Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
AnL_95
1 hafta önce - Sal 17 Ksm 2020, 21:42

Alıntı:
Karabağlar denilince akla ilk gelen yer çok kötü ama Bahçelievler, Hatay tarafı güzel 😂 Belediyesi başka bir yerde, meydanı desen yok zaten. Umarım ciddi anlamda belediye gibi olur çünkü 2.büyük ilçe.

Karabağlar ve Bayraklı neden ilçe oldu zaten hala anlamadım. Bayraklı ilçe olmak için çok küçük diye gittiler Bornova'nın en elit mahallelerini ve hatta Karşıyaka merkeze 10 dk mesafede olan yerleri buraya bağladılar (Kamu Spotu:Deprem elit-varoş ayırt etmez.)

Karabağlar desen Hatay, Üçkuyular, Bahçelievler gibi alakasız yerleri bağlayıp ilçe yaptılar. Karabağlar yerine Yeşilyurt yada Bahçelievler adını alması gereken bir ilçeydi halbuki çünkü Meydanı o Bahçelievler Migros'un olduğu Üçyol son durakların olduğu Yeşilyurt'a yakın taraf aslında.

Bayraklı'da ismi değişip Yamanlar olmalı ve Çanakkale yolunun kuzeyinde kalan Örnekköy vs. tüm mahalleler buraya bağlanmalı. Sınır eski Bornova sınırına çekilmeli zaten Bayraklı Belediyesinin ne kadar vasıfsız bir belediye olduğu görüldü son depremle beraber. Ayrıca buralara imar veren belediye hangisiyse sorumluluk o belediyenin üstünde kalmalı. Bornova Belediyesinin işlediği suçu Bayraklı Belediyesi toparlamak zorunda değil.

Canerizm
1 hafta önce - Sal 17 Ksm 2020, 22:07

Karabağlar Belediye olduğundan beri hizmet görmedi
İki tane belediye başkanı değiştirdi maalesef ikiside beş para etmez konak belediyesine bağlı iken neyse şimdi de öyle
Alıntı:
Karabağlar desen Hatay, Üçkuyular, Bahçelievler gibi alakasız yerleri bağlayıp ilçe yaptılar. Karabağlar yerine Yeşilyurt yada Bahçelievler adını alması gereken bir ilçeydi halbuki çünkü Meydanı o Bahçelievler Migros'un olduğu Üçyol son durakların olduğu Yeşilyurt'a yakın taraf aslında.

Kesinlikle hak veriyorum karabağların semt olarak en fazla nüfuslu semti yeşilyurt mahalle bazında ise yine yeşilyurtta bulunan ordu mahallesi

Karabağlar ismini bende saçma buluyorum asıl karabağlar denilecek bölgede oturan sayısı çok az en uygun isim Yeşilyurt Olabilirdi

AnL_95
1 hafta önce - Sal 17 Ksm 2020, 23:04

Vallaha depremden bir ay öncesine kadar Hatay'da oturuyordum ben Konak'taydım gerçi ama Karabağlar tarafına hergün gidiyordum yani Hatay tarafında falan gördüğüm kadarıyla sıkıntı yoktu ama oralar ilçe olmadan önce de hizmet alıyordu tabii asıl Karabağlar dediğimiz kısımlara hiçbir faydası olmadı mevcut belediyenin ama Bayraklı'da da durum aynı. Yine bütün hizmeti Bornova'dan ayrılan mahalleler aldı bu taraf yine 2-3 park yapmak haricinde aynı.

mahmut11
1 hafta önce - Sal 17 Ksm 2020, 23:08

Yeşilyurt, Malatyada da olan bir ilçe, özellikle bürokraside böyle şeyle büyük karışıklığa yol açardı bence.

AnL_95
1 hafta önce - Sal 17 Ksm 2020, 23:15

Bozyaka'da olabilirdi yada Fahrettin Altay'a bir jest olarak Altay da olabilirdi yada direkt Üçkuyular. Daha alakalı bir isim bulunabilirdi en güzeli burası hiç ilçe olmamalıydı. Gaziemir, Konak, Balçova ve Buca arasında paylaştırılmalıydı.

sayfa 4
ANA SAYFA -> İZMİR