Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Projeyi olumlu buluyormusunuz
Evet 83.3%  83.3%  [10]
Hayır 16.7%  16.7%  [2]
Toplam Oy : 12

Berkayyy07
1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 23:46
Konyada yeni yerleşim kuruluyor

https://twitter.com/i/Reklam_link/1108793021414494208

Konyada Tsk ya ait Türkiyenin en büyük cephaneliğine sahip olan bölge cephaneliğin taşınması hususunda Büyükşehir ile Tsk arasında bir görüşme var. Olumlu ilerlediği duyumunu aldık. Büyükşehir cephanelik için uygun yerleri tsk ya sunmuş. Proje biraz yavaş ilerliyor. son durumlar hakkında bilgileri olan bu başlık altında halkımızı daha çok bilgilendirsin.

Konya’nın kuzeybatısında yer alan ve “Cephanelik” olarak bilinen 3 milyon 521 bin metrekare alanda yeni bir yerleşim yeri inşa edeceklerinin altını çizen Başkan Uğur İbrahim Altay, yatay mimarinin en güzel örneklerinin yer alacağı proje kapsamında 4 bin 789 daire yapılacağını; ferah yeşil alanlar, yürüyüş alanları, bisiklet yolları, sağlık tesisi, ticari alanlar ve camilerin yer alacağı projenin alanında bir ilk olacağını açıkladı.

TÜRKİYE PROJEYİ KONUŞACAK
Başkan Altay, “Cephanelik Dönüşüm Projemiz sadece şehrimizde değil Türkiye’de en çok konuşulacak projeler arasında yer alacak ve Büyükşehir Belediyemiz için önemli bir gelir kaynağı olacak. Şehrimiz için önemli bir güvenlik tehdidi oluşturan cephaneliği de yeni yerine taşımış olacağız. Belediyemizin arsa stoğunu artırmak için yaptığımız çalışmalar meyvesini veriyor. Arsa stoğumuzu günden güne arttırıyoruz” diye konuştu.

Oktay Y

1 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 01:48

Proje resimlerinde olduğu gibi yemyeşil olacaksa destekliyorum.

Berkayyy07
1 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 02:37

Alıntı:
Proje resimlerinde olduğu gibi yemyeşil olacaksa destekliyorum
.

Konyada evin büyüklüğü ve değerine göre ağaç dikme zorunluluğu vardır birkaç yıldır. Büyükşehirin buna benzer kücük çaplı projeleride yeşil bir yerleşim alanı sunmuş.

Gazeteci cüneyt özdemir kücük çaplı bir konya belgeseli çekmiş mimariye ve ağaç dikme zorunluluğuna vurgu yapmıştı. Yoksa büyükşehir ağaç dikmeseniz size ev için tapu vermiyor

mstfkonya
1 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 19:43

Projenin bu kadar yeşil ağırlıklı olmayacağından adım gibi eminim. Ranta kurban edilmemiş 1 metrekare yer kalmadı.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET