Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ivenrec
5 yıl önce - Çrş 19 Ağu 2015, 12:48
Balıkesir - Altınoluk - Şahinderesi Kanyonu

Altınoluk sınırları içinde bulunan kanyon oksijen yoğunluğu açısından dünyada Alplerden sonra % 55 le ikinci sıradadır. Kazdağları’nın Altınoluk bölgesi eteğinde bulunmaktadır. Altınoluk’u tepeden görür.Temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bir piknik yeridir.Ayrıca bir konaklama tesisi ve restoranı bulunmaktadır.

(+)

Mehmet DK

5 yıl önce - Cum 28 Ağu 2015, 00:58

(+)

Kanyon girişinin denizden görünümü..

Beykaresi bey
9 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 11:02

Gerçekten çok güzel görülmesi gereken bir yer. Ama suyu buz gibi. Dalmak yüzmek cesaret işi. Herkes bu zevki tatmalı.
çevremizi temiz tutalım.

Burç

9 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 11:06

Alıntı:
kanyon oksijen yoğunluğu açısından dünyada Alplerden sonra % 55 le ikinci sıradadır.

Bu bir şehir efsanesi. Kazdağlarında oksijen oranı ile ilgili bilimsel bir çalışma yok. Kaldı ki %55 de ne tam olarak? Neyin %55'i?

Serhat1453
9 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 11:10

Alıntı:
Bu bir şehir efsanesi. Kazdağlarında oksijen oranı ile ilgili bilimsel bir çalışma yok. Kaldı ki %55 de ne?

her bölgede böyle efsaneler türetiliyor. Bunların doğruluk payı yok ama güzel bir yermiş inşallah gidip görme fırsatı bulurum.

mahmut11
9 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 11:11

Karışık dondurma gibi.

—Ne vereyim abime?
55% oksijen

Profesör
9 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 11:25

Yüzde 55 oksijenli bir yer bulsak yanarız alev okur kül oluruz.Nerden çıkartıyorlar bu saçmalıkları.Pulmoner alveollerin fizyolojisi ve biyofiziğine aykırı bir kere.Böyle bilimsel olmayan yaklaşımları kınıyorum.

Beykaresi bey
9 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 13:10

Profesör bey gerekli bilimsel teamüllerle açıklayarak son noktayı koymuş. Dahada bir şey denmez üstüne.
Ayrıca korona belasiyla ilgili düşüncelerinide merak ediyoruz kendisinin.

Profesör
9 ay önce - Cum 03 Nis 2020, 14:12

Öncelikle iyi günler diliyorum.Bu önemli soruyu ayrı bir başlıkta cevaplamak isterdim fakat başlık açma yetkim yokmuş o yüzden burada cevaplayayım.Virüsün dünyadaki sürveyansına baktığımızda toplumdaki prevelansının normal bir virüse göre çok daha yüksek olduğunu görüyoruz.Öldürücülük oranı çok yüksek olmasa bile bulaşıcılık oranı gayet yüksek.İşin açıkçası bir iki ay daha dayanmamız lazım.Mayıs ortasından sonra eğrinin aşağı yönde izleyeceğini düşünüyorum.Virüsün mRnasının yani protein yapısının 30 derece üstüne dayanacağını sanmıyorum.Haziran ortasından sonra Temmuz gibi bu iş baya azalarak biter diye düşünüyorum Fakat bizi bekleyen tehlike önümüzdeki Kasım sonu Aralık başı gibi ikinci bir dalga da olabilir.Temkinli olmak lazım.Bilimsel tecrübelerime göre Aşı ortaya çıkmadan zor tamamen bitmesi.Aşı da en erken seneye Nisan gibi çıkar.Sözlerimi burada bitirirken tüm bilim ve sağlık camiasına sevgi ve saygılarımı iletiyorum.Hayırlı forumlar

Profesör
1 ay önce - Sal 17 Ksm 2020, 20:08

Bir üst gönderiyi okursanız Bugünkü bilim kurulu ve yasaklarıyla 2020 Nisan ayında yaptığım bu öngörünün ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı.PROFESÖR'ü dinleyin ilimle ve bilimle kalın, ilk öngören siz olun.İyi akşamlar diliyorum hayırlı forumlar..

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET