Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2062
Mustafa Torun 0834

2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:15

Alıntı:
Yazık yazık

Yalnız ABD 330, Brezilye 212 milyon.

Karşılaştırırlen oranları dikkatli verin.

Nüfusu bize yakın olan ülke ile 3-4 katı olan aynı oranı vermez.

Emir ERTEN
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:18

Alıntı:
Bu gidişle ülke genelinde tamamen 14 günlük sokağı çıkma yasağı gelecek gibi. Böyle birşey olabilir mi?

Bunun için 14 gün önceden haber vermeleri gerekiyor. Birçok kişi şuan ikamet ettiği şehrin dışında. Kimisi iş seyahatinde. Kimisi yurt dışında. Önceden alınan otobüs ve uçak biletleri var. Yani pek ihtimal vermiyorum. Haftasonu yasağının kapsamı genişleyebilir sadece. Birde spor salonları, otel tarzı yerlere de bir kısıtlama gelebilir.

Burç

2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:33

Bizim millet kadar yasaklara hevesli millet yok.

Diğer ülkelerde insanlar ayaklanıyor, özgürlüklerinin kısıtlamasını protesto ediyor. Bizimkiler ise daha çok yasaklar olsun derdinde. Garip doğrusu.

Tacettin Şenel

2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:42

Burç bey evladım Korona bahane bunların amacı Heryer kapansın esnaf batsın Ekonomi çöksün Onu istiyorlar Amaçları İsyan çıkartmak Fırsat bu fırsat diyip ellerinden geleni yapıyorlar Az evvel Fox haberleri izledim Esnaf ölüyor bitiyor diye tantana yapıyorlar Çıkartmış üç beş kişi numaradan ağlatmışlar Hükümeti karalıyorlar şimdiden başlamışlar İsyan çıkartma Provakasyonlarına Ben 1 haftadır evden çıkmadım öldümmü İşi gücü olmayan evinden çıkmayacak bu kadar basit Herkes kendi önlemini alacak bu kadar basit Nisan ayında Günlerce sokağa çıkma yasakları oldu işyerleri kapatıldı virüs bitti mi hayır Nisan ayı bizim için ders oldu...

Mustafa aydeniz
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:48

Alıntı:
Ben 1 haftadır evden çıkmadım öldümmü İşi gücü olmayan evinden çıkmayacak bu kadar basit Herkes kendi önlemini alacak bu kadar basit...

Tacettin dayı zaten işi gücü olmayanlar kurallara uysa yasak gelmez. Uyulmadığı için geliyor yasaklar. Ben evden çıkmıyorum bu aralar mesela, mis gibi film arşivim var onun dışında evde maket yapmaya başladım. Dışarıda hiç bir şey yok ama işi gücü olmayanlar ısrarla kendini sokağa atıyor. Hadi yaz olsa anlarım ama havalar buz gibi zaten oturun oturduğunuz yerde.

Beratk
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:48

Yalancılık ruhlarına işlemişler herkesi kendi tıynetinden bilirmiş sizin gibi siyasetten ruhu kararmış tipler keşke binlerce kişi ölse de hükümet gitse derdinde Allah layığınızı versin tapar derecesinde çok sevdiğiniz tiplerle beraber haşretsin.

Ustura Faysal
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:51

Alıntı:
Ben 1 haftadır evden çıkmadım öldümmü İşi gücü olmayan evinden çıkmayacak bu kadar basit Herkes kendi önlemini alacak bu kadar basit

Sen emeklisin dede, devlet baba her ay günü geldiğinde tıkır tıkır maaşını yatırıyor hesabına.
Biz evden çıkmazsak ne yiyecez, en içecez. Taş mı kemirsin çoluk çocuk.

hasana23
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:55

Alıntı:
Bizim millet kadar yasaklara hevesli millet yok.

Diğer ülkelerde insanlar ayaklanıyor, özgürlüklerinin kısıtlamasını protesto ediyor. Bizimkiler ise daha çok yasaklar olsun derdinde. Garip doğrusu.

Yasak heveslisi olmaktan ziyade.
Yasak gelirse gelen yasaklar üzerinden provokasyon yapmak niyetinde olanlar var.

Mustafa aydeniz
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:55

Alıntı:
Sen emeklisin dede, devlet baba her ay günü geldiğinde tıkır tıkır maaşını yatırıyor hesabına.

Faysal bey zaten işi gücü olmayan demiş Tacettin dayı. Çalışan mecbur zaten özel sektörü kapatamazsın. Ama işi gücü olmayan boş boş dışarı çıkıyorya işte o beni sinir ediyor. Geçen gün avmde yerde yemek yiyenler örneğin. Yemin ediyorum vunlar koronaya yakalanıp ölseler bir gram üzülürsem namertim.

Tacettin Şenel

2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 21:01

Alıntı:

Faysal bey oğlum işigücü olmayanları ben dedim siz tabi işiniz var çalışacaksınız önlem alarak ama bu bazı kesim en az 1 ay tam kapanma istiyor yani herşey dursun derdindeler eh bu sefer sizler nasıl geçiminizi sağlayacaksınız benim demek istediğim asıl yer tamda burası şuan zaten esnaf sıkıntıda üretiminde bir miktar önü kesildi Tam kapanma olunca ne olacak Ekonomi zarar görecek esnaf zarar görecek siz gençler çalışanlar zarar edecek Sağlığın önemli olduğu kadar ekonomide önemli özetle Açık konuşacağım Para olmadımı sağlıkta olmaz iflas ettinmi para olmadıktan sonra Öl daha iyi...

sayfa 2062
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET