Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Bipo33

1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 20:21

Alıntı:
Planlanan 2 seçenek var Alanyanın il olup Anamur’un Alanyaya bağlanması, turizm planlarında. İkinci seçenek Anamurun il olması. Bir bilen olarak paylaşıyorum, ayrıca her görüşe saygı duymak gerekiyor. İlerde hatırlatacağım size bu yazılanların doğruluğunu.

O planlanan sey, Turkiye'de belki 30 yildir var.. hatta Alanyan'nin yaninda Manavgatı da il yapmayi planliyorlardi. Mersinden de Anamur ve Tarsus'u.. Anamur, merkeze cok uzak diye il yapilmak isteniyordu fakat Akdeniz sahil yolu yaplnca bu gereksinim gereksinim olmaktan ckti. Hepi topu 2 caddeden olusan bir yerin il olmasi sacmaliktan baska birsey olamaz. Tarsus ve Alanya belki olabilir ama Anamur un il olmasi oldukca komik bir durum. Alanya nin il olup Anamuru da oraya baglama durumuna gelince, o zaman her komsu ile yakin ilceyi o ile bagkayacak olursak, Turkiye haritasinda cidd bir revizyona girmemiz gerekecek..

Son oalrak, bu solediklerim isin mantigi, sen duygusal olarak Alanya ya baglanmak istiyorsan orasi baska.. Umarim bir gun Alanya ya baglanirsiniz.. Sen de kimliginle daha da grur duyarsin

MehmetCrz33 33
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 20:26

Alıntı:
Son oalrak, bu solediklerim isin mantigi, sen duygusal olarak Alanya ya baglanmak istiyorsan orasi baska.. Umarim bir gun Alanya ya baglanirsiniz.. Sen de kimliginle daha da grur duyarsin

Mersinli veya Anamurlu degil ki.Anamurlular kendilerine hayatta alanyaliyim demez zaten.
Fiziksel olarak ta imkansiz alanyaya baglanmasi

En son MehmetCrz33 33 tarafından Çrş 25 Ksm 2020, 20:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Bipo33

1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 20:28

Alıntı:
Mersinli veya Anamurlu degil ki

Nerden biliyorsun? 77 den mi? Belki adam Anamurlu'dur ve kendini, Alanya veya Antalya'ya ait hissediyordur.. Kim bilir

Bipo33

1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 20:30

Alıntı:
Mersinli veya Anamurlu degil ki.Anamurlular kendilerine hayatta alanyaliyim demez zaten.

Valla ben diyeni gordum.

MehmetCrz33 33
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 20:32

1 adam icin binlerce anamurluya yazik mi olacak. Referandum olsa cogunluk hayir cikar. Alanyaliyim diyebilir sorun yok ki .
Anamurlu olsa veya alanyali hissetse 1 tane bile mi alanya ile veya anamur ile ilgili mesaji olmaz ?
Bu arada ben hic gormedim
Baglanma ihtimali zor.

Karaman Ahmet
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 20:55

Alıntı:
Planlanan 2 seçenek var Alanyanın il olup Anamur’un Alanyaya bağlanması, turizm planlarında. İkinci seçenek Anamurun il olması. Bir bilen olarak paylaşıyorum, ayrıca her görüşe saygı duymak gerekiyor. İlerde hatırlatacağım size bu yazılanların doğruluğunu.

Anamur il olamayacağına göre, en mantıklısı Anamurun il olacak olan Alanyaya bağlanması.

MehmetCrz33 33
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 20:57

Daha fazla konuyu saptirmayalim liman basliginda!

Bipo33

1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 21:37

Alıntı:
Anamur il olamayacağına göre, en mantıklısı Anamurun il olacak olan Alanyaya bağlanması.

Niye? Mantığı ne yani?

sfzb67 serkan

1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 21:58

Haritaya baktığımızda Mersin ve Antalya birbirine komşu olup ama en uzak il merkezleri sanırım,koca bir Akdeniz sahili iki ilden oluşuyor.,
Ortaya bir ilin daha atılması çok uzak bir ihtimal değil.
Anamura 2001 yılından beri gider gelirim yollardan dolayı çok bakir kalmış bir yer bunun eksisi ve artısıda var tabi.
Alanyanın durumu zaten ortada kıyaslanamaz bile Anamur ile.
Alanya'nın il olup;Gazipaşa,Anamur ve belki düşük bir ihtimal Sarıvelileri Alanyaya bağlayabilirler.Ermeneğin bağlanması uzak bi ihtimal.Anamur il olursa belki Anamura bağlanabilir Gülnar,Bozyazı ve Aydıncıkla birlikte.

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 22:12

Merkezide bağlayabilirsin anamura çekinmene gerek yok daha erdemli -silifke-mezitli var daha elini korkak alıştırma.
Mersinde kocavilayet diye mahalle var adında bile vilayet var hemen il olmalı,içindeki siteler de ilçe olur, evler de belde olur.Böylece insanlar merkeze kadar 15dk yol çekmek zorunda kalmazlar.

sayfa 13
« önceki   123 ... 12131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM