Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Otobüsleri
« önceki   123 ... 828384   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 83
bora41
2 ay önce - Pzr 15 Ksm 2020, 12:03

Bu arada Şanlıurfa'daki Citymood'ların Dizel motorlu olduğunu unutmayın. Ayrıca Hem Karsan'da Hem'de Isuzu'da Körüklü CNG araç konusunda sıkıntılı , çünkü ben hiçbir yerde 2 firmanında böyle bir otobüsünü bulamadım , yani bir seçim yapılması lazım(THY'nin Airbus Ve McDonnell Douglas ayrımı gibi) Isuzu mu Yoksa Karsan mı? Ben bu durumda her türlü Isuzu'yu tercih ederim. Siz bu durumda hangisini tercih ederdiniz? Yazın Lütfen.

Not:İtalyan yapımı körüklü Breda'lar 5 Yıl gibi bir sürede doğru dürüst hizmet vermeden servisten çıkarılmıştı.

ryder wilson
2 ay önce - Pzr 15 Ksm 2020, 12:39

tabiiki karsan hem bursalı hem kaliteli ısuzu citiport bursada var dün bindim B17 hattındayken araç çukurlarda baya sallanıyordu diğer markalara oranla mesela citymood öyle değil ama (karşılaştırdığım araçlar dizel) bu yüzden her türlü karsan

Canerizm
2 ay önce - Pzr 15 Ksm 2020, 12:45

İki markayı ISUZU VE Karsanbredamenarini

Kıyaslıycak olursam, her türlü ISUZU önde
Her iki marka, bi Mercedes, Man, Otokar olamaz
.
Avancity öncesi modeli(ismini bilmiyorum) , avancity modeli

Her iki modelde çok sıkıntılı bir araç her iki model de kocaelinde var ve kocaeliler bu durumdan dolayı breda markasından soğumuş durumda haklı olarakta

Yeni citymood a gelicek olursak her ne kadar binmesemde bazı sorunları düzeltilmiş densede

Uzun yıllar hizmet vericek kalitede araç olduklarını bende sanmıyorum, bunun en güzel örneği daha önce ürettiği araçlar firmanın çizgisi belli

Cityport ve Citymood modeli sağlamlığını geçtim

Tasarımsal olarakta cityport her bakımdan üstün bir durumda özellikle citymood egzoz çıkışı traktör egzozunu andırıyor

erdem türkoğlu
2 ay önce - Pzr 15 Ksm 2020, 13:13

Alıntı:
Tasarımsal olarakta cityport her bakımdan üstün bir durumda özellikle citymood egzoz çıkışı traktör egzozunu andırıyor

Katılıyorum. Cityport kesinlikle Citymood’dan daha iyi bir tasarıma sahip.

Breda Avancity’lerin en azından tasarımı güzeldi. Doğalgaz tankları dışarıdan görünmeyecek şekilde yerleştirilmiş. Citymood’un ise çok çirkin bir dış görünüşü var. Ön kısmı kötü görünüyor, arka kısmının aşağıdan yukarıya doğru eğrilen tasarımı da hoş değil.

En kötü kısmı ise doğalgaz tanklarının üzerinde, her iki yanda da ikişer adet kapak var. Ve bu kapakların üzerinde yer alan demirden kapak kolları son derece çirkin görünüyor.

adnan41
2 ay önce - Pzr 15 Ksm 2020, 14:17

İtalyan yapımı bredalar karsan yapımı bredalardan daha kaliteli, en küçük bir bozuk zeminde zangır zangır titremiyor en azından.

erdem türkoğlu
2 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 00:07

Alıntı:
109 aracın ihalesi sonuçlandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmasına karar verilen 109 araç için Ekim ayında yapılan ihale sonuçlandı. İhalede 100 CNG otobüsü Karsan, 7 adet 12 metrelik dizel aracı Mercedes, 2 adet 7,5 metre uzunluğundaki dizel aracı ise Otokar’dan alacak. İtiraz olmaması halinde firmalar sözleşmeye çağrılacak. Sözleşmenin ardından 185 gün içinde araçlar teslim edilecek

EKİM AYINDA İHALE YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelinde daha sağlıklı ve kolay toplu taşıma için yapacağı yeni projelerde kullanmak üzere 109 yeni araç alım ihalesini ekim ayında gerçekleştirdi. Yapılan ihalede 7 firma teklif verdi. 100 adet CNG araçlar için ayrı, 7 adet 12 metrelik uzun yol otobüsü ve 2 adet 7,5 metrelik minibüs için ayrı teklifler verilmesi nedeniyle 3 firmaya ihale verildi. 100 adet CNG aracı Karsan, 7 adet 12 metrelik dizel uzun yol otobüsünü Mercedes 7,5 metrelik dizel minibüsü ise Otokar firması aldı.

İTİRAZ OLMAZSA ANLAŞMA YAPILACAK

109 araç için Büyükşehir Belediyesinin belirlediği muhammen bedel 277 milyon 198 bin 728 lira olan ihalede firmalar kısmi teklifler verdi. Verilen teklifler tek tek değerlendirildi. Kısmi verilen tekliflerde 100 CNG araç için en düşük teklifi Isuzu vermesine rağmen evrak eksikliği nedeniyle ihale Isuzu’dan sonra en düşük teklif olan 200 milyon 878 bin lira veren Karsan’a kaldı. E-ihale yöntemi ile yapılan ihalede 12 metrelik 7, 7,5 metrelik 2 araç içinde en düşük teklifleri veren Mercedes ve Otokar ihaleyi aldı. İhaleye itiraz olmazsa 15 gün sonra firmalarla sözleşmeler imzalanacak.

185 GÜNDE TESLİM EDİLECEK

Büyükşehir tarafından alınacak olan araçlar 70’i 12 metre solu tipi, 30 tanesi 18 metre körüklü, 2 adet iç hizmet aracı 7 adet uzun yol için otobüs alımı yapılacak. 7 otobüs hat 250 Otogar-Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet verecek. Alınan araçların 100 adedi doğalgazlı, 9’uzu ise dizel otobüs olacak. İhaleyi alan firmalar 185 günde otobüsleri teslim edecek.

Kaynak: Özgür Kocaeli Gazetesi

Sabiha Gökçen Havalimanı hattında kullanılacak şehirlerarası otobüsleri Mercedes kazanmış, bu güzel oldu.

Ama CNG’li otobüsleri Karsan’ın kazanması hiç iyi olmadı. Umarım Isuzu itiraz eder, ihalenin bu kısmı iptal olsa yine Breda’lara mecbur kalmasak keşke.

Guney92
2 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 00:30

Alıntı:
Sabiha Gökçen Havalimanı hattında kullanılacak şehirlerarası otobüsleri Mercedes kazanmış, bu güzel oldu.

Ama CNG’li otobüsleri Karsan’ın kazanması hiç iyi olmadı. Umarım Isuzu itiraz eder, ihalenin bu kısmı iptal olsa yine Breda’lara mecbur kalmasak keşke.

Isuzu itiraz etse de sonuç getireceğini pek sanmıyorum, belgelerinde eksik varmış. Belli ki ihaleye Temsa ile katılan Mapar Otomotiv'in de belgelerinde eksik çıkmış ve ihale Mercedes'e gitmiş...

Karsan'ın kazanma durumununda Ulaşımpark açısından bazı avantajları olabileceğini düşünüyorum, mesela Plajyolu Garajı'ndaki Karsan bakım atölyesi değişmeyecek. Bu sayede de belki Ulaşımpark filosunun büyük çoğunluğunu oluşturan Karsan araçların bakım garantisinin uzatılması konusunda da bir anlaşma yapabilir.

Karsan'ın kazanması durumunda en büyük korkularımdan biri Hat 41 veya 200 gibi önemli hatlarda sağda solda arızalanmış araçlar görmek...

Canerizm
2 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 01:11

itiraz ilk önce idareye eğer sorun çözülmez ise ekap'a taşınıyor
şuanda ekapta itiraz bulunmuyor

evrak eksikliği varsa tahminim büyük ihtimalle ısuzu bu ihaleyi iptal edemiyecek

ne diyelim hayırlısı olsun kocaeli halkına

serkan çınar
2 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 11:25

Koskoca firmalar yaklaşık 300 milyonluk ihaleye giriyorlar evrak eksiği nedir ne kadar şaçma bir neden böyle büyük bir ihalede gerçekten evrak eksiğinden bir firma eleniyorsa o firma idari işlerini bir gözden geçirsin.

erdem türkoğlu
2 ay önce - Prş 26 Ksm 2020, 23:58

Anadolu-Isuzu otobüs alım ihalesine itirazda bulunmuş. Bakalım nasıl sonuçlanacak. İptal edilse de şu lanet Breda'lar gelmese keşke

Alıntı:

Kaynak: EKAP

sayfa 83
« önceki   123 ... 828384   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara