Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 294
bluemet

2 ay önce - Prş 19 Ksm 2020, 11:38

rüşveti saglam veren herkese gökdelen izni verildi sadece gökdelen degil yüksekkatlı yapı izinleri verildi

bornova yeşilova altındag mersinli bölgeleri de eskiden maximum 3 kat imar izni varken nasıl olduysa şimdi takır takır 20 katlı binalar dikiliyor ve devasa fiyatlara satılıyor

belediyeye bu durumu soruncada tabi yanıt yok

depremlerde yıkılan zarar gören her canın her evin ilk sorumlusu belediyelerdir cunku bu yapılara belediyeler izin veriyor.


behcoo7835
2 ay önce - Prş 19 Ksm 2020, 11:45
gerçekler


O iş o kadar kolay değil.. O kadar bozuk bir düzen var ki belediye burada bir çark yalnızca. Tüm suçu partizan ruh haliyle CHP li diye belediye ye atmak, konunun çözümü konusunda bize hiç bir sonuç vermez. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı diye bir kurum var bu ülkede. Müteahhitler, belediye vermezse, gidiyorlar Ankara'ya veya Salhane deki İl Müdürlüğüne, veriyorlar projeyi, keyfi çayı içip al sana izin.. O izne belediyenin uymama diye bir lüksü yok. Cumhur reisliği dönemindeyiz, her şey Ankara ve tek adama bağlı gidiyor. Onları da 5 büyük müteahhit (cengiz,kalyon vb..) yönlendiriyor çünkü bu adamlar, inşaata tüm sermayelerini döktüler ve yurtdışından dolar bazında kredi aldılar.. Belediye bu noktada işi yargıya taşısa da değişen bir şey yok. Türkiye tam bir beton ve çimento cennetidir. Kişi başına 2 ton stoğumuz var. Bu nedenle daha çok beton ve çimento atmamız lazım. Sistem bu şekilde ilerliyor..

AnL_95
2 ay önce - Cum 20 Ksm 2020, 14:32

Altı sırf Bataklık olan Mavişehir'in bütün "Emlak Bankası" parselleri Cengiz İnşaata verilmiş Bluemet. Buna da söyleyecek sözün vardır umarım.

Mete ÖZTÜRK

2 ay önce - Cum 20 Ksm 2020, 14:43

AnL_95 demiş ki:
Altı sırf Bataklık olan Mavişehir'in bütün "Emlak Bankası" parselleri Cengiz İnşaata verilmiş Bluemet. Buna da söyleyecek sözün vardır umarım.


Mavişehir ve o civar bölge rant için feda mı edildi diyorsun yani ?


ccahit
2 ay önce - Cum 20 Ksm 2020, 14:56

Mavişehir zemini yıllarca bataklık dedik peki 7 Lik depremde hiç o uzun binalarda yan yatma veya hasar varmı? Zemin güçlendirme yapıldıysa sorun yok demektir.

AnL_95
2 ay önce - Cum 20 Ksm 2020, 15:11

Fore kazık ve tünel kalıpla yapılmış o binaların çoğu ama inşa tarihleri 1986-1995 arası (1.Etap.) en fazla yan yatar ama yan yatsa da yıkılmaz diyorlar ki yıkılmadı da. Arkadaş yukarda ranttan bahsetmiş de Yeşilova, Çamdibi, Altındağ vs. ben de başka bir rant örneği verdim. Ama nedense herkes bir anda Cengiz İnşaatı savunmaya geçti. İlginç.

Mete Öztürk.
1980'lerin ortasında İzmir'de hala ev yapacak bir sürü yer vardı da neden şehre uzak bir yerde bataklığı imara açma fikri ortaya çıktı? Rant için elbette.


bluemet

2 ay önce - Cum 20 Ksm 2020, 18:13

@anl95 kesinlikle haklısınız ben sadece İzmir belediyesine laf etmedim büyük izinleri veren bakanlıkta suçlu Mavişehir ve bostanlı civarı bataklık.zemin buralari imara açmalar asvalt Osman zamanından başladı Burhan ozfatura donemleride büyük imarlar açıldı
Göztepe yalı bostanlı Mavişehir ve tabi bayraklı buraların imara açılması intihar demek Mavişehir deki binalarda kazık olsa nolacak cogunde şu an çatlak patlak laf hasarlar var bostanlı da keza
Yalı civarı ise izellikle sahil.bandi tır geçince bile sallanıyor ama o sahil bandinda 8 kattan aşağıya bina yok
Son yıllarda yapılan yüksek yapıların bazılarında izinler direkt bakanlıktan alıyorlar izni fakat mesela bazı ilçe bld.baskanlarida hiç utanmadan yüksek katlı yapılar yapmalıyız diyorlar Bornova başkanı gibi

Özetle rantci zihniyet belediye ve bakanlıklar İzmir'i talan etti maalesef ve bu izinler hala veriliyor eski Halkapınar gölünün olduğu bölgeye devasa kuleler yapılıyor bazı vatandaşlardan seviniyor vay be medeniyet diyor bu zihniyet oldukça maalesef çok yıkımlar olur


AnL_95
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 00:23

Buyur burdan yak. TOKI'nin rezerv alan olarak belirlediği "Bayraklı Şehir Hastanesi" ve WestPark AVM'nin yakınındaki alandan "Bornova Fay Zonu" ve Bornova "Laka Deresi Havzası" geçiyormuş.
Heyelan riski olan da bir bölgeymiş aynı zamanda.

Arazi orman vasfından çıkartılmış ki Maki'den başka bir şey de yok ama tehlikeli bir araziyi depremzedelere konut yaptık diyerek imara açmak???


En son AnL_95 tarafından Cum 27 Ksm 2020, 11:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


mahmut11
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 00:27

bu nasıl iştir anlamadım.

AnL_95
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 00:37

Zemin ıslahı, dayanaklı betonu salınımlı sistemi her şeyi yaparzın da sırf yerinde dönüşüm yaptık demek için de şu riski almazsın.sayfa 294
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet