Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
emrenmert

1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 17:40

Trakya tarafındaki servis alanları:

1. Büyükçekmece
2. Selimpaşa
3. Silivri
4. Çerkezköy
5. Çorlu
6. Lüleburgaz
7. Lüleburgaz 2
8. Babaeski
9. Havsa
10. Edirne
11. Kapıkule (Arslanlı tesisleri)
12. Londra Camping

Ali clarkkent
1 hafta önce - Pts 23 Ksm 2020, 11:31

Alıntı:
Adapazarı'ndan Bilecik yoluna dönüp, Bozüyük, Eskişehir Üzerinden Ankara'ya varmak.

Macera arayanlar için ve benim gibi kaşınanlar için iyi bir güzergah. Ben Konya'dan İstanbul'a gelirken Ankara'nın Gölbaşı ilçesinden Ankara Çevreyoluna girdim. Biraz yol aldıktan sonra Eskişehir, İzmir tabelasından çıktım. Polatlı-Sivrihisar-Eskişehir üzerinden Bozüyük-Bilecik yolundan İstanbul'a gelmiştim. Yolum bayağı uzadı ama hiç görmediğim yerleri de görmüş oldum.

Ali clarkkent
1 hafta önce - Pts 23 Ksm 2020, 11:48

lamidas hüseyin

Alıntı:
Bu hafta yaptığım yolculukta tüm tesisleri tek tek inceledim ve not aldım. Mesajı güncelleyemediğim için en son halini burada tekrar paylaşıyorum.

Yolculuğu ne zaman, hangi gün yaptınız. Ben de bu hafta sonu İstanbul-Ankara-İstanbul yaptım. Cumartesi sabah 05:00'te arkadaşla yola çıktık. Saat tam 10:00'da Ankara'ya, Etimesgut'a vardık. İşimizi gördük. Saat tam 11:00'de arkadaşla tekrar dönüşe geçtik. Hiç kasmadan 7 buçuk saatte, eğleşerek İstanbul'a geldik. Yasağın başlama saatine yetiştik.

Giderken Beylikdüzü'nden Gebze'ye kadar hep E-5'ten gittik. Gebze'den otobana girdik. Bundan sonraki tüm yolu otobandan gidip geldik. Gelirken Dorukkaya'da durduk. Açlığımızı bastırsın diye birer çorba içtik. Daha sonra Akyazı civarlarındaki Islaköfte'de durup birer porsiyon köfte yedik.

Sırf 20 dakikalık bir şey için Ankara'ya gidip geldik arkadaş ile. Gidiş geliş, tüm yolu araç kamerasına kesintisiz kaydettim.

Siz hangi saatlerde gittiniz? Belki kameraya yakalanmışsınızdır.

Vatman vs Superman
1 hafta önce - Pts 23 Ksm 2020, 12:35

Hüseyin Bey’in bir önceki sayfasında yer alan envanterden yola çıkarak, benzinlikleri listeledim.

2 Opet (İstanbul Kurtköy ve Bolu Abant)
2 Shell (Kocaeli Kartepe ve Bolu Dörtdivan)
1 BP (Kocaeli Körfez)
1 Petrol Ofisi (Düzce Kaynaşlı)
1 Total (Ankara Kızılcahamam)
1 TP (Bolu Gerede)
1 Pacific (Sakarya Hendek)

Bence bu kadar uzun ve yoğun kullanılan bir otoyolda toplam dokuz akaryakıt istasyonu az, en az 4-5 tane daha açılmalı.

Ali clarkkent
1 hafta önce - Pts 23 Ksm 2020, 13:00

Alıntı:
Bence bu kadar uzun ve yoğun kullanılan bir otoyolda toplam dokuz akaryakıt istasyonu az, en az 4-5 tane daha açılmalı.

1990'larda otobana girmeden önceki en son benzinciden mutlaka benzin alırdık. Ne olur ne olmaz diyerek. O zamanki arabalar mı çok yakardı. Yoksa insanlar mı telaşlı olurdu. Bilmiyorum.

Rahmetli babam yola çıkmadan önce Bağcılar'dan yakıt alırdı. Otobana girerdi. Otoban Kaynaşlı gişelerinde biterdi. Boludağı'nı çıkıp Abant kavşağından tekrar otobana girmeden önce bir benzinlikten tekrar benzin alırdı. Bolu-Ankara otobanına öyle girerdi. Hatta bir kere Abant civarlarından benzin almayı ihmal etmiş. Otobana girmiş. Telaşlanmış. Gerede gişelerinden çıkıp E-5 yoluna inmiş. Yakıt alıp Gerede gişelerinden tekrar otobana girmiş. Araba neydi diye sorarsanız, Kia Ceres kamyonet idi.

Aslında 9 benzinlik te yeter ama fazlası da göz çıkarmaz.

Vatman vs Superman
1 hafta önce - Pts 23 Ksm 2020, 13:06

Ali Bey,

Biz de 1997 yılında, rahmetli dayımla Mersin’den İstanbul’a dönerken, Gerede yakınlarında otoyoldan çıkıp benzin alıp, otoyola geri dönmüştük. Bu güzel yolculuğu ve anıyı hatırlattığınız için teşekkür ederim.

Bu arada, 407 kilometrelik (gişeden gişeye 380 km civarı sanırım) Gebze-İzmir Otoyolu’nda 15 dinlenme tesisi ve 13 benzinlik var.

İstanbul-Ankara Otoyolu da aşağı yukarı aynı uzunluğa sahip, bence burası da 13 benzinciyi kaldırır. En azından BP ve Petrol Ofisi birer tane daha açabilir, daha küçük 2-3 marka (Aytemiz, Lukoil gibi) da birer istasyon açsa, 13-14 tane olur zaten.

lamidas huseyin
1 hafta önce - Pts 23 Ksm 2020, 14:58

Alıntı:
Yolculuğu ne zaman, hangi gün yaptınız. Ben de bu hafta sonu İstanbul-Ankara-İstanbul yaptım. Cumartesi sabah 05:00'te arkadaşla yola çıktık. Saat tam 10:00'da Ankara'ya, Etimesgut'a vardık. İşimizi gördük. Saat tam 11:00'de arkadaşla tekrar dönüşe geçtik. Hiç kasmadan 7 buçuk saatte, eğleşerek İstanbul'a geldik. Yasağın başlama saatine yetiştik.

Giderken Beylikdüzü'nden Gebze'ye kadar hep E-5'ten gittik. Gebze'den otobana girdik. Bundan sonraki tüm yolu otobandan gidip geldik. Gelirken Dorukkaya'da durduk. Açlığımızı bastırsın diye birer çorba içtik. Daha sonra Akyazı civarlarındaki Islaköfte'de durup birer porsiyon köfte yedik.

Sırf 20 dakikalık bir şey için Ankara'ya gidip geldik arkadaş ile. Gidiş geliş, tüm yolu araç kamerasına kesintisiz kaydettim.

Siz hangi saatlerde gittiniz? Belki kameraya yakalanmışsınızdır.

ben cuma öğleden sonra istanbul-ankara güzergahını kullandım Ali Bey. sizden önce gelmişim, yakalanmamışımdır kameranıza

Ali clarkkent
20 saat önce - 12:08 (dün)

Sonbaharda otoyol keyfi bambaşka oluyor. Rengin her çeşidini görebiliyorsunuz Bolu civarlarında. Kırmızı, turuncu, sarı, açık yeşil, koyu yeşil, vs.

Bilmeyen için. Gişeden gişeye 30 TL.

Ve güzel bir söz öğrendim. Bilen vardır belki. Ben yeni öğrendim.

İlkbahar mevsimdir. Sonbahar sanattır.

sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM