Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Zağnos Paşa Meydanı
« önceki   123 ... 5253545556   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 53
Profesör
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 15:41

Bahattin beye katılıyorum devlet sırrı gibi bir proje oldu bu merakla bekliyoruz

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 19:56

HAL ESNAFININ AHI MI VAR: HER GELEN BAŞKAN MEYDAN’LA OYNADI.. HENÜZ ORTAYA BİR ŞEY ÇIKMADI!
Alıntı:


SEBZE HALİ’NDEN SAKSI MEYDANI’NA
Öyle ya, Zağnos Paşa Meydanı dedikleri yerde bir zamanlar Balıkesir ticaretinin önemli noktalarından Sebze Hali vardı. “Depreme dayanıklı değil” dediler.. “Yıkmayacağız, güçlendireceğiz” dediler.. “Kültür Merkezi yapacağız” dediler.. En sonunda hepsinden vazgeçip yıktılar. Hal’deki kasap, manav, balıkçı, kim var kim yoksa çil yavrusu gibi dağıtıldı. Hal binasını yıkma şerefine nail olan İsmail Ok, bölgeyi Saksı Meydanı’na dönüştürdü; üstüne tarihten silinmiş Türk devletlerinin bayraklarını dikti, “alın size meydan” dedi.

EDİP UĞUR’UN ÇOK RENKLİ PROJELERİ…
Büyükşehir Belediyesi kuruldu; başına Edip Uğur geçti. Zağnos Paşa Meydanı için üç boyutlu, çok renkli, bol çiçekli meydan projeleri hazırlattı. Kamulaştırmalar yaptı, bazı yapıları yıktı. Anlı şanlı bir meydan yapacaktı ama görevden istifa ettirildi. Atama Başkan Yıkılmasına karar verilen yerlerdeki esnafla papaz oldu. Yerine atanan Zekai Kafaoğlu ‘meydan’ denilen yere Fırıntaş Kafe kondurdu. Kafaoğlu, bölgede kendi yerine biçilen değeri az bulmuş, kamulaştırmaya karşı dava da açmıştı. Kafaoğlu, Uğur’un projesini rafa kaldırdı.

YÜCEL YILMAZ ELEŞTİRİLERİN ODAĞINDA
EN sonunda meydan işleri Yücel Yılmaz’a kaldı. Başkan Yılmaz, “Sultan Ahmet Meydanı gibi bir meydan yapacağız” dedi ama, bugüne kadar nasıl bir meydan yapacağına dair tek bir plan proje göstermedi. Bir şeyler yapıyorlar, ama işler rast gitmiyor. “Hazır meydanı boş bulmuşken, bölgenin yağmur giderlerini de aradan çıkaralım” diyor; elemanlar yağmur giderlerini döşemeden kaldırımları yapıyor. Unutulduğu anlaşılınca kaldırımlar yerinden sökülüyor. Meydan projesinin yüksek maliyetlerinin yanı sıra tuvaletler için 820 bin lira masraf yapılması da halkın dilinde. Muhalefetin ağır eleştirileri bir yana, mahallenin muhtarı “Sabri Uğur olsaydı buradaki çalışmalar çoktan bitmişti” diyerek, Yücel Yılmaz’ı çırak çıkarıyor…

Kaynak: http://politikam.com/hal-esnafinin-ahi-mi-var.html

Birinin sesini çıkarması gerekliydi, yoksa fazla sessizlik hayra alamet değil...


Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 00:01

Alıntı:
Paşa Camii çalışmaların bitmesi sonrası böyle olacak. [*]Mehmet BLC
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 00:06

Türkiye'de ne projeler hayata geçti, şu meydan yıllardır bir düzene girmedi. Her belediye başkanı da seçilmeden önce "şöyle yapacağım, böyle yapacağım" dedi durdu ama ortaya çıkan hiç bir şey yok, inşallah bu sefer olsun görselden çok icraat olur.

Sezer10

1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 18:27

Bu proje resimleri doğruysa yeşillikler içinde tarihi yapılar düşünülmüş. İlk bakışta yeşil olduğu için güzel gibi duruyor. Fakat bu meydandaki amaç tarihi yapıları ön plana çıkarmaktı. Oysa şimdi tarihi yapılar ağaçlardan görünmüyor. Benim bildiğim parklar yeşillik olur, meydanlar değil.sayfa 53
« önceki   123 ... 5253545556   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler