Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erkek Milli Basketbol Takımı (12 Dev Adam)
« önceki   123 ... 125126127128129   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 126
Haldun Turan

1 hafta önce - Cum 20 Ksm 2020, 17:13

A Milli Takımımızda yeni patron Orhun Ene oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Ufuk Sarıca ile yollarını ayırmasının ardından göreve tecrübeli ismi getirdi.

Kaynak: Basket Dergisi

Haldun Turan

1 hafta önce - Cmt 21 Ksm 2020, 02:17

A Milli Basketbol Takımı' ndaki görevine bugün Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından son verilen Ufuk Sarıca yaptığı açıklamada:

"Oyuncu, antrenör ya da idareci, milli görev biz şahısların çok ötesinde bir mertebedir, milletimize aittir." diyen Sarıca, başantrenörlüğü boyunca tüm çabasının görevini layıkıyla yerine getirmek olduğunu belirtti.

A Milli Takım'da 2017'den beri başantrenörlük görevinde olduğunu hatırlatan Sarıca, "2017'den bu yana 45 maçta takımımızın başında sahaya çıkma gururunu yaşadım.

Tüm bu sürede maçları kazanmak ve Türk basketboluna değer kazandırmak için çaba sarf ettim.

Bir araya gelmeyen takımlar, değişen turnuva düzenleri, farklı organizasyonlardaki çekişmeler nedeniyle zorlu bir dönem yaşadık.

Takımda kimler olursa olsun ve sahaya ne şartlarda çıkılırsa çıkılsın her daim milli kimliğimizi sahaya yansıtmak için en büyük gayreti gösterdik." ifadelerini kulladı.

Sarıca, antrenörlüğü döneminde kendisine güvenerek varını yoğunu sahaya yansıtan tüm oyunculara, kader birliği ettiği tüm teknik ekibe ve kendilerini destekleyen idarecilere teşekkür ederek, "Hep birlikte takım çalışmasını milli göreve yakışır seviyede gerçekleştirdik.

En üst seviyede rekabet eden ve rakip kim olursa olsun her maçını kazanabileceğini bilen bir Türk Milli Takımı olduk.

Önce oyuncu, sonra antrenör olarak basketbolumuza bu seviyede hizmet etmiş olmak benim için büyük bir şeref.

Görevimi, sona erdiğini öğrenmeden önceki son dakikaya kadar çalışmış, gelecek hafta kadroda yer alacak Shane Larkin de dahil tüm oyuncularla ilgili sorunları çözmüş, hepsinin antrenörleriyle ortak noktayı bulmuş olarak tertemiz bir şekilde devrettiğim için vicdanen çok rahatım.

Bayrağı devralan yeni teknik kadromuzla birlikte tüm oyuncularıma önümüzdeki hafta ve sonrasındaki tüm maçlarında başarılar diliyor, görevim süresince milli takımımızı ve beni hiç yalnız bırakmayan Türk halkına en derin minnetlerimi sunuyorum." dedi.

Kaynak: NTV SPOR

Haldun Turan

1 hafta önce - Cmt 21 Ksm 2020, 23:56

A Milli Takımımızda Orhun Ene dönemi resmen başlıyor.

TBF'den, "A Erkek Milli Takımımızın Başantrenörlüğü için Orhun Ene ile prensip anlaşmasına varılmıştır.

23 Kasım Pazartesi günü Orhun Ene ile resmi sözleşme imzalanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" açıklaması yapıldı.

BJK 5106
6 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 17:27

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde D Grubu'nda Hırvatistan ve Hollanda ile karşılaşacak A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın aday kadrosu belli oldu.

Yeni başantrenör Orhun Ene tarafından belirlenen milli takım aday kadrosunda şu oyuncular yer aldı:

https://tbf.org.tr/haber/a-erkek-milli-takimimizi ...i-22112020

Milli takım, İstanbul’un ev sahipliğinde fanus düzeninde gerçekleştirilecek organizasyonda 27 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Hırvatistan ve 29 Kasım Pazar günü de saat 17.00’de Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

A Milli Takım aday kadrosu, yarın kampa girerek çalışmalarına başlayacak.

Milli takım, İstanbul’un ev sahipliğinde Kovid-19 salgını nedeniyle fanus düzeninde gerçekleştirilecek organizasyonda 27 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Hırvatistan ve 29 Kasım Pazar günü de saat 17.00’de Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

A Milli Takım aday kadrosu, yarın kampa girerek çalışmalarına başlayacak.

Hamza Halit
6 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 17:38

Hidayet Türkoğlu Mehmet Okur İbrahim Kutluay ne takımdı be. Basketbolu sevmeyenler bile basketbolu takip etmeye başlamıştı.

salihhr
6 gün önce - Pzr 22 Ksm 2020, 17:52

Alıntı:
Hidayet Türkoğlu Mehmet Okur İbrahim Kutluay ne takımdı be. Basketbolu sevmeyenler bile basketbolu takip etmeye başlamıştı.

Bu reklamın bir de Semi Semi Erden Semi Erden versiyonu vardı. O da çok iyiydi

Haldun Turan

5 gün önce - Sal 24 Ksm 2020, 00:41

Orhun Ene'den milli takıma 2 yıllık imza

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Erkek Milli Takımımızın Başantrenörü Orhun Ene için imza töreni gerçekleştirildi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan imza töreni ile resmen görevine başlayan Orhun Ene ile ilgili TBF CEO’su Ömer Onan, “Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Başantrenörümüz Ufuk Sarıca ile yollarımızı ayırdık.

Kendisine milli takımımıza yapmış olduğu hizmetler ve verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. A Milli Takımımızın yeni başantrenörü Orhun Ene, Türk basketbolunun yetiştirdiği en değerli hocalardan.

Sezon sonuna kadar çalışmama kararı olması rağmen, bu süreçte başta Başkanımız Hidayet Türkoğlu ve beni kırmayıp, bu onurlu ve önemli görevi kabul ettiği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

2022 Eylül ayında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası bitimine kadar A Milli Takımımızın başantrenörü Orhun Ene’dir.

Orhun hocanın gerek bu süreçte gerekse de çok daha uzun yıllar milli takımımızla nice başarılar yaşayacağına ve yaşatacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

A Erkek Milli Takım Başantrenörlüğü görevine geldiği için çok mutlu olduğu ifade eden Ene ise, “Çok heyecanlıyım.

Senelerce A Milli Takım formasını giydim ve her kategoride antrenörlük yaptım ancak yine de milli takımdan bir görev gelince aynı heyecanı yaşıyorum.

Beni bu göreve layık gören Sayın Başkan Hidayet Türkoğlu’na ve TBF Yönetim Kurulu’na teşekkür ederim.

Biz, milli formaya çok değer veriyoruz. Milli takıma çağrılan her oyuncu da bu bağlılığı ve gayreti gösteriyor.

Şimdi, kısa bir dönemde bir iyi kimya oluşturup milli takım kültürünü devam ettirerek fark yaratacağız.

Yoğun bir şekilde çalışacağız ve önümüzdeki 2 maçtan başlayarak istediğimiz sonuçları alacağız.

Herkesin gurur duyacağı bir milli takım oluşturmak istiyoruz.” dedi.

A Milli Takım'ın Eurobasket 2022 eleme maçları NTV'den yayınlanacak.

Sinan Erdem'de fanus yöntemiyle oynanacak maçlarda milli takım iki mücadeleye çıkacak.

A Milliler, cuma günü 19.00'da Hırvatistan'la ve pazar günü 17.00'de Hollanda ile karşalacak.

Haldun Turan

4 gün önce - Sal 24 Ksm 2020, 15:46

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu bir açıklama yayımladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene ve A Erkek Milli Takımımızın eleme maçları ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Türkoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"FIBA 2022 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri sürecinde organizasyon kabiliyetimizi de kullanarak, milli takımımızın da bulunduğu D Grubu'nda müsabakalara ev sahipliği yapma hakkını elde ettik.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda, 27 Kasım Cuma Hırvatistan, 29 Kasım Pazar günü ise Hollanda ile mücadele edecek A Erkek Milli Takımımıza başarılar diliyorum.

2017 yılından itibaren Milli Takımımızda Başantrenörlük yapmakta olan Sayın Ufuk Sarıca’ya teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Kendisi milli formaya hem sporcu hem de antrenör olarak büyük bir sadakatle hizmet etmiş ve pek çok başarının parçası olmuştur.

A Erkek Milli Takımızın yeni Başantrenörü Sayın Orhun Ene, kritik bir zamanda görevi kabul ederek milli takımımızın başına geçmiştir.

Normalde sezon sonuna kadar antrenörlük yapmama kararına rağmen bizi ve milli takımı kırmadı. Kendisi gerek tecrübesi gerekse başarılarıyla, ülkemizin yetiştirdiği önemli bir basketbol değeridir.

Sayın Orhun Ene’ye yeni görevinde başarılar diliyorum. Orhun Hoca’ya, idari kadromuza ve sporcularımıza güvenimiz tamdır.

Bu kritik noktada galibiyet yolunda var güçleri ile çalışacaklarına eminim.

Hepimizin gurur duyduğu bir Milli Takımı sahada izlemek için ben de heyecanla bekliyorum.

Milli Takımımıza sakatlıklar olmadan sağlıklı bir kamp dönemi ve sonrasındaki karşılaşmalarında başarılar diliyor, tüm basketbolseverleri ekran başında millilerimizi desteklemeye bekliyorum."

Hidayet Türkoğlu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı

Kaynak: TBF

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda mücadele eden A Erkek Milli Takımımız yeni başantrenörü Orhun Ene yönetiminde çalışmalarına başladı.

Karşılaşmaların oynanacağı Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki antrenmanda millilerimiz hücum ve savunma setleri üzerine çalıştı.

A Erkek Milli Takımımız 27 Kasım’da Hırvatistan, 29 Kasım’da ise Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

Larkin'e bakın

Haldun Turan

3 gün önce - Çrş 25 Ksm 2020, 19:04

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde D Grubu'nda mücadele eden A Erkek Milli Takımımızın aday kadrosuna Hüseyin Göksenin Köksal (Galatasaray) ve Burak Can Yıldızlı (Bahçeşehir Koleji) dahil edildi.

Ay-yıldızlılarımız, İstanbul’un ev sahipliğinde Covid-19 pandemisi nedeniyle fanus düzeninde gerçekleştirilecek organizasyonda 27 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Hırvatistan ve 29 Kasım Pazar günü de saat 17.00’de Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

Milli takımın yeni başantrenörü Orhun Ene, kısa bir hazırlıklar iki önemli maça çıkacaklarını aktardı.

FIBA ve THY Euroleague fikstürleri nedeniyle milli takımların yeterli hazırlık süresi bulamadığını dile getiren Ene, şunları kaydetti:

"Biz kaliteli oyunculardan ve fark yaratabilecek gençlerden oluşan bir takımız.

Bu dönemde mental anlamdaki hazırlık, teknik anlamdaki hazırlıktan daha önemli.

İki maçımız da çok kritik.

Maça çıkan her oyuncumuz kazanmayı en çok isteyen isimler olmalı.

Bu kısa çalışma döneminde beraber oynama ritmini ve belirli düzenleri oturtacağız.

Maç içinde ortaya koyacağımız enerji ile de istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.

Hepimiz için milli takımın parçası olmak çok değerli ancak burada ister istemez en önemli öncelik kazanmak.

Umarım iki maç sonunda istediğimiz sonuçları almış olacağız."

Milli basketbolcu Shane Larkin, ay-yıldızlı formayı ilk kez giyecek olmanın heyecanını yaşadığını belirtti.

Verimli bir antrenman dönemi geçirdiklerini anlatan Larkin, "Büyük bir heyecan yaşıyorum.

Uzun zamandır beklediğim Türkiye formasına kavuşacağım için çok mutluyum.

Türk Milli Takımı formasıyla maça çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Şimdi en büyük amacım parkede bu forma için yararlı olabilmek." yorumunu yaptı.

Haldun Turan

2 gün önce - Prş 26 Ksm 2020, 18:06

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Erkek Milli Takımımızın idari, teknik ve oyuncu kadrosundan isimler Hırvatistan ve Hollanda müsabakaları öncesinde değerlendirmeler yaptı.

TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Erkek Milli Takım Menajeri Kerem Tunçeri, A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene, A Erkek Milli Takım Kaptanı Doğuş Balbay ve A Erkek Milli Takım oyuncuları Melih Mahmutoğlu, Shane Larkin, James Metecan Birsen ile Alperen Şengün müsabakaları değerlendirdi.

TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım

"FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri için milli takımımız toplanmış durumda. Hollanda ve Hırvatistan ile 2 kritik maçımız var.

Shane Larkin ilk kez milli takım formasını giyecek.

Onunla beraber büyük başarıların altına imza atabileceğimizi düşünüyorum.

Alperen Şengün gibi henüz 18 yaşında, ilk kez A Milli Takım formasını giyecek genç bir ismimiz de var.

