Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Oğulhan
2 yıl önce - Sal 08 Oca 2019, 09:35
Mersin - Anamur - Şehirlerarası Otobüs Terminali


Anamur’un doğu girişine Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Şehirlerarası Otobüs Terminali, yıllardır özlemle beklenen eksikliği giderirken, en küçük detayına kadar düşünülerek inşa edilen tesis, uzun yıllar ilçe ulaşımına hizmet verecek yeterlilikte olacak. Tam 8 milyon 350 bin liralık sözleşme bedeli ile inşasına başlanan Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bodrum kat 52 araçlık otopark ve yolculuk yapan otobüslerin bakım-onarım atölyesi olarak 12 otobüslük kapasite ile hizmet verecek. Zemin katta yazıhaneler, bekleme salonu, danışma-güvenlik odası, kafeterya, restoran, mutfak, bay, bayan ve engelli tuvaleti, büfe, market, hediyelik eşya ve yöresel ürünler satış alanının yer alacağı tesisin 1’inci katı ise idare merkezi, yazı işleri, personel ve muhasebe odaları, bay, bayan ve engeli tuvaleti, mutfak, çay ocağı, sekreter ve müdür odası, toplantı salonu, vezne, amir odası, santral odası bulunacak. Yaklaşık 10 dönüm arazide konuşlu Şehirlerarası Otobüs Terminali, 15 otobüs peronu ile Anamur’a hizmet vermeye hazırlanırken, tatil için Anamur’u tercih eden turistleri de modern bir görüntü ile karşılayacak.

“100 Yıllık ihtiyaca cevap verecek”

Anamur’a gelen misafirleri modern bir görüntüyle karşılamaya hazırlanan ve milyonlarca liraya inşa edilen şehirlerarası otogarın kendi mahallelerinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Bahçelievler Mahalle Muhtarı Tahsin Afacan, yakın zamanda hizmete başlayacak tesisin Anamur’un 100 yıllık ihtiyacına yanıt vereceğini aktardı. Muhtar Afacan, “Anamur’da bu konuda çok büyük sıkıntılar yaşanıyordu. Ama Büyükşehir Belediyesi tarafından Anamur’un 100 yıllık ihtiyacına cevap verecek bir otogar yapıldı. Herkes mutlu ve gelecekten umutlu. Benim evim burada olmasından dolayı sıklıkla otogarı inceledim. Bu otogarın temelinden bitimine kadar her aşamasında buradaydım. Çok güzel olacak ve ileriye dönük cevap verecek. Bu nedenle Kocamaz başkanımızın yapmış olduğu hizmetlerden zaten memnunuz ve kendisini tebrik ediyor yolu açık olsun diyorum” sözleri ile ilçelerine kazandırılan otogar ve diğer hizmetler için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini iletti.
(+)

(+)

(+)
serkan33

1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 11:50

Burasının sorunu ne ki niye açılmıyor hala, taa Kocamaz döneminde bitirildi ama ne o açtı ne de şimdiki yönetim, bir de revizyon yapılacakmış projede, çürük mü yaptılar nedir!

Adem Güdük
2 hafta önce - Çrş 30 Arl 2020, 09:55

Otogarın hizmet binasına dönüştürülmesi için sessiz sedasız ihale açılmış. İhale tarihi 16.12.2020
EKAP İKN:2020/619395faith388
2 hafta önce - Çrş 30 Arl 2020, 10:16

Büyük Şehir Belediye Meclisinin , Anamur Belediyesinin haberi vardır herhalde. Onlardan ses çıkmadığına göre mantıklı bir açıklaması vardır diye düşünüyorum.
Sonuçta ihale ile yapılan bir şey sessiz sedasız olmaz.


AytugOzcan
2 hafta önce - Çrş 30 Arl 2020, 11:20

Daha önce Belediye Meclisinde görüşülmüştü. Yeni yapılan otogar çok büyük olduğu için hizmet binasına dönüştürülecek. Başka bir noktada otogar yapacaklar ya da mevcut/eski kullanılanın tadilatını yapacaklar bu kısmını tam hatırlamıyorum.

Adem Güdük
2 hafta önce - Çrş 30 Arl 2020, 14:55

Alıntı:
Daha önce Belediye Meclisinde görüşülmüştü. Yeni yapılan otogar çok büyük olduğu için hizmet binasına dönüştürülecek. Başka bir noktada otogar yapacaklar ya da mevcut/eski kullanılanın tadilatını yapacaklar bu kısmını tam hatırlamıyorum.

Nesi çok büyük? Mevcut otogar ile karşılaştırıldığında öyle abartı bir büyüklük farkı yok. Orası Mehmet Türe zamanında HAL için düşünülmüştü. Temeli bile atılmıştı. Arazi büyükşehir'e geçince otogar yapılması kararlaştırıldı. Otogar yapıldı. Ancak otobüslerin giriş çıkışı için sanayii kavşağına düzenleme yapılması gerekiyordu. Bunun için o gördüğünüz kapının önünde kalan, haritada işaretlediğim, arazi kamulaştırıldı. Normalde arazideki yapılar yıkılıp otogar ile sanayi kavşağı arasına bağlantı kurulacaktı.

Belediye el değiştirince bu iş de yattı. Zira D400 KGM'ye ait, KGM izin vermezse bir çivi dahi çakılamıyor.

Şimdi tüm bu fiyaskoyu örtbas etmek için sessiz sedasız dönüşüm ihalesi yapıldı. EKAP'ta görünüyor olması bu gerçeği değiştirmez. Sonuçta bu fiyaskolar kamuoyundan saklandı mı saklandı.

Esasında yanlışı yanlışla örtmenin getirdiği acı tablo diyebiliriz.AytugOzcan
2 hafta önce - Çrş 30 Arl 2020, 15:24

Ben Anamur'u bilmem, Belediye Meclisi'nde bunun konusu geçmişti. Anamur için bu büyüklükte otogarın gereksiz olduğundan bahsedilmişti. Sessiz sedasız yapılan bir iş yok.ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET