Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 951
furkan36
2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 16:03

Alıntı:
3-5 yıl önce Arnavutköy belde otobüslerinin Bayrampaşa Metro'ya kadar gittiği zamanlarda da kısa süreliğine bu tarz midibüslerden çalışmıştı.
Sonuç aynı.

Kısa süre değil bayağı bir süre çalıştılar. En son 336A ve 336H hattı İETT'ye geçince Bayrampaşa maceraları sona erdi. 2017 başında binmiştim, akbil vardı ama para da geçiyordu.

Ustura Faysal
2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 16:13

Alıntı:
Yıl olmuş 2020, İstanbul gibi bir metropolde Minibüslerin Silivri, Kurtköy ve Arnavutköy'den ileri sokulmaması gerekir.

Bütün o minibüsleri 1'e 2 ya da 1'e 3 midibüse çevireceksin olay çözülecek. O Midibüslerin giremeyeceği bazı bölgelerde çalışan hatlarda da güzergah güncellemesi yapacaksın tamamdır. Bazı hatlar var evlere şenlik resmen. Mesela Otogar-Bakırköy hattı. öyle ara sokaklardan gidiyor, o kadar çok dolaşıyor ki insanın beyni dönüyor resmen. O güzergahta midibüs çalışması imkansız gibi bir şey zaten, güzergah güncelleyeceksin ve oraya da vereceksin bu midibüslerden.

Üstüne bir de kart ile belediyeye bağlayacaksın tamamdır. Öyle olunca keyiflerine göre de iş yapamazlar. Bunların da sözde tarifeleri var, çalışma saatleri var ama kafalarına göre çalışıyorlar. Bunların önüne geçmedikten sonra İstanbul'da minibüs sorunu da çözülmez, toplu ulaşım sorunu da.

Canhasmet
2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 16:14

Alıntı:
Kısa süre değil bayağı bir süre çalıştılar. En son 336A ve 336H hattı İETT'ye geçince Bayrampaşa maceraları sona erdi. 2017 başında binmiştim, akbil vardı ama para da geçiyordu

336H hattı İETT ye geçti ama yine yetmiyor. Arnavutköy'e pek yolum düşmez ama geçerken bir bakıyorum içi aşırı derecede dolu. Şu anda da doludur muhakkak. Dar yerlerden mi geçiyor da körüklü otobüs koymuyorlar ?

Kamil3456
2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 18:00

Alıntı:

336H hattı İETT ye geçti ama yine yetmiyor. Arnavutköy'e pek yolum düşmez ama geçerken bir bakıyorum içi aşırı derecede dolu. Şu anda da doludur muhakkak. Dar yerlerden mi geçiyor da körüklü otobüs koymuyorlar

Sazlibosna Arnavutköy arası körüklü otobüs uymaz

Canhasmet
2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 18:07

Alıntı:
Sazlibosna Arnavutköy arası körüklü otobüs uymaz

Otokar otobüslerde uymuyor bu hatta. BMC Procity Euro 5 veya 6 koysalar daha fazla binebilen olur. BMC otobüslerinde boşluk Otokar otobüslere göre fazla

Bir de üşenmeyip Google haritalardan yola baktım körüklü otobüse uyan bir yol. Sazlıbosnanın sokakları uygun gayet. O yoldan tırlar gidebiliyorsa körüklü otobüslerde rahatça gider

özgür45
2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 18:24

336H hat güzergahının tamamı körüklü araç çalıştırmaya uygun yalnızca Sazlıbosna içinde dar bir dönüş var o da 15-20 metrelik bir araç park yasağı ile çözülür. Yılda birkaç sefer araç muayenesi için Haraççı'ya giderim her defasında da denk gelirim otobüslerinden birkac tanesine, ancak gözlemlediğim saatlerde körüklü otobüs çalıştıracak kadar bir yolcu yoğunluğu yoktu. Sanırım iş saatinde veya araç iptali olan bir zamana denk geldiniz yoğunluk ondandır.

Kamil3456
2 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 19:27

Alıntı:
Otokar otobüslerde uymuyor bu hatta. BMC Procity Euro 5 veya 6 koysalar daha fazla binebilen olur. BMC otobüslerinde boşluk Otokar otobüslere göre fazla

Bir de üşenmeyip Google haritalardan yola baktım körüklü otobüse uyan bir yol. Sazlıbosnanın sokakları uygun gayet. O yoldan tırlar gidebiliyorsa körüklü otobüslerde rahatça gider
BMC procity hem eski kasa hemde yeni kasa çalışıyor

Göktürklü
1 gün önce - Pts 23 Ksm 2020, 21:16

Alıntı:
Göktürk’ten Marmaray’a giden 10 dakikada bir araç var, nispeten daha yakın Bahçeşehir’den 2 saatte bir.

Tek bir lüksümüz var ona da laf etmeyin isterseniz? Ayrıca 146T hattı seferlerine sabah erken başlayıp, gece geç bitiren ve gün içerisinde oldukça sık çalışan hatlardan biri. O da olmadı yine 146T'den daha sık çalışan 146 hattı ile Bakırköy'den Marmaray'a erişmeniz pek mümkünken bizim yegane Marmaray bağlantımızın sözü edilmemeli. 48A ile 146 ve 146T'nin seferleri karşılaştırılamaz bile...

Seydi34
1 gün önce - Pts 23 Ksm 2020, 21:42

Aslında 144M ile Ht18 birleştirilip Mahmutbey Hadımköy hattı açılabilir.Hadımköye sanayiye alternatif ulaşım sağlanmış olur

Jezky
1 gün önce - 13:21 (dün)

Alıntı:
Tek bir lüksümüz var ona da laf etmeyin isterseniz? Ayrıca 146T hattı seferlerine sabah erken başlayıp, gece geç bitiren ve gün içerisinde oldukça sık çalışan hatlardan biri. O da olmadı yine 146T'den daha sık çalışan 146 hattı ile Bakırköy'den Marmaray'a erişmeniz pek mümkünken bizim yegane Marmaray bağlantımızın sözü edilmemeli. 48A ile 146 ve 146T'nin seferleri karşılaştırılamaz bile...

Ben zaten 48A olmasın demiyorum çünkü ara duraklarda inen binen çok, işlevsel bir hat. Ama Bahçeşehir ve çevresindeki halkın Marmaray’a ulaşmak için Yenikapı’ya veya Bakırköy’e gitmesine gerek var mı? MR51, 76V gibi işe yarar hatların seferleri arttırılmalı. Halkalı’da son bulan 142B hattının KSS Hastanesine kısaltılmasıyla Halkalı’ya ulaşım da bitti. BN1’i KSS Hastanesine uzatsalar yine işlevsel olur. Göl çevresine bir el atmaları şart.

141A Hattı Güzergah Değişikliği

141A Atakent Mahallesi-Mehmet Akif Ersoy Caddesi hattının güzergahı, kalkış noktası Atakent olacak şekilde değiştirilmiştir. Hat; 30.11.2020 Pazartesi'den itibaren yeni güzergahında hizmet vermeye başlayacaktır.

sayfa 951
ANA SAYFA -> ULAŞIM