Seyircimiz tribünlerde bizlerle olamayacak ancak yine de tabii ki onların desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz.

Umarım en iyi mücadeleyi göstererek Türk milletini sevindiririz."

A Erkek Milli Takım Menajeri Kerem Tunçeri

“FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne istediğimiz başlangıcı yapamadık. Bu yüzden evimizdeki bu iki maçı kazanmak bizler için çok önemli.

Gönül isterdi ki seyircilerimiz de bizlerle olabilsin ancak Türk insanının desteğinin her zaman arkamızda olduğunu çok iyi biliyoruz.

Yeni başantrenörümüzle birlikte yoğun ve iyi bir çalışma dönemi geçiriyoruz.

Milli formayı giyen her oyuncumuza güvenimiz tam. 2 maçı da kazanabileceğimize inanıyoruz.”

A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene

"Bizim için çok önemli olan iki maça, kısa bir hazırlık dönemi geçirerek gireceğiz.

FIBA ve Euroleague fikstürleri nedeniyle milli takımlar için uzun bir hazırlanma süresi kalmıyor ancak bu, her ülke için geçerli.

Biz kaliteli oyunculardan ve fark yaratabilecek gençlerden oluşan bir takımız. Bu dönemde mental anlamdaki hazırlık, teknik anlamdaki hazırlıktan daha önemli.

İki maçımız da çok kritik. Maça çıkan her oyuncumuz kazanmayı en çok isteyen isimler olmalı.

Bu kısa çalışma döneminde beraber oynama ritmini ve belirli düzenleri oturtacağız. Maç içinde ortaya koyacağımız enerji ile de istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.

Hepimiz için milli takımın parçası olmak çok değerli ancak burada ister istemez en önemli öncelik kazanmak.

Umarım Pazar günü sonunda istediğimiz sonuçları almış olacağız."

A Erkek Milli Takım Kaptanı Doğuş Balbay

"FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde birbirinden kritik 2 maça çıkacağız. Belki ev sahibi avantajımızı dolu tribünlerle kullanamayacağız ancak Türk halkının kalbinin televizyon başında bizlerle olacağını biliyoruz.

Yeni başantrenörümüz ve genç oyuncularımızla güzel bir birliktelik yakaladık. Buradaki herkes milli formanın önemini ve değerini biliyor.

Sahaya çıktığımızda da bunu en iyi şekilde yansıtacağımıza inanıyorum.

2 maçımızı da kazanabileceğimizi düşünüyorum ancak öncelikle Hırvatistan maçına konsantre oluyoruz.

Adım adım ilerlememiz gerekiyor. Umarım tüm mücadelemizi sahaya koyar ve galip geliriz."

A Erkek Milli Takım Oyuncusu Melih Mahmutoğlu

"Tüm dünyanın içinden geçtiği bu zorlu süreçte çok önemli bir organizasyon düzenliyoruz.

Seyircilerimizin de tribünlerde bizlerle olabilmesini çok isterdik.

İki zorlu mücadelemiz olacak. Elemelerde yeniden avantajlı bir pozisyona gelmek için iki maçımızı da kazanmak istiyoruz."

A Erkek Milli Takım Oyuncusu Shane Larkin

“Büyük bir heyecan yaşıyorum. Uzun zamandır beklediğim Türkiye formasına kavuşacağım için çok mutluyum.

Türk Milli Takımı formasıyla maça çıkmak için sabırsızlanıyorum. Yoğun ve verimli bir antrenman dönemi geçiriyoruz. Şimdi en büyük amacım parkede bu forma için yararlı olabilmek.”

A Erkek Milli Takım Oyuncusu James Metecan Birsen

"Milli formayı taşımak benim için her zaman büyük bir gurur. Şimdi önümüzde 2 kritik maç var.

Öncelikle Hırvatistan maçına en iyi şekilde hazırlanıp istediğimiz sonucu alarak Hollanda karşısına çıkmak ve iyi başlayamadığımız grup mücadelelerinde, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası yolunda yeniden avantajlı konuma geçmek istiyoruz."

A Erkek Milli Takım Oyuncusu Alperen Şengün

"FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde iki önemli maç bizleri bekliyor. Ben takımın en genç isimlerinden biriyim.

Çok heyecanlıyım. Elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Maçlarımızı kazanmak için sahada olacağız."

sayfa 126
« önceki   123 ... 125126127128129   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET