Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
Mustafa Necati 97
2 ay önce - Cum 06 Ksm 2020, 17:34

Proje benim hoşuma gitti. Dediğiniz gibi yol genişletilebilirdi ama bana meydandan Aziziye ye açılan sokak pek dar da gelmedi bedesten şartlarına göre ideal. Ama sokağa masa atacak kadar geniş değil sanırım bide bisiklet yolu fikri de güzel. Aslında valilik önünden geçen Adliye yolunu komlpe iptal edip o bölgeyi tarihi bir bölge yapacaksın Şems i Tebrizi ye kadar. Ama o da çok büyük iş. Yol nerden geçecek alta alınabilir mi bilmiyorum. Eğer yollar alta alınabiliyorsa en güzeli alta almak olur hem tramvay hem yolları alta alarak trafiksiz sessiz kuş sesleriyle dolu bir bölge oluşur. Mevlana meydanı daha iyi değerlendirilebilir böyle bir durumda. Bence bu projeden sonra devam projesi olarak yollar alta alınıp trafiksiz hale getirilmeli. İsteyen yer altına inip metro vari yer altından tramvaya binmeli mevlana meydanında. Bilmiyorum yapılabilirliği nedir ama aklıma böyle bir fikir geldi. Araba sesi korna sesi ve o telaş ortadan kalktığında hzur dolu bir bölge olacaktır Şems i tebrizi, Bedesten ve Mevlana üçgeninde.

Mustafa Necati 97
2 ay önce - Cum 06 Ksm 2020, 17:50

Yukarıdaki önerimi daha iyi anlatmak için bunu çizdim kabaca.

Mavi alan: Hali hazırda yapılan proje alanı.
Kırmızı alan: Tarihi bölge kuşağı Bu alan içindeki bütün dükkanlar yıkılıp tekrar yapılacak bedestendeki ve yeni mevlana çarşısındaki dokuya uygun olarak.
Siyah çizgiler ise alta alınacak yolları gösteriyor oklar ise bu yer altına alınan yoların yer üstüne çıktığı ve yer altına girdiği yerleri gösteriyor. Hükümet durağında eğer yol yer altına girerse çift yönde oradaki durakların da kaldırılması gerekmez.

ali beyaz
2 ay önce - Cum 06 Ksm 2020, 17:57

(+)

ali beyaz
2 ay önce - Pzr 15 Ksm 2020, 22:50

(+)

sayfa 14
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> KONYA