Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Berktuğ
site denetçisi

11 ay önce - Çrş 12 Şub 2020, 22:53

(+)

MRT1977
11 ay önce - Pzr 23 Şub 2020, 13:34

(+)

(+)

MRT1977
10 ay önce - Sal 03 Mar 2020, 00:33

KONGRE MERKEZINE KÖPRÜ YAPILIYOR

Akçaray Tramvay hattı güzergâhında bulunan Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü duraklarına üst geçit inşa edilecek

Kongre Merkezi'ne köprü yapılıyor

Akçaray tramvay hattını vatandaşların hizmetine sunarak İzmit ilçe merkezinde ulaşımı kolaylaştıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tramvay hattı üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Tramvay hattı üzerinde yayaların duraklardan ulaşımlarını rahat bir şekilde yapabilmesi için Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü duraklarına iki yeni yaya üst geçidi inşa edilecek.

KONGRE MERKEZİ VE EĞİTİM KAMPÜSÜ DURAKLARINA ÜST GEÇİT

Proje çalışmaları kapsamında vatandaşların Akçaray ile Kocaeli Kongre Merkezi ve okullar gölgesine, Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü duraklarından rahat bir şekilde ulaşabilmesi için iki yaya üstgeçidi inşa edilecek. Fen İşleri Daire Başkanlığı çalışmaları dâhilinde Eğitim Kampüsü durağına 45 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde, Kongre Merkezi Durağına 62 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde iki yaya üstgeçidinin inşa edilmesi planlanıyor. Kısa süre içerisinde ihalesi yapılacak olan her iki üst geçitte asansörlü olacak.

(+)

Alıntı:
Kocaeli gazetesi

MRT1977
8 ay önce - Çrş 13 May 2020, 18:53

2 YAYA ÜST GEÇİDİNE 13 FİRMA TEKLİF VERDİ

Tramvay güzergahındaki Uluslararası Kongre Merkezi ve Eğitim
Kampüsü duraklarının yanlarına yapılacak 2 yaya üstgeçidinin ihalesine
13 firma katıldı. En düşük teklifi 4 milyon 960 bin 16 TL ile Metre Enerji
Taahhüt verdi.

Akçaray tramvay hattı üzerinde bulunan Uluslararası Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü
duraklarının yanlarına yapılacak 2 yaya üstgeçidinin ihalesi gerçekleştirildi. Uzunluğu
63.40 metre ve genişliği 3.35 metre ile uzunluğu 43.85 metre ve genişliği 3.35 metre
olan 2 adet yaya üstgeçidinin yapılmasından sonra tramvayla Sekapark’a gitmek çok
daha kolaylaşacak.

ÇİÇEKLİYURT YÖNETTİ

Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda Engin Çiçekliyurt’un komisyon başkanlığında
yapılan elektronik ihaleye 13 firmadan teklif geldi. Yaklaşık maliyeti 7 milyon 725 bin 424
lira olan Uluslararası Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü Tramvay İstasyonları Yaya
Üstgeçidi yapımı ihalesinde en düşük teklifi 4 milyon 960 bin 16 TL ile Metre Enerji
Taahhüt şirketi verdi. En yüksek teklifte 7 milyon 389 bin 814 TL ile Oğuzata Mimarlık
şirketinden geldi. Verilen diğer teklier ise şöyle:

VERİLEN TEKLİFLER

Helka İnşaat: 5.071.722 TL, Mehmet Aydın-Ali Cengiz İş Ortaklığı: 5.395.539 TL, Hulusi
Özay: 5.914.250 TL, Emay Mimarlık Mühendislik: 5.929. 824 TL, SYA Altyapı İnşaat:
6.207.480 TL, Abdurrahim Aydın Yurtçu: 6.282.165 TL, AtlasBK İnşaat: 6.460.759 TL,
İlkgün İnşaat: 6.513.171 TL, Fettah Kızılyıldız-Yılmaz Aynas İnşaat İş Ortaklığı: 6.565.000
TL, Dilşad Madencilik-Ahmet Aydın İş Ortaklığı: 6.570.080 TL, Gürtur İnşaat-Cihan
Üregün İş Ortaklığı: 6.889.002 TL.
Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi

Buğra41
8 ay önce - Pzr 24 May 2020, 15:40

Kocaeli'de E-5 üzerinde gerçekten rezalet üst geçitler de var,yani bunlara kim onay vermiş de yapılmış akıl almıyor. Acilen KBB KGM gibi kurumların ilçe belediyelerinin bunlara el atması gerek.

1. ve en rezili İsmet Paşa'nın önündeki kubbeli Çenesuyu üst geçidi (bunu yapanı gerçekten merak ediyorum).
2.Derince'nin girişindeki üzerinde Derince yazan ve çökmek üzere olan üst geçit.
3.İzmit İSU önündeki kirden simsiyah olan 2008 yapımı üst geçit.
4.Eski cezaevi yeni okullar bölgesindeki eski mavi üst geçit.

Bunlar ilk etapta aklıma gelenler.

MRT1977
2 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 07:49

(+)

MRT1977
2 ay önce - Pts 16 Ksm 2020, 05:59

ÜÇ YAYA ÜSTGEÇİDİ PEŞPEŞE AÇILACAK

Büyükşehir Belediyesi, Sekapark bölgesinde tramvay güzergâhında yer alan Bilim Merkezi, Uluslararası Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü duraklarında yapımına başladığı üç ayrı üst geçit inşaatının çalışmaları sürüyor. Yaya üst geçit çalışmalarında inceleme yapan Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, sırasıyla üç yaya üst geçidinin aralık ayı sonuna peş peşe hizmete açılacaklarını söyledi

ÜÇ AYRI YAYA ÜST GEÇİDİ

Büyükşehir Belediyesi, Sekapark bölgesinde tramvay güzergâhında bulunan Bilim Merkezi, Kongre Merkezi ile Cahit Elginkan Anadolu Lisesi ve Muammer Dereli Okullarının bulunduğu Eğitim Kampüsü’ne gitmek isteyen vatandaşların kolay bir şekilde karşıya geçebilmelerini sağlayacak yeni üç ayrı yaya üst geçitlerin inşaat çalışmaları sürüyor. Hafta sonu çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Bilim Merkezi yanındaki yaya üst geçidin Kasım ayı sonuna doğru hizmete açılacağını, Kongre Merkezi yanındaki yaya üst geçidin ise Aralık ayı ortalarında ve Eğitim Kampüsü yanındaki yaya üst geçidin ise Aralık sonu hizmete açacaklarını söyledi.

GAZETEMİZE ANLATTI- Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, yaya üst geçitler ile ilgili yapılan çalışmaları gazetemiz sorumlu yazı işleri müdürü Cemalettin Öztürk’e anlattı.

10 GÜNE HİZMETE AÇILACAK

Yaya üst geçitlerinden biri Bilim Merkezi Tramvay İstasyonun bulunduğu yere yapılıyor. Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi ziyaretine gelen vatandaşlarla Batı terminaline inen ve binecek yolcuların Sekapark alanına geçebilmeleri için yapımına başlanan yaya üst geçidin çelik montajları tamamlandı. Üst geçidin asansör kule çelikleri montajı tamamlandı ve asansörü takıldı. Üst geçitte yayaların geçeceği alt çelik tabakalar ve merdiven basamaklarındaki çelik tabakaların montajı ve korkulukları yapılıyor. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, “10 gün içerisinde yaya üst geçidimiz tamamlayıp hizmete açacağız” dedi.

BİLİM MERKEZİ ÖNÜNDEKİ ÜST GEÇİT- Bilim Merkezi önündeki istasyon durağında yapılan yaya üst geçit tamamlandı. Üst geçidin sadece yayaların geçeceği kısmındaki çelik tabliyeler ve korkuluklar takılıyor.

İKİ ÜST GEÇİT 6 MİLYON TL

Büyükşehir Belediyesi, Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü yanındaki istasyonlarda yapacağı yaya üst geçidin ihalelerini üç ay önce gerçekleştirmişti. İhaleyi, Hulusi Özay isimli müteahhit 5 milyon 915 bin TL bedelle kazanmıştı. 180 günde tamamlanması ön görülen iki yaya üst geçidinden biri olan Kocaeli Kongre Merkezi önündeki yaya üst geçitte çalışmalar sürüyor. Üst geçidin ayak bölümlerindeki temel sondaj çalışması tamamlandı. Ayakların yapılacağı alandaki betonlar atıldı ve ayakların monte edileceği alanlar hazırlandı. Sadece çelik ayaklar getirilip yerlerine monte edilecek.

ASANSÖRLER TAMAM- Bilim Merkezi önündeki istasyonda yapımı tamamlanan yaya üst geçidin asansörlerin de takıldı, hazır hale getirildi.

ÇELİKLER KONYA’DAN GETİRİLİYOR

Yaya üst geçitlerde kullanılacak çelik ayaklar Konya’da imalatı yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Altay, inşaat çalışmalarında bir gecikme yaşanmadığını fakat çelik imalatında gecikme yaşadıklarını söyledi. Altay, “Çeliklerin imalatı Konya’da yapılıp getiriliyor. Ekiplerimiz çelik imalatında gecikme yaşanmaması için sıkça Konya’ya giderek kontrol ediyor. Çelikler getirildiğinde de hemen montaj işlemlerine başlıyoruz. Kongre Merkezi önünde yapacağımız üst geçidin asansör çelik kuleleri getirildi, üst geçit ayakları getirildi. Sadece yayaların geçeceği üst tabliye kaldı. Kasım ayının sonuna doğru o da getirildiğinde hemen montaj işlemine başlayacağız” dedi. Altay, Eğitim Kampusu önündeki yaya üst geçidin inşaatı ve çelik montajlarının da Aralık ayı sonuna doğru tamamlanacağını belirtti.

ASANSÖR KULESİ GETİRİLDİ- Kongre Merkezi önündeki istasyonda yapılacak yaya üst geçidin çelik asansör kuleleri Konya’dan getirildi.

Alıntı:
Özgürkocaeli gazetesi

MRT1977
1 ay önce - Sal 15 Arl 2020, 01:26

BİRİ AÇILDI İKİSİ YENİ YILA KALDI

Büyükşehir Belediyesi, Sekapark tramvay güzergâhı üzerinde bulunan Bilim Merkezi, Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü duraklarında yapımına başladığı üç ayrı üst geçit inşaatından Bilim Merkezi karşısındaki üst geçit inşaatı hizmete açıldı. Kongre Merkezi karşısındaki üst geçidin çelik montajı sürüyor, Eğitim Kampüsü karşısındaki üst geçidin de temeli atıldı.

ÜÇ YAYA ÜST GEÇİDİ

Büyükşehir Belediyesi, Sekapark tramvay güzergâhında bulunan Bilim Merkezi, Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü bölgelerinde bulunan tramvay duraklarında yapımına başladığı üç ayrı yaya üst geçitten Bilim Merkezi önündeki üst geçit inşaatı tamamlanıp hizmete açıldı. Kongre Merkezine geçişi kolaylaştıracak yaya üst geçidin çelik montajları yapılıyor, üst geçit aralık ayı sonunda tamamlanacak. Eğitim Kampüsü karşısında bulunan tramvay durağının yanında yapımına başlanan yaya üst geçidin ise temeli atıldı. Üçüncü yaya üst geçit Ocak ayı ortalarında tamamlanıp hizmete açılacak.

EĞİTİM KAMPÜSÜ ÖNÜNDEKİ ÜST GEÇİT- Büyükşehir Belediyesi Seka Park tramvay güzergâhında yapacağı üçüncü yaya üst geçit olan Eğitim Kampüsü karşısındaki üst geçidin de temel çalışmasına başlandı. Diğer iki üst geçide göre daha küçük olan bu üst geçit ocak ayı ortalarında hizmete açılacak.

HİZMETE AÇILDI

Bilim Merkezi ve Seka Kâğıt Müzesi ziyaretine gelen vatandaşlar ile batı terminalinde inen ve binecek yolcuların Sekapark alanına geçebilmeleri için yapılan yaya üst geçidi inşaatı tamamlandı. 88 metre uzunluğundaki üst geçit, 3 metre genişliğinde. Üst geçidin her iki uçunda engelli vatandaşlar için asansörler yapıldı. Yapımı tamamlanıp hizmete hazır hale getirilen üst geçit yaya geçişlerine açıldı.

ASANSÖRLER TAMAM- Bilim Merkezi önündeki istasyonda yapımı tamamlanan yaya üst geçidinin her iki ucundaki asansörler de hazır hale getirildi.

6 MİLYON TL TUTTU

Bilim Merkezi, Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü yanındaki tramvay istasyonlarında yapılacak yaya üst geçitlerin yapım işini müteahhit Hulusi Özay tarafından yapılıyor. 5 milyon 915 bin TL’ye yapımını üstlenen Özay, Bilim Merkezi önünde üst geçit çalışmasını tamamladı. Kongre Merkezi önündeki yaya üst geçidin çelik aksesuarları Konya’dan getirildi. Bu hafta içerisinde montajlarına başlanacak. Eğitim Kampüsü önünde yapılacak üst geçidin ise temeli atıldı. Yapımı devam eden iki üst geçitten biri ay sonunda, diğeri ise ocak ayı ortalarında hizmete açılacak.

BİLİM MERKEZİ ÖNÜNDEKİ ÜST GEÇİT- Bilim Merkezi önündeki tramvay istasyonu durağında yapılan yaya üst geçit tamamlandı. Üst geçit yaya hizmetlerine açıldı.

KONYA’DAN GETİRİLDİ- Kongre Merkezi önündeki yaya üst geçidin üst çelik aksanları Konya’dan getirildi. Üst geçit montajı hafta içerisinde başlanacak.

(+)

(+)

(+)

(+)

Alıntı:
Özgürkocaeli gazetesi

MRT1977
3 hafta önce - Pzr 27 Arl 2020, 09:30

ADNAN MENDERES ÜSTGEÇİDİ IŞIL IŞIL OLDU

Adnan Menderes Üstgeçidi’nin yenilenen aydınlatması adeta görsel şölen yaşatıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan görsel aydınlatma tadilatıyla Adnan Menderes Üstgeçidi ışıl ışıl oldu. Şehir merkezi ve sahil şeridini birbirine bağlayan üstgeçitlerde bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir tarafından yapılan çalışmalar kapsamında şehir merkezinde yer alan üç üstgeçitten biri olan Adnan Menderes Üstgeçidi’nde aydınlatma tadilatları tamamlandı.

PİŞMANİYECİLER MEYDANI’NA BAĞLANIYOR

Büyükşehir tarafından İzmit’in sembol meydanlarından biri haline getirilen Pişmaniyeciler Meydanı’na bağlanan Adnan Menderes Üstgeçidi’ndeki aydınlatma çalışmaları için 45 adet renkli LED projektör kullanıldı. Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı Enerji, Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yenilenen görseller Kocaelililerin de yoğun ilgisini çekti. Köprü üzerinde durarak yenilenen görseller altında fotoğraf çektiren kent sakinleri yeni yıla girmeye sayıl günler kala anı ölümsüzleştirdiler. Yapılan çalışmalar sonrası ışıl ışıl olan üstgeçit havadan görüntülenirken, oluşan muhteşem görüntü herkesi kendine hayran bıraktı.

(+)

(+)

Alıntı:
Özgürkocaeli gazetesi

MRT1977
3 hafta önce - Cum 01 Oca 2021, 13:59

KONGRE MERKEZİ ÜSTGEÇİDİ BİTTİ

Büyükşehir Belediyesi, Bilim Merkezi önündeki tramvay durağı yanında bulunan yaya üst geçidinden sonra Kongre Merkezi önündeki üst geçidi de tamamladı. Üst geçit önümüzdeki hafta hizmete açılacak. Eğitim Kampüsü yanındaki yaya üst geçidinin de çelik montajları yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bilim Merkezi, SEKA Kâğıt Müzesi, Batı Terminali ve SEKA Park’a ulaşımda kolaylık sağlayacak 81,7 metre uzunluğunda 3,3 metre genişliğindeki üst geçidi iki hafta önce hizmete açmıştı. 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların kullanımı için 2 adet asansörün de yapıldığı üst geçit bir hayli kullanışlı olarak hizmete alındı. Büyükşehir, SEKA Park bölgesinde yaptırdığı üç adet üst geçitten ikincisini de tamamladı.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AÇILACAK

Vatandaşların Kongre Merkezi’ne ulaşımını sağlayacak üst geçitteki çelik montajların kurulumu tamamlandı. Asansörlerin yapımı sürüyor. Kongre Merkezi Üst Geçidi de önümüzdeki hafta içerisinde tamamlanıp hizmete açılacak. Eğitim Kampüsü’nden SEKA Park’a ulaşımı sağlayacak üçüncü üst geçidin de çelik montajları sürüyor. Üçüncü üst geçidin de 15 Ocak tarihinde hizmete açılması bekleniyor.

(+)

Alıntı:
Özgürkocaeli gazetesi

sayfa 10
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara