Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-Kayseri Hızlı Tren Projesi [ANK ]
« önceki   123 ... 565758 ... 636465   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 57
MuratGezgin61
1 yıl önce - Pzr 28 Hzr 2020, 15:04

Tren projelerinin tamamlanması için, öncelikle, yerli trenin faaliyete geçmesi gerek.

Yerli trenimizin ilk setleri üretildi ve test sürüşlerine de başlandı. Herşey planlandığı gibi gider ve bir aksilik çıkmaz ise bu sene sonunda ilk setler seferlere başlar ve yeni setler de seri üretime geçer.

Böylece yeni ve önceki hatlarda kullanılacak yerli trenlerimiz hizmete girdikçe inşaa halindeki hatlar da tamamlanır. Bu sayede milyarlarca lira yurtiçinde kalacak, kendi işçimiz ekmek kazanacak, sanayimiz gelişecek, aynı paraya daha fazla set hizmete sokacağız, ihracat ile milyarlarca liralık gelir elde edebileceğiz.


erjan

9 ay önce - Sal 13 Ekm 2020, 11:01

https://www.kayserianadoluhaber.com.tr/yazar/osma ...-mi[quote]

Memleketimizn nasıl geriye gittiğini aslında wowturkey'den de anlayabilsirsiniz. Eskiden proje ve yatırım başlıkları revaçta iken şimdilerde Bayramhacı Köyü İle Otobüs başlığı formu götürüyor.


celal 63
8 ay önce - Cmt 21 Ksm 2020, 14:47

yerköy kayseri arası yht projesi ile ilgili üyelerimizden kasım 2020 tarihi itibariyle bilgi ve görseli olan varsa paylaşırsa çok seviniriz . hat açılana kadar konya antalya arası otobüs aktarması planlanıyormu sizin bir çalışmanız var mı diye kayseri belediyesine yazı yazdık yerköyden kayseri ildemler tranvay istasyonu na ulaşım ın belediyemizle ilgisi yok dediler yozgat belediyesine yazdık konuyu inceliyorlar .yakında başlayacak ankara sivas yht hattı yerköy istasyonundan kayseriye otobüs aktarması sağlanırsa yolcular şimdilik hat açılıncaya kadar nispeten daha rahat yozgat otogar a gitmeden kayseriye ulaşabilirler bu konu ile ilgili varsa son bilgileri rica ediyoruz.

mdmd
8 ay önce - Cmt 21 Ksm 2020, 20:53

Baki Ersoy sormuş cevap alınmış. İnşallah gelir artık. Ticaretin kalbi koskoca Kayseri ye gelmedi bi türlü.


(+)


Sametgunes
8 ay önce - Cmt 21 Ksm 2020, 22:46

Şimdi Kayseri'ye gelecek YHT hattı Yerköy den Sivas'a da bağlanacak mi makas hatla ???Nezih90
8 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 11:24

Muhtemelen bağlanır ama Sivas'a ulaşmak için verimli olmaz. Sonuçta Kayseri-Sivas direkt hat var ve takriben iki kat daha kısa. Daha yavaşta olsa, daha kısa olduğu için YHT hattını dolanmak kurtarmayabilir. Bence daha önemlisi ileride Samsun hattı yapılırken ona geçiş imkanının tanınması. En ideali Kayseri-Samsun treninin Yozgat'ta durması ve Ankara-Yozgat-Sivas gibi bir sefer ile senkronize işlemesi olur.

UfukRaifoğlu
8 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 11:32

Alıntı:
Baki Ersoy sormuş cevap alınmış. İnşallah gelir artık. Ticaretin kalbi koskoca Kayseri ye gelmedi bi türlü.

Kayseri'ye gelene kadar İzmir, Bursa, Antalya vs bir sürü şehir var yht gelmeyen. Hatta hiç tren olmayan, Bursa ve Antalya var.


celal 63
8 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 11:59

cevap yazan tüm üyelerimize gayretleri için teşekkür ederiz ama geriye dönüp bakarlarsa şu an yakında açılacak ankara sivas hattından yerköy istasyonundan konyada yapıldığı gibi kayseriyede hat açılana kadar istasyon yanından kalkacak otobüs aktarmasına odaklanıp bu yönde tcdd ye istek göndermek lazım . tcdd yetkilileriyle görüşmelerimizde anladığımız kadarıyla hiç bir memur fikir ortaya sunup bunun için mücadele etmek istemiyor biraz derin ve teknik soru sorduğunuzda topu hemen en üstteki müdür e atıp telefonu nu verip sizden kurtulma ya masa başında mesailerinin kalan dakikalarını sicillerine halel getirmeden bitirip servislerine konşmanın derdindeler ama yılmayın en üste kadar yetkili kim varsa ikna edip bu zihniyete rağmen o aradaki kırıntı halk için bir şeyler yapmak isteyen gizli kahramanlara ulaşıp beklediğimiz hizmeti bir an evvel almak için mücadeleye devam yoksa allah için kayseri belediyesi türkiyenin en zengin belediyelerinin başında gelir bu hattı istese tek başına yapar.

Nezih90
8 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 12:34

Yalnız anlamadığım bir başka konu neden TCDD kendi yapmıyor. Bunca insan neden maaş alıyor? İlle otobüs olmak zorundada değil ayrıca. Yerköy tren istasyonu YHT istasyonuna çok uzak değil. Normal işleyen bir kurum için bu çok zor olmasa gerek. Her yere hat yapılıyor eyvallahta bu hatlar seferler arttırılmadan/gerçekleştirilmeden nasıl geri ödenecek?

Yapılması gereken aslında hızlı tren ihalesi kapsamında bir konvansiyonel bağlantı verilmesiydi YHT ve konvansiyonel istasyonlar arasına. Mesela bunu Afyon'da Afray kapsamında düşünmüşler. Fikir kimden gelmiş bilmiyorum ama çok doğru bir hareket. Lakin görünen o ki TCDD'den gelmemiş. Bu hat Yerköy YHT'de Ankara-Sivas YHT lerinden aktarma alıp veren bir konvansiyonel tren seferini gerçekleşmesini sağlardı. Ve hattın geri kalanı bu kadar mı kötü durumda? Bakanlar durmadan şöyle yaptık, şöyle yeniledik, böyle elektriklendirdik vs. diyorlardı. Peki eyvallah, koysana o zaman tren seferini. Yerköy-Kayseri arası yapılmadan Kayserinin YHT'den yararlanması sağlanabilir istense.

Değinmek istediğim bir diğer nokta, gereksiz yere bu hat yok HT imiş yok YHT imiş tartışmasına girmememiz gerek. Topu topu 142km hadi 150 olsun. Fark etse etse 8-10dk fark edecek. Aktarma, sefer sıklıkları, gelecekte YHT'nin Kayseri merkeze girmesi gibi daha önemli noktalar var.


celal 63
8 ay önce - Pzr 22 Ksm 2020, 14:36

nezih bey bilgileriniz için çok teşekkür ederiz merak etmeyin yerköy üzerinden kayseri ye gelecek hat yht ,çünkü bu hat kayseri üzerinden akdeniz bölgesine inecek . kayseri bu anlamda afyon ve konya gibi demiryolunun hem turizm hemde ekonomi olarak önemli bir merkezi haline gelecek . kayseriden ankaraya sivas tan gelen trenle 10 küsür saatlerde vararak seyahat etmiş bir demiryolu sevdalısı olarak ankara daki yetkilileri yönlendirmezsek masalarında bu otobüs aktarmasını hayata geçirmez vadandaşın istasyondan kayseriye ulaşımını odalarında masalarına yapışmış vaziyetteyken fark edeceklerini hiç sanmıyorum emek ve gayret sarfeden kahramanlarımızı tenzih ederim ama hep beraber mücadele edip yapılacak yanlışların gerek yetkiniz gerekse ilgi ve kamuoyunun ikazıyla inceleyip doğru yönde israfa neden olmadan haraket etmemiz buna sebep olanlarıda gerekli makamlara bildirip ne gerekiyorsa yapılmasını sağlamak lazım.sayfa 57
« önceki   123 ... 565758 ... 636465   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM