Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
TCDD Banliyö Trenleri - Nostalji ve Hatıralar
« önceki   123 ... 333435

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 35
mafakyanc

2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 20:47

Bu 8000'liklerin ilk zamanlardaki koltuklarını da hatırlayanlarınız var mı??? (Yukarıdaki video'daki koltukları sonradan o şekilsiz, ruhsuz plastik (ABS döküm) koltukları kasdetmiyorum haliyle!!!)

oguzgel
2 gün önce - Pts 23 Ksm 2020, 04:25
8000'lik Dizilerin Koltuklari

Alıntı:
Bu 8000'liklerin ilk zamanlardaki koltuklarını da hatırlayanlarınız var mı??? (Yukarıdaki video'daki koltukları sonradan o şekilsiz, ruhsuz plastik (ABS döküm) koltukları kasdetmiyorum haliyle!!!)

Ikinci mevkide kafalikli, yuksek, yesil vinylex. Ucuncu mevkide sari tahta. Ayrica ikinci mevkinin formika duvarlari da yesildi. Ucuncu mevkinin sariydi.

TCDD'nin 30'lu, 40'li yillardan kalma mevki renklerine uygun. Banliyo treninde elbette birinci mevki yoktu ama birinci mevki olan trenlerde de kirmizi kadife koltuk vardi (Varmis. Annem oyle anlatirdi).

Berke Karaali57
1 gün önce - Pts 23 Ksm 2020, 14:51

Ben kendimi bildim bileli bu tren setlerinde hep bu oturaklar vardı. Sonra 14000'li setlerde plastik oturağın sırt ve oturma yerinin ortasına yerleştirilmiş koltuk deseni de gördüm. Kış vakti onların o oturakların üstüne oturmak çok iyi geliyordu. Ben maalesef ki deri başlıklı deri oturaklara rastlamadım. Annemin o trenlerden birinin içinde resmi dahi var 80'li yılların ortalarında. Ben mavi-beyaz renklerle başladım hayatımın tren macerasına. Tıpkı İkinci Bahar dizisindeki gibi. Maalesef ötesini bilmem.

sayfa 35
« önceki   123 ... 333435
ANA SAYFA -> ULAŞIM