Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 592
safsata00

1 hafta önce - Cmt 21 Ksm 2020, 23:51

Alıntı:
Yunanistan ın Meteor füzelerini alması Türkiye için büyük tehdit diyorlar sen ne diyorsun safsata?
Meteor füzesi Amraam füzesinden 50 km daha fazla menzilli diyorlar. Yani Yunanistan ın Meteor füzesine karşı bizim hava füzeleri çaresiz mi kalıyor?


Yav Mustafa,Artık bizim kara,hava,deniz unsurlarımızın hepsi birbiriyle konuşuyor.Den,zdende,karadanda,havadanda aynı hedefe kim görürse mühimmat fırlatabiliyor.Yunanistanda bu durum yok.Yani illahi F16 larla vurulacak diye bir olay yok.Bir diğer durumda 1-2 sene içinde şuan hava denemeleri süren GÖKTUĞ ailesiyle Akbaba ramjet AA füzeleri kullanıma girecek.Birdefa AKBABA nın bile 200km den aşşağı menzili olmaz.Zırvalayanlar YUNANİSTAN ın alabilse bile en az 3-4 sene sonra alabileceği bir iki filo F35 ten bahsederken bizim 3-4 sene sonra elimizde neler olacağından niye hiç bahsetmiyor.Ki yunanistan 3-4 yıl sonrada vidasına kadar bağımlı olacağını saymıyorum.

Birde şimdiye kadar bulunduğumuz ülkelerdeki ortaklarımıza elaltından destek olan ülkelere bile çok sert açıklamalar yapan TÜRKİYE nin YUNANİSTAN gibi direk bize saldıran bir ülkeye destek verdiğinde nasıl tepki vereceği konusunda ne düşünüyorlardır acaba.?


mustafa1981
1 hafta önce - Cmt 21 Ksm 2020, 23:56

Alıntı:
YUNANİSTAN ın alabilse bile en az 3-4 sene sonra alabileceği bir iki filo F35 ten bahsederken bizim 3-4 sene sonra elimizde neler olacağından niye hiç bahsetmiyor.


Safsata sen bunu diyorsun da Hakan KILIÇ gibi bir uzman

Alıntı:
Youtube da Hakan KILIÇ ın videosu vardı.
Yunanistan ın F-35 lerini ne ile göreceğiz (dakika 05:27) ve ne ile durduracağız diyor.


Yunanistan ın F-35 lerini ne ile görüp, durduracağız, F-35 lere karşı çaresiziz diyor.
3-4 sene sonra elimizde neler olacak derken herhalde Hürjet ve Milli muharebe uçağını kast ediyorsun(MMU ilk uçuşunu 2025 de yapacak İNŞALLAH)
Ancak Hakan KILIÇ MMU nun 2040 dan önce Türkiye de kullanıma sunulamayacağını söylüyor?
Hakan KILIÇ gibi bu alanda yüzlerce makale yazmış birisinin söylediklerini sence de dikkate almamız gerek miyor mu?
Alıntı:
HAKAN KILIÇ KİMDİR?
Hakan Kılıç, Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünü mezunudur. Yaklaşık olarak 17 yıl boyunca bankacılık yapmış ve çeşitli bankalarda II.Müdür olarak görev yapmıştır.

Sıkı bir savunma sanayi araştırmacısı ve takipçisi olan Kılıç,araştırma yaptığı savunma ve havacılık dalında çeşitli internet sitelerinde yazarlık yapmaktadır. Halen öteden beri ilgili duyduğu Savunma Sanayi, Askeri Havacılık, Balistik Füzeler ve Balistik Füze Savunma Sistemleri üzerine araştırmalar yapmakta ve profesyonel anlamda yazılar yazmaktadır. Bu konularda web ortamında ve yazılı basında yayınlanmış 170’den fazla makalesi, Stratejik Araştırma kuruluşlarında yayınlanan raporları ve çok sayıda ulusal yayın yapan gazeteye, DHA gibi ajanslara verilmiş röportajları ile üniversiteler resmi ve özel kuruluşlarda “Balistik füze tehdidi ve balistik füze savunma sistemleri” ile “5’nci nesil savaş uçakları, F-35 ve TSK” konulu verilmiş konferansları mevcuttur.

Kılıç halen Kokpit Aero havacılık sitesi, Dış Politika Dergisi, BİLGESAM-Stratejist Dergisi, Gaste24 gibi haber sitelerinde düzenli olarak yazmaktadır. Yazarın aynı zamanda yabancı ajanslardaki röportajlarının yanı sıra Anadolu Ajansı’nda savunma sanayi alanında kaleme aldığı analizleri vardır. (Daha önce Savunma ve Havacılık dergisi ile M5 Ulusal Güvenlik, Savunma ve Strateji dergisine yayınlanmış 2 makalesi da vardır). Ayrıca Yazar halen Milli Savunma Üniversitesi, ATASAREN-Maslak yerleşkesinde Harp Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır.

Hakan Kılıç'ın yazılarına Kokpit Aero isimli havacılık sitesinden ulaşabilirsiniz.
safsata00

1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 00:05

Alıntı:
yakından takip ettiğim bu olay bir kuşatma değilse nedir ?
zaten bu kadar üs varken sınırlarımıza da asker yigmasi şüphe uyandırıyor.


Yav gözüm.Adamın TÜRKİYE içindeki üsleri hariç,Sadece suriye ve IRAK taki askeri üsleri,yaptığı yığınak,asker sayısı bile bu söylediklerinin onlarca kat fazlası zaten.Daha ÜRDÜN-KATAR-KUVEYT-MISIR-BAE deki asker ve üslerle mühimmatları saymıyorum bile.Bunlar bizim burnumuzun dibinde duruyor ve yıllardır yerleşik hazır haldeyken,bunlardan onlarca kat daha küçük bir yığınaklamı bizi çevrelemiş olacak.Yani bu yığınağı yaparak ORTADOĞU daki askeri varlığıyla yapamayacağı neyi yapabileceğini düşünüyorsun?Adam ROMANYA-POLONYA-ESTONYA-BULGARİSTAN a,tarihte görülmemiş yığınakları yaparken bir sıkıntı yokta,yığınağı YUNANİSTAN a yapmaya başlayıncamı telaşlanıyorsun?

Biden resmi olarak hem RUSYA hemde ÇİN i düşman ilan etti zaten.Eğer bu ülkelerle baş etmek istiyorsa TÜRKİYE için ne düşünüyordur acaba?Sence bunu anında farkedecek bir RUSYA nın kendi çıkarı için tepkisi ne olur.?

Sana bir ALMAN komutan ın zamanında söylediği bir sözü hatırlatayım.
''Türkiye yi 4 tümen alabilirsiniz ama 40 tümen le elinizde tutamazsınız.''
ABD bizim nasıl savaştığımızı KORE den çok iyi hatırlar.


safsata00

1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 00:26

Alıntı:
Safsata sen bunu diyorsun da Hakan KILIÇ gibi bir uzman


Bak ne yazdığıma hiç dikkat etmiyorsun.Hakan Kılıç F35 in çok iyi bir uçak olduğu ve bunu hertürlü özelliği ile kullandığında neler olacağı konusunda bilgiler veriyor.

Ama;
Alıntı:
YUNANİSTAN ın alabilse bile en az 3-4 sene sonra alabileceği bir iki filo F35 ten bahsederken bizim 3-4 sene sonra elimizde neler olacağından niye hiç bahsetmiyor.


Bu konuda birşey söylediğini gördünmü bunlardan bahsederken.

Çok basit bir örnek vereyim.Sayın kılıç Patriot larında ne kadar iyi sistemler olduğunu ve her fırsatta ABD nin bize satmak istediğini ama bizim almadığımızı belirtiyor.Bu konuda sorduğum sorular ve aldığım cevaplar :
Gördüğün gibi,ABD nin teklifleri hiç bir zaman tüm izinleri alınmış teklifler olmadı.Emin ol Yunanistan içinde buna benzer durumlar olacaktır.Alması,ödemesi,kullanım kısıtlaması,mühimmat sıkıntısı,yedek parça sorunu,üsleri ve idamesi,hepsi yunanistan için F35 LERİ ALSA BİLE ONLARCA YIL sürecek büyük bir sıkıntı ve bağımlılık olacaktır.Sana şunuda söyleyeyim,Yunanlılar ın ABD yide sevdiği aklına gelmesin.ABD dende nefret ediyorlar.

İşin kısası TÜRKİYE korkusu YUNANİSTAN ı zaten batmış haldeyken birdaha belini doğrultamayacak duruma getiriyor yavaş yavaş.
“Belharra” sınıfı yeni nesil fırkateyn,f35,F16 modernizasyonu,savaş helikopterleri,RAFALELER.Yani ne diyeyim senin aklına yatıyorsa diyecek bir şey yok.

Kısaca biz saldıracağız diye ancak umutsuzca savunma için harcama yapar YUNANİSTAN.Hiç bir aklı başında Yunan kurmayı,TÜRKİYE ye yukarıdaki alımlar yapılsa bile karşı durulamayacağını çok iyi bilir.


mustafa1981
1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 00:30

Alıntı:
Biden resmi olarak hem RUSYA hemde ÇİN i düşman ilan etti zaten.Eğer bu ülkelerle baş etmek istiyorsa TÜRKİYE için ne düşünüyordur acaba?Sence bunu anında farkedecek bir RUSYA nın kendi çıkarı için tepkisi ne olur.?

Bidende çin i bu hale getirenlerin yani Sermaye nin adamlarından birisi. Şimdi sence Küreselciler elleriyle büyüttükleri Çin i ve şirketlerini Biden in yok etmesine izin verir mi?
ABD nin amacı Türkiye yi Çin, Rusya safına iterek bir şekilde (bölge ülkeleri eliyle savaş, darbe, kukla yönetim vs) saf dışı bırakmak olamaz mı?
Rusya nın buna fazla bir tepkisi olacağını sanmıyorum. Ruslar da Türkiye nin etki alanlarından pay alma karşılığında buna fazla da ses çıkarmayacaktır.

Alıntı:

Bak ne yazdığıma hiç dikkat etmiyorsun.Hakan Kılıç F35 in çok iyi bir uçak olduğu ve bunu hertürlü özelliği ile kullandığında neler olacağı konusunda bilgiler veriyor.

Hakan KILIÇ bey Yunan F-35 alırsa bunları ne ile göreceğiz ne ile karşı koyacağız diyor.
Yani Yunanistan F-35 kullanır ise çaresiziz diyor. Ona ne diyorsun? Dikkate almak gerek miyor mu sence?

Alıntı:
Sana şunuda söyleyeyim,Yunanlılar ın ABD yide sevdiği aklına gelmesin.ABD dende nefret ediyorlar

Yunanlıların programlarını Türkçeye çeviriyorlar. Valla benim onlarda gördüğüm hep ABD, gelecek Türkiye ye karşı bizi destekleyecek. ABD, Türkiye den vazgeçti Yunanistan da üsler açıyor. Türklerin sonu yakındır gibisinden savaş tamtamları çalıyorlar resmen.Alıntı:
İşin kısası TÜRKİYE korkusu YUNANİSTAN ı zaten batmış haldeyken birdaha belini doğrultamayacak duruma getiriyor yavaş yavaş.
“Belharra” sınıfı yeni nesil fırkateyn,f35,F16 modernizasyonu,savaş helikopterleri,RAFALELER.Yani ne diyeyim senin aklına yatıyorsa diyecek bir şey yok.

Yunan programlarından anladığım kadarıyla yunan yaptığı bu masrafların parasını Doğu Akdeniz den bir şekilde çıkaracağını düşünüyor.
Herhalde Türkiye yi savaşta yenerlerse efendilerinin borçlarını sileceğini düşünen sivri zekalar da var aralarında.
Ancak hatırlarsan geçen sene paylaştığın bir videoda Yunanlı Profesör Yunan kanalında
Türklere şimdiye kadar düşmanlık yaptık milyarlarca dolarlık silah aldık da ne oldu daha mı iyi olduk. Türkleri daha da güçlendirmekten ve kızdırmaktan başka ne işe yaradı.
Göreceksiniz Türkiye daha da çok alanda faaliyet gösterecek biz de battığımız ile kalacağız gibisinden bir şeyler söylemişti. Yunanlı sunucular adama çok kızmıştı.
Eee doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
Hatırlarsan yunanlılar İngilizin gazı ile 1919 da Anadolu ya saldırmıştı.
Sonrasında perişan ettik ama gel gör ki Yunan tarihi çok çabuk unutmuş. Şimdi de Fransa nın,Amerika nın gazı ile bize saldırmaya niyetlenebilir. Bunların kafa da aynı Ermeni kafası gibi.
Geçen gün bir programda Yunanlı şöyle diyordu.
Bu Türkler çok kindardır savaşçıdır. Bunların ancak kafasını ezersen bu fikirden vazgeçirirsin" gibisinden saçmalıyordu.safsata00

1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 00:41
SUUDİARABİSTAN


Suudi Dışişleri Bakanı Faysal: “Türkiye ile ilişkilerimiz iyi ve dostane. Türk ürünlerine yönelik resmi olmayan bir boykot olduğuna dair elde veri yok.”

safsata00

1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 00:46

Alıntı:
Hakan KILIÇ bey Yunan F-35 alırsa bunları ne ile göreceğiz ne ile karşı koyacağız diyor.
Yani Yunanistan F-35 kullanır ise çaresiziz diyor. Ona ne diyorsun? Dikkate almak gerek miyor mu sence?


Zaten kastettiğimde buydu yahu.Daha kesinleşmiş bir satış bile yokken sanki bugün tüm F35 ler yunanistandaymışta,çok iyi bir pilot altyapısı oluşturulmuşta buna karşı TÜRKİYE ne yapacak diye sorumu sorulur dostum?


safsata00

1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 00:51
PAKİSTAN


Pakistanda bugünki ÜNLÜ bir şeyhin cenaze Törenine 2 milyondan fazla kişinin katıldıgı ve Cenazenin Fransaya yönelik eyleme dönüştügü hemen ardından Fransız büyük elçisinin ülkeyi terk ettigi söyleniyor.mustafa1981
1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 00:52

Alıntı:
Zaten kastettiğimde buydu yahu.Daha kesinleşmiş bir satış bile yokken sanki bugün tüm F35 ler yunanistandaymışta,çok iyi bir pilot altyapısı oluşturulmuşta buna karşı TÜRKİYE ne yapacak diye sorumu sorulur dostum?

2021 de Yunanistan ın F-35 leri almak için niyet verdiğini. Eğitimlerin 2 yıl sürdüğünü ve Uçakların 2024-25 gibi Yunanistan a geldiğini düşün safsata. Şu andan söz etmiyorum.
2024-25 gibi elimizde Yunanistan ın F-35 lerini tespit edebilecek radarlar var mı?
Bu radarlar F-35 leri ne kadar mesafeden tespit edebilir?
Tespit mesafesi az olursa buna nasıl karşı koyarız.
Daha da önemlisi Havada F-35 lere karşı koyabilecek bir uçağımız var mı?
Biliyorsun F-35 ler F-16 ları daha önce tespit edecektir. Meteor füzesinin menzilinin daha uzun olmasından söz etmiyorum bile.
Bizim F-16 lar F-35 leri tespit ettiğinde belki de çoktan vurulmuş olacaklar.
Buna karşı bir planımızın olması ve yapılması daha doğru olmaz mı sence?
Yanlış anlama çare S-400 leri iade edip F-35 almak değil. Yada ABD ye ve Yunan a taviz vermek değil.
Ben sadece her türlü savaş senaryosuna hazırlıklı mıyız onu merak ediyorum.


mustafa1981
1 hafta önce - Pzr 22 Ksm 2020, 01:08


Alıntı:
CHP'li Ünal Çeviköz'den dış politika eleştirisi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, katıldığı panelde Türkiye dış politikasına ilişkin değerlendirmeler yaparken, S-400'lerin aktif hale getirilmemesi gerektiğini söyledi.
Haber Merkezi
21.11.2020 - 22:20
Güncelleme : 21.11.2020 - 22:26

Amerikan Alman Marshall Fonu (GMF) adlı düşünce kuruluşunun düzenlediği, Türkiye'nin dış politilalarının konuşulduğu bir panele online katılan
CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, Türkiye'nin dış politikasına yönelik eleştiriler getirdi.

LİBYA ELEŞTİRİSİ
Çeviköz, CHP olaraksa dış politikada iktidardan farklı bir yaklaşıma sahip olduklarını belirterek, Türkiye’i yalnızlaşmadan kurtulmak için uluslararası topluma yeniden entegre olması gerektiğinin altını çizdi.

AK Parti'nin çok taraflılığın önemini ihmal ettiğini, ifade eden Çeviköz, örneğin Türkiye’nin Libya’ya silah ambargosunu içeren BM Güvenlik Konseyi kararına uymamakla eleştirildiğine dikkati çekti.

"S-400'LER AKTİF EDİLMEMELİ"

Çeviköz, S-400'lerin aktif hale getirilmemesi seçeneğinin muhtemelen hükümetin gündemine geleceğini, eğer gelmezse de "CHP'nin liderlik edeceği bir sonraki hükümetin gündemine kesinlikle geleceğini" söyledi.

Çeviköz, S-400'lerin aktif hale getirilmeme kararının, Türkiye'nin F-35 uçaklarının ortak üretimi ve satışı programına tekrar dahil edilmesine yol açacağını ifade etti.

"TÜRKİYE SURİYE'DEN ÇEKİLMELİ"

Ünal Çeviköz, Suriye'de demokratik dönüşümün sağlanması, Suriye güvenlik güçlerinin ülkelerinde güvenlik ve istikrarı sağlaması halinde Türk askerlerinin de çekilmesi gerektiğini, uluslararası toplumun gözünde orada "işgalci" gibi bir görümünün yaratılmamasının önemli olduğunu belirtti.


https://www.ensonhaber.com/gundem/chpli-unal-cevi ...elestirisi
S-400 leri Amerikadan bile daha çok sıkıntı yapan mösyö ler var ülkemizde. Adamları neden mutsuz ediyorsunuz acaba? Çekin şu S-400 lerin fişini hemen
Aslında Amerika nın s-400 leri iade etmemizi istemesini anlayabiliyorum.
Baksana Türkiye de bile bu yukarıdakileri söyleyen ve halen daha kendine vatansever diyebilen adamlar var. Amerikalılar Türkiye de böyle bir muhalefet gördükçe daha çok cesaretleniyordur.
Baksanıza Türkiye de bile Türkiye yi satmaya dünden razı ne kadar adam var. Neden Türkiye yi sıkıştırmayalım ki diyordur Amerikalılar.En son mustafa1981 tarafından Pzr 22 Ksm 2020, 01:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


sayfa 592
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET