Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - İstatistik Verileri
« önceki   123 ... 43444546   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 44
serzan13
1 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 20:36

Şu ilk 10 arasında en ucuz konutlar Mersin'de. Türkiyede bu kadar ucuza bu kadar yaşanılabilir başka şehir yoktur. Yakın zamanda müteahhitler uyanır da fiyatlar coşarsa şaşırmam. İyi hatırlıyorum şundan 8-10 sene önce Antalyada ev fiyatıyla Mersindeki ev fiyatları aynıydı. Antalya aldı başını gitti. Mersin'de fiyatlar ucuz kaldı. Turizm olan yerde fiyat da artıyor aslına bakarsanız turizmin az olması Mersin'e başka bir katkı sağlıyor diyebiliriz.

sercanmer
1 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 21:34

Mersin'de de eskisi gibi ucuz değil konutlar.
Ha, her bütçeye göre daire bulunabilir muhitine göre ama 15-20 yıl öncesine göre ortalama konut fiyatları daha yüksek ve üst segment konut çok daha fazla ve pahalı. Site içinde apartman dairesi olarak 1 milyon ve üzeri fiyat 8-10 şehirden fazla değildir, bunlardan biri de Mersin.

MehmetCrz33 33
1 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 21:40

Cunku Mersineki gibi ozellikli siteler 3 - 4 sehirde ya vardir ya yoktur. Mesela istanbulda 1 milyona oturacagin ev nasil Mersindeki ev nasil. Parasini hakediyorlar Mersindekiler

serkan33

1 ay önce - Cmt 21 Ksm 2020, 01:18

Bölgede en fazla coğrafi işaret belgesi bizde

(+)

Bipo33

1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 17:24

(+)

MehmetCrz33 33
1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 17:56

Cogunlukla nufus tablosu gibi olmus bu.
Pek gercekci degil.
Trabzonu Mersinden 1 kademe yuksek gostermis.
Umarim insanlar yasayacagi yeri bu haritaya gore belirlemiyordur

07Bilal
1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 18:35

Bu hesaplamalar çok çeşitli kriterler üzerinden yapılıyor.
O nedenle bazı sürpriz sonuçlar çıkabiliyor.
Trabzon'un son yıllarda yükselen bir ekonomik grafiği var. Şehirde nüfusa oranla sağlık yönünden yeterli sayıda hastane sağlık merkezi vs var diye biliyorum.
Eğitim alanında da bir atak var yıllardır.
Bunlar hep önemli kriter.

Tabi bu kriterlerde hangi alana kaç puan üzerinden etki ettiği önemli aslında.

Bu puanlamalar araştırmaya göre çeşitlilik gösterir.

X kuruluşun yaptığı analizde en büyük puan Ekonomi alanına verilirken,
Y kuruluşun yaptığı analizde en büyük puan şehirdeki imkan ve olanaklar, yani erişilebilirlik alanına veriliyor.

Z bir kuruluş ise en büyük puanı şehirdeki İnternet abone oranına göre değerlendiriyor.

Bu araştırmada öyle yada böyle tüm kriterler baz alındığında, Trabzon Mersin'den daha yaşanılabilir çıkmış evet, ama bu dediğim gibi etki eden konular ve alanlara verilen puanlama ile ilgili.

Ha bana sorarsanız bence de Mersin bir kaç gömlek üstündür.

Hatta Türkiye'yi neredeyse komple gezmiş birisi olarak, Antalya dışında yaşayabileceğim üç beş kentten birisi Mersin.

Diğerleri İzmir, Çanakkale ve Muğlanın sahil ilçeleri

MehmetCrz33 33
1 ay önce - Prş 26 Ksm 2020, 10:46

Tarim sektorunda 4.yuz
Alıntı:
MERSİN (İHA) – Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı, önemli bir tarım kenti olan Mersin’in Tarımsal Üretim Değerinde 2019 yılı TÜİK verilerine göre Türkiye’de 4’üncü sırada yer aldığını belirterek, “Mersin tarım sektörünün gayri safi yurtiçi hasılaya katkısı 14,3 milyar TL” dedi.

https://www.iha.com.tr/mersin-haberleri/mersin-ta ...l-2754474/

serkan33

1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 15:52

Bizden kalabalık şehirlerden daha fazla esnafa sahibiz ilginç

UĞURÖZ
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 15:59

Tantuniciler sağolsun.

sayfa 44
« önceki   123 ... 43444546   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET