Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul metrosu T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı
« önceki   123 ... 100101102   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 101
recep30
3 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 10:26
İstanbul metrosu T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı

Arkadaşlar bu iki hat için 16 Ekim ihale yapılacakmış
Yaklaşık 2000m hat revizyonu ve 3000m de ray değişimi yapılacakmış.
İhaleden 15 gün sonra yer teslimi ondan sonra da 500 gün sürecek şekilde iş yapılacakmış.

Serdar Umar
3 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 10:31

Bağcılar Zeytinburnu arası yer altına alınmalıdır.

Güngörende yayalara kaldırım yolu kalmadı.

Mustafa Torun 0834

3 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 11:04

Alıntı:
T1 hattını Bağcılar a uzatmak için Güngören Güneştepe den geçirmeye karar verdiklerinde; tramvayın geçeceği cadde ile ilgili olarak bir araştırma yapılır.

Yapılan araştırma sonunda caddede bulunan evlerin tabanlarının zayıf olduğu ve evlere zarar verebileceği anlaşılır.

Bu yüzden caddeden tramvay olarak geçirilmesine karar verilir.

Not: İlçe bşkanlığı toplantısı sırasında öğrenmiştim bu durumu.

Tramvayın yer altına alınması ile ilgili 3 ay önce böyle bir mesaj atmıştım.

Cemoli D18
3 ay önce - Cmt 10 Ekm 2020, 21:58

T1'i en azından ilk etapta Topkapı ile Bağcılar arasını yer altına alıp metroya çevirseler...

Mehmet Kasım ASLAN
3 ay önce - Pts 12 Ekm 2020, 10:51
TOPKAPI-ZEYİNBURNU METRO ETÜDÜ VAR !

T1 Zeytinburnu-Topkapı arasında düşünülen yeraltına alma işi biraz farklı bir boyuta taşınıyor gibi düşünüyorum. M1 Zeytinburnu-Beyazıt metro hattı şeklinde, Merter'den bir makasla ilerlenmesi ve sistemin M1 içinde düşünülmesi yönünde etüdler olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda bir etüdden bahsetmek istiyorum. Kazlıçeşme-4. Levent metro etüdü:

https://www.metro.istanbul/Hatlarimiz/ProjeHalind ...1&q=22
Alıntı:

Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı 1.Aşama

Entegre Olunan Hatlar:
-Kazlıçeşme istasyonunda Marmaray hattı ile,
-Zeytinburnu Adliye İstasyonu'nda M2 batı uzatması Yenikapı-İncirli-Sefaköy kesimi ile,
-Topkapı istasyonunda T1 Bağcılar-Kabataş ve T4 Topkapı-Mescidi Selam tramvay hatları ve metrobüs işletmesi ile

Güzergah haritasına bakınca Topkapı-Ambarlar arasındaki bölümünün E5 aksında gittiği görülüyor.

T1 Seyitnizam Durağı'na yakın bir yerden geçiyor ve T1'i dikey olarak altından kesiyor. Zeytinburnu Tren İstasyonu'na değil de Kazlıçeşme İstasyonu'na gitmesi, Marmaray'ın ilk açıldığı zamanki 13 km'lik işletmenin son durağı olduğu zamanlardaki düşüncelerden kaynaklanıyor, belki de Marmaray'ı ringe çevirme düşüncesi idi ama artık Halkalı'ya gittiğ için bu durum ortadan kalkmış görünüyor. Bu durumda bu etüdün revize edilerek bazı bölümlerinin kullanılması düşünülebilir. Ör. Ambarlar'dan sonra T1 aksından Akşemsettin-Zeytinburnu/Merter aksıyla, Veliefendi'den Bakırköy Gar'a gidebilir. Böylece BAKIRKÖY-MERTER-TOPKAPI METROSU olur.

Nihai olarak, TOPKAPI-LEVENT METRO KORİDORU elde edilmiş oluyor. Bayrampaşa Meydan'dan geçtiği için yakında ihalesine çıkılması beklenen Eyüp-Bayrampaşa Tramvay Hattı ile de transfer imkanı vermiş oluyor.

(+)

İşin ilginci, M1 ile Sağmalcılar'da buluşuyor. 2 işletmenin Otogar'da buluştuğu düşünülürse, daha fazla karmaşa olmaması için Otogar'da buluşabilir. OTOGAR-GOP-LEVENT METROSU elde edilmiş olur. GOP'ta da Vezneciler-Sultangazi metrosu ile buluşmuş olur. Uluyol'da da T4'de aktarması olacaktır.

(+)

Faruk

2 ay önce - Pzr 25 Ekm 2020, 13:03

(+)

sefer bayraktar

2 ay önce - Sal 10 Ksm 2020, 18:51

Merter E-5 civarı

(+)

Cemoli D18
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 18:34

T1'e Aksaray'dan bindim, Bağcılar istikametine gidiyorum. İstasyonda Bağcılar tramvayının gelme süresi yazıyordu. Gelen tramvayın üzerinde de Bağcılar bilgisi yer alıyordu. Cevizlibağ istasyonuna gelince hiç bir açıklama yapılmadan. Bu istasyon son durağımız diyip, vagonları boşalttılar. Zaten tıklım tıklım gidiyoruz. Üstüne arkadan gelen tramvaya da hurra bindik. El mecbur binmek zorundayız.
Bir de böylesine bir kurgu yapılıyor.
Amaç koronavirüs Covid-19 daha çok artsın, yayılsın, ülkenin dinamikleri zarar görsün diye uğraşan bir belediye (CHP) yönetimi görüyoruz.
Yazıklar olsun.

En son Cemoli D18 tarafından Cmt 28 Ksm 2020, 00:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

em1nk
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 19:06

Cemoli üstad, senden de beklemezdim böylesi boş bir eleştiriyi...

Cemoli D18
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 00:18

Neden boş eleştiri olarak düşündünüz?

sayfa 101
« önceki   123 ... 100101102   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM