Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Proje Önerileri
« önceki   123 ... 293031

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 31
abomaw
12 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 16:26

Selçuklu da zaten var ancak Meram ve Karatay gibi 2 büyük ilçeye de büyük bir AVM gerçekten ihtiyaç...
Konya artık küçük bir şehir değil 3 milyon insanın yaşadığı bir şehir.

Merama 5M Migros gibi tüm herşeyin bulunabileceği (içmiyorum ama Alkol de dahil) bir AVM lazım.
Legal ve yasal olarak satılan birşeyin Konya da Tekel harici satılmaması çok saçma.
Satılmayınca Kaçakçılık ve sahte üretim arttı malesef...

Büyük AVM ler sadece Selçukluda...
Merama yapılmasına ihtiyacımız var. Karataya da ihtiyaç var ancak Karatay malesef gelişmemiş bir ilçe.AVM den önce İmar ve Hz. Mevlananın daha hoş bir çevreye ihtiyacı var. Bildiğim kadarı ile Mevlana Çarşısı yapılacak..
Geç oldu proje ama olsun.

drobas
11 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 14:32

Konya deprem riski az olan bölgelerden.
Ama neyin ne olacağı belli olmuyor...

Konyada en azından tüm mahallelerde ki atıl durumda olan arsalara toplanma noktası yapılmalı.
Allah korusun ne olacağı belli olmuyor.

Remzi Küçük
11 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 15:05

Alıntı:
Konya deprem riski az olan bölgelerden.
Ama neyin ne olacağı belli olmuyor...

Konyada en azından tüm mahallelerde ki atıl durumda olan arsalara toplanma noktası yapılmalı.
Allah korusun ne olacağı belli olmuyor.

Konya toplanma sahası bakımında ülkenin en rahat şehirlerinden biridir. Merkez nüfusu kalabalık olmasına rağmen her cadde başında bulunan onlarca park alanı insanlar için böyle afetlerde toplanma sahası olarak çok rahat kullanılabilir. Umarım hiç öyle bir yaşamayız ve buna gerek kalmaz ama olursa da parkların, geniş yolların ve bahçelerin şehri Konya. Bu konuda çok iyi durumda.

drobas
11 ay önce - Sal 28 Oca 2020, 05:47

İnternette gezinirken bir öneri gördüm. İlk başta pek önemsemesemde sonradan mantıklı geldi. Mevlana çevresindeki binaların renk renk ve yıpranmış olması kötü görüntü oluşturmuyormu ?

Bölge civarının katları beyaz-krem tonlarında ve 3-4 kat aralığında olmalı.
Kentsel dönüşüm yapılmalı diyeceğim ama yapılırsa Şükran mahallesi gibi olmasından korkuyorum

Berkayyy07
5 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 14:07
konya ovasının sulanmasına ilişkin proje

yeşil olan aktif olmakla birlikte

mavi olanlar sadece projede olanlar.

manavgat ve seyhan daha önceden yapılabilecekler arasında önerilmişti

ben bu projelere ek

köprülü çayının ve manavgat çayının hemen arkasında kuş uçumu 70km olan beyşehir gölüne akıtılması ve oradan kanallarla ovaya düzenli dağıtılması fikrini savunuyorum. kaynak çıkış yüksekliği bakımından uygun olan seyhan ve ceyhan nehirleri ise karapınar ve tuz gölü çevresini kurtarır. kızılırmak ve porsuk çayınında ovanın kuzeyine su sağlaması bizim tarım anlamında intansif tarıma geçirecektir. ülke tarımı çağ atlayacaktır. tarım ülkesi olan mısır bizim gerimizde kalacaktır

Oktay Y

5 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 14:54

Tramvayı Alaaddin-Kunduracılar arasında yer altına alsalar çok iyi olur. Kunduracılardan sonra merkeze kadar çok fazla ışık ve trafik yoğunluğu var. Bu sayede hem sefer süresi azalır hem de trafik rahatlar.

Bir diğer fikrim ise mevlana caddesinin araç trafiğine kapatılarak tramvay-yaya-bisiklet şeklinde hizmet vermesidir. Tabi bunun olması için Mevlana'dan zafere kadar kapsamlı bir kentsel dönüşüm yapılmalı ve Mevlana caddesine alternatif yeni bir cadde açılmalıdır.

Berkayyy07
1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 20:10

Bugün sağlam bir duyum aldım doğruluğundanda şüphem yok.

Konya eskigaraj ,şehir hastanesinin o civara taşınacak. Eski garajın şuan ki yerine ise yeni büyükşehir belediyesinin binası inşaa edilecek.

Eski garaj ve çevresi büyük bir kentsel dönüşüme uğrayacak. Trafik tek gidiş yönünde seyredip bir yolda gidiş geliş olmayacak şekilde o çevre yeniden düzenlenecek.

Bilen bilir eski garaj be çevresi hindistan gibi kalabalık kargaşa ve düzensiz. Bir düzene girmesi gerek artık oraların.

Konyanın imajını düşüren tek vasat bölge orası kaldı

Ozgur4444
1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 20:22

Konya'nın en büyük problemi su
Büyük nehirlerden sulama suyunu boru hattıyla getirmek gerek. Suyun verimli kullanımı da önemli

Berkayyy07
1 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 20:39

Alıntı:
Konya'nın en büyük problemi su
Büyük nehirlerden sulama suyunu boru hattıyla getirmek gerek. Suyun verimli kullanımı da önemli

Konyanın içme suyu problemi yok. Sulama problemi var. Okadar arazi rizede olsa rizede de su sorunu olur.

Konyanın en kurak döneminde bile şuanki baraj ve çevrelerine düşen minimum yağışlar ortalama 2070 e kadar içme suyu problemini ortadan kaldırıyor.

Arazi sulamasında ise 2050 ye kadar sadece çumra ovası ve çevresine yetiyor. Tuz gölü ve karapınar çevresi hala yer altı sularıyla idare ediyor
Arazi sulamak için dış havzalardan 3 4 nehri tuz gölü çevresi ve karapınar bölgesine akıtmaları gerekiyor

Karaman Ahmet
1 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 03:56

Konya Büyükşehir Belediyesi tüm Konya coğrafyasından sorumlu olduğuna göre, Konya merkez banliyö hattı Konyaray birinci ve ikinci etpdan sonra, öncelikli olarak üçüncü etap Beyşehir ve Seydişehire, sonrasında 4. etap Akşehire ve nüfusa göre 5. etap, 6. etap vs. devam etmeli.

Konya düz arazi, raylı ulaşımın en uygun hayata geçirilebileceği araziye sahip. Bu avantaj kullanılmalı.

sayfa 31
« önceki   123 ... 293031
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET