Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 200
cemboa
2 ay önce - Pzr 08 Ksm 2020, 08:33

Ankara Bursa Bandırma demiryolu halen yanlış telafuz ediliyor. Lütfen yazaken buna dikkat edelim. Bu hat YHT hattı değildir. HT hattıdır...

celal 63
2 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 10:36

cemboa ve vakit ayıran herkese çok teşekkür ederiz . bizde demiryolu sevdalıları olarak bursa tren ulaşımının başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz . fakat çalışmaları başlayan hatta zemin yapısından dolayı tünellerin çökmesi ,yoldaki heyalanlar bir türlü sağlamlaşmayan zemin milyonlarca liranın boşa gidip hem zaman kaybına hemde hattın değişmesine silbaştan yeni planlamalara ve gecikmelere sebep oldu inşaallah şu an çalışılan hatta yeni sorun yaşanmaz 200km de olsa tren le bursa ya ve oradan diğer illerimize gitmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 14:28

HIZLI TREN İÇİN HEYECAN ‘DAHA UMUTLU’ YENİDEN BAŞLIYOR: YER TESLİMİ YAKINDA
Alıntı:
Artık herkes biliyor… O nedenle, 23 Aralık 2012’de Balat’ta atılan temelle başlayan, ancak hevesin kırıldığı hızlı tren sürecini yeniden anlatmaya gerek yok.Fakat…
Artık daha umutlu bekliyoruz.

Nitekim…
22 Ağustos’ta bu sütunlardan duyurduğumuz 9 milyar 449 milyon liralık ihale sonrası inceleme süreci tamamlandı ve yeni bir aşamaya gelindi.

O aşamayı da…
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü toplantıya katılan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin konuşmasında açıkladı.

Önceliği de Bursa’nın tren macerasını anımsatmaya verdi:
“Bursa’nın raylı sistemlerle ilk tanışması 140 yıl öncesine gidiyor. Bursa’yı Mudanya Limanı’na bağlayan 42 kilometrelik raylı sistem Osmanlı’nın son döneminde yapılmıştı.”

Siyasete gönderme yaptı:
“1948’e kadar bu raylarda insanlar tren yolculuğu yaptılar, yük taşındı. Fakat 1948’de Cumhuriyet Halk Fırkası döneminde raylı sistem hikayesi bitti. Çünkü seferler sonlandırıldı, sonrasında da raylar söküldü.”

Devam etti:
“Bu acı hatırayı Bursalılar unutmadılar. Bu seferleri sonlandıran Cumhuriyet Halk Fırkası’nı da unutmadılar.”

Yeni süreci anımsattı:
“Şimdi şükürler olsun, daha önce başlayan Osmaneli-Bursa hattına Bandırma hattı eklenerek ikmal ihalesi yapıldı. İhalede sorun yok. Kısa süre sonra yer teslimi yapılacak. Artık işe başlanmasını bekliyoruz.”

Şuna dikkat çekti:
“Bursa, 15 milyarlık ihracatıyla Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ikinci şehri. Fakat Bursa’nın sanayi ürünleri yüzde 78 oranında karayoluyla taşınıyor. Bundan dolayı da navlun maliyetleri çok yüksek oluyor.”

Anladığımız şu:
9 milyar 449 milyon liralık teklifiyle Kalyon İnşaat’ın kazandığı ve Dünya Bankası kredisiyle yapılacak projede Bursa için hızlı tren heyecanı yeniden başlıyor.

Dış kredili olacağı için, gün saydığımız projeyi daha umutlu bekliyoruz.

Kaynak: https://www.olay.com.tr/yazar/ahmet-emin-yilmaz/h ...nda-667376

Haberlere yine devam ama bir gram ümidimiz olmadığı kesin.


Efe Elaldı

2 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 14:33

Nedenebilir bilmiyorum ama ihale sonuçlanıp inşaat başlasa bile bu hat 5-6 yıl dan önce bitmez şuan konuşan milletvekilleride belediye başkanlarıda bir gün hat açılırsa görevde olmayacaklar orası kesin şuan ne söylerlerse söylesinler inanmak güç artık güvenirlikleri kalmadı.

En son Efe Elaldı tarafından Pzr 22 Ksm 2020, 17:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


ömer beyce
2 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 14:37

Klasik olarak Ahmet Emin Yılmaz bir buçuk iki ayda bir bazen daha sık böyle bir haber yazar ama hiç bir gelişme olmaz. Haberin içeriği hep aynı olarak yedi sekiz senedir ümit pompalamaya devam eder.

Yenişehir
2 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 15:18

Müjdeler bitsin . Adım atılsın konuşalım bu konuda.Hani nerede yok çökmüş.yok proje değişmiş.Bursa cepte nede olsa.

Kobracı
2 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 16:46

Suç CHF(CHP)'yi atıldı tamam YHT yapılmıyacak. 20 yıldır kimlerin elinde Bursa? 20 yılda sen o Mudanya trenin kat be katlarını yapabilirdin Bursa'ya. Yapmadın şuan iktidar olmayan bir şey suçluyorsun. Onları suçlayacaksan Aktaş'a söyleyin versin istifayı. Suçlamak için Bozbey'e oy verin Meclis olarak karşı hamle yapmayın. Başaramazsa suçlayın.

Yenişehir
1 ay önce - Sal 01 Arl 2020, 14:06

Yer teslimi yapılacak deniyordu.ne oldu bilgisi olan.??????

numan1
1 ay önce - Pzr 13 Arl 2020, 14:50

Bursa tren yerine bir liman yapsınlar dünyanın sayılı limanlarından olsun . Tren bursa için çok pahalıya patlar . Yap bi liman geç .

UfukRaifoğlu
1 ay önce - Pzr 13 Arl 2020, 14:52

Alıntı:
Bursa tren yerine bir liman yapsınlar dünyanın sayılı limanlarından olsun . Tren bursa için çok pahalıya patlar . Yap bi liman geç .

Kaç tane liman var Bursa'da senin haberin var mı?
Git araştır sonra yorum yap burada.sayfa 200
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara