Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Selim Karaoğlu
3 yıl önce - Prş 08 Hzr 2017, 15:36
Konya Osmanlı Buğday Pazarı


Tahir Akyürek, Osmanlı Buğday Pazarı'nda tarih verdi!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Osmanlı Buğday Pazarı inşaatının ekim ayına kadar bitmesiyle bin araçlık yer altı otoparkını tamamlayarak bölgede önemli bir hareketliliğe imza atacaklarının müjdesini vererek, "Ondan sonraki 1-2 ay içerisinde de Buğday Pazarı inşaatımız tamamlanacak" dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Spor ve Kongre Merkezinde düzenlenen iftar programında Bakır, Kalaycılar, Alüminyum, Züccaciye, Banyo Kazancıları, Güneç Enerjicileri ve Hırdavatçılar Odası, Sıhhi Tesisat ve Kaloriferciler Odası, Tenekeciler Odası, Hurdacılar Odası ile Motosiklet ve Bisiklet Tamircileri Odası mensupları ve aileleri ile buluştu.

BUĞDAY PAZARI EKİM AYINA!

Konuşmasında Sultan Abdülhamid Han döneminde yapımı gerçekleştirilen ve bir kalıntı olan Osmanlı Buğday Pazarı inşaatının ekim ayına kadar bitmesiyle bin araçlık yer altı otoparkını tamamlayarak bölgede önemli bir hareketliliğe imza atacaklarının müjdesini veren Başkan Akyürek, “Ondan sonraki 1-2 ay içerisinde de Buğday Pazarı inşaatımız tamamlanacak. Yaklaşık 60 dükkan, Tarım Müzesi, kafeteryalar, sosyal tesisler ve çevresiyle birlikte yeni bir cazibe alanına 50 milyon harcayarak imza atmış olacağız. Oradaki bakırcılar ve çevresiyle ilgili de bir restorasyon ve düzenleme çalışmasını hayata geçireceğiz” dedi.
(+)
Karaman Ahmet
2 ay önce - Cmt 14 Ksm 2020, 03:56
42kerim
2 ay önce - Pzr 15 Ksm 2020, 20:37

Eski tarihi kapının kalıntılarına ne olduki komple yıkıp yenisini yaptılar

Karaman Ahmet
1 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 08:17


(+)
(+)

Kadim medeniyetin başkenti KonyaANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET