Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Proje Önerileriniz
« önceki   123 ... 636465 ... 697071   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 64
khancl33
3 ay önce - Pts 19 Ekm 2020, 22:44

otobüs alımıyla birlikte tıpkı hat 250-250g gibi (izmit/gebze-sabiha gökçen havalimanı) her saat başı mersin-şakirpaşa havalimanı seferi de koyulabilir.

Umut42 42
3 ay önce - Sal 20 Ekm 2020, 09:39

limanin dogusundaki sanayilerin , fabrikalarin yeniceye tasinmasi.Karaduvar etrafi fabrika dolu ve sehir merkezine 8dk.Tarsus-Mersin arasi fabrika deil duzenli yerlesim yerleri olmali.Sehrin dogu girisi guzel olmali.

Sezerz
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 01:45

Yukarıda tutayımda aklınıza bişeyler gelsin

MehmetCrz33 33
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 12:27

Cok dusuncelisin hadi seni kırmayayım.

Mezitliyede bir marina , camlibel marina-mezitli marina arasi 3 durakli deniz otobusu.

Lokantalarin kafelerin onundeki koca koca direk ve reklam panolarinin kaldirilmasi

Yeni tip kaldirimlar

Yapilabilirligini bilmiyorum ama carsidaki arada kalmis tarihi evler hep eski tarihi ozelligi olmayan binalarin arasinda , onlari yikip tarihi binalarin yanina aynilari insa edilip old city ler yaratilabilir

1 milyon merkez nufuslu ilde lunapark olmamasi zaten basli basina sacmalik.Marinada var sadece o da minyatur. Sehrin dogu girisine devasa bi lunapark yapilabilir

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 15:09

Merhabalar benim de bir proje önerim var.
Eskiden büyükler anlatırdı ,forumun oraya kadarmış deniz o kadar doldurmuşlar yani ama bence öyle sıkıcı şekilde doldurmaktansa ada yapılsın.
Özellikleri:
-%50 yeşil alan
-Rekreasyon alanlari,kumsalları,özel mimarisiyle Mersinin turizm potansiyelini katılayacak.
-Denizin rüzgarını kesmemek adına 2 katlı ve denize dik şekilde yatay mimari
-Alışveriş merkezi ve ya çarşısı olabilir
-Lunapark olucak içinde
-Nüfus : 100.000 (ayrı bi ilçe olabilir ama akdenize bağlı olması daha mantıklı)
-Izgara biçimiyle yeşil alanlarıyla tam bi kentleşme örneğide olacak.
-Müftü deresine yakın olduğundan turistler kanoyla yumuktepeye götürülebilir
-İstenirse tramvay gidebilir.
Böyle amatör bir çalışma yaptım
-Beyazlar sokak
-Turuncular yürüyüş ve bisiklet yolu
-Mor lunapark
-Sarı kumsal

(+)

Umutsl
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 16:02

Gerçekten foruma kadar mı doldurulmuş deniz

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 16:10

Gmk bulvarı denizmiş.Forum civarları da evet. Ama öyle sıkıcı bir şekilde doldurmaktansa ada şeklinde yapıp 100.000-200.000 nufus konulsaydı hem kumsallarımız kalırdı hem de Mersinin turistik potansiyeli artardı haliyle.Daha ilgi çekici olabilirdi.

serkan33

1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 17:46

GMK deniz değildi abartma, deniz şu an ki Adnan Menderes Bulvarı’nda Mado’nun olduğu hizaya kadarmış, plajmış yani. Eski fotolarda var zaten, öyle GMK vs deniz falan değil yani!

Bu fotoda da görüldüğü gibi deniz eski Türkmen Oteli’nin önüne kadar yani şu an ki Kushimoto Sokağı’nın Adnan Menderes yönündeki girişi oluyor Mado vs.

khancl33
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 17:48

Alıntı:
Nüfus : 100.000 (ayrı bi ilçe olabilir ama akdenize bağlı olması daha mantıklı)

o kadar km2'lik bölgeye 100.000 kişinin sığması için binaların 35-45 katlı olması gerek projeyi baştan düşünün isterseniz

Mustafa Bkrc
1 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 18:02

Yaşım küçük degil ben duyduklarımı söyledim sadece ama yazık olmuş güzelim kumsallara o kesin.Başkanın projesi vardı kumsal yapacaktı kültürparka umarım hayata geçirebilir
Alıntı:
o kadar km2'lik bölgeye 100.000 kişinin sığması için binaların 35-45 katlı olması gerek

Daha büyük olacak zaten haritaya sığmaz diye minyatür gibi çizdim.
Yapılacağından değilde işte

En son Mustafa Bkrc tarafından Pzr 29 Ksm 2020, 18:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

sayfa 64
« önceki   123 ... 636465 ... 697071   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET