de iç savaşın olmadığı yıllarda haftada 1 ya da 2 gün Halep'e kadar giderdi. 1990'lara kadar Bağdat'a kadar zaman zaman sefer konulurdu.

Güzergahı kısaltılmadan önce (Haydarpaşa - Gaziantep) arası çalışırken normal zamanlarda bile yüksek rağbet görürdü. Bayramlarda ek vagon konulmasına rağmen hınca hınç dolardı.

Anahat trenleri fakirin dostudur. Uzun sürer ama ara istasyonlardaki büyük talep yüzünden asla boş kalmaz. TCDD hat yenileyeceğiz diye birkaç aylığına güzergahı kısalttık diye açıklama yaptı ancak 12 senedir güzergahı kısaldıkça kısaldı. Zarar ediyoruz (olması gereken de bu) demenin başka bir yolunu buldular.

Pandemiden önce geçen yılın Kurban Bayramı tatilinde Adana - Elazığ arası çalışan Fırat Ekspresine binmiştim. Ek vagonla beraber 8 vagon olduğu halde 5 numarasız vagonun 5'i de koridorları dahil doluydu. Ben de koltuk bulamadığım için vagonun kapısının merdivenlerine oturup yolculuk etmiştim. Tren hem Maraş'a hem de Antep'e yakın mesafelerden geçiyor. Türkoğlu ve Narlı istasyonlarında bu iki ilin merkezine gitmek isteyenler inip minibüslere aktarma yapıyorlar.

İki büyükşehire hat olduğu halde tren gitmemesi büyük eksiklik ve basiretsizlik. YHT gelecek eyvallah da gelene kadar insanları mağdur etmenin bir anlamı yok. Açılış olsaydı da öyle iptal etselerdi trenleri.

Ahmet YükselS
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 23:48

Alıntı:
Ben otoban üzeri Antep'ten Adana'ya 1saat 55dakikada geliyorum. Hızlı trenin biraz daha zaman avantajı olmalı yoksa neden tercih edilsin.

Otomobille ulaşımı konuşmuyoruz kardeş. Zaten herkes her yere senin gibi araçla gidebilecek durumda olsa otobüs ve trene gerek kalmaz. Trenin hızını otobüsle kıyaslamak lazım. Otobüsle Antep mersin arası 3.5-4 saatten aşağı çok zor. Hadi 3 saat olsun. Şayet tren 2 saat olacaksa herkes trene biner. Hatta araçla gidecek kişilerin bile çoğu treni tercih edebilir.

alperen522
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 00:02

Hızlı tren açılır açılmaz büyük rağbet görecektir. Bilet fiyatı otobüsten ucuz olacaktır ve süre olarak daha avantajlı olacaktır.

İskenderun'a giden hat biraz iyileştirilirse hatta Hatay'a kadar uzatılırsa, Maraş'tan Nurdağı'na (Maraş merkeze YHT hattı gelene kadar) depar raybüs seferi konulursa daha çok yolcu treni tercih eder. Japon HT hatları gibi bir sistem kurulur Akdeniz bölgesinde.

Ahmet YükselS
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 00:12

İskenderun konusunda bilgim yok ama Maraşa da nurdağı üstünden bir hat çekilecek. Proje aşamasında şu anda. Muhtemeldir İskenderuna da yapılır ilerde.

Evet çok rağbet görecektir... Yalnız, hızlı tren biletleri otobüsten biraz daha pahalı oluyor genelde ama bu hatta nasıl olur bilemiyorum.

seyhanlı umut
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 12:39

Mersin-Adana-Osmaniye-İskenderun bu kentler hızlı trenle bağlanmalı

Yldrm27
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 00:19

Alıntı:
Mersin-Adana-Osmaniye-İskenderun bu kentler hızlı trenle bağlanmalı

Gaziantep’e gelmemeli mi yani HT 🙄

seyhanlı umut
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 12:09

Alıntı:
Gaziantep’e gelmemeli mi yani HT 🙄

Gelmesin demedim saydığım dört kent birbiri ile sosyokültürel ekonomi anlamında birbiri ile bağlantılı
K.masaş-Gaziantep-Şanlıurfa arasıda hızlı trenle bağlanmalı

Bipo33

1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 12:14

Antep' de hu saydigin 4 kente bagli. Sen nerede yasıyorsun Allah askina?

sayfa 25
« önceki   123 ... 2425262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM