Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
samet13579
8 ay önce - Çrş 20 May 2020, 17:57

Ordu 900 iken Samsun 1200 1300 olmalı en axindan

Burç

8 ay önce - Prş 21 May 2020, 04:16

Bu mantıkla İstanbul'da yapılan hastane 15000 yataklı olmalı.

Şu sidik yarıştırma illetinden kurtulun artık. Kaç tane yatak dolu ki, 400 tane daha boş yatak yapılsın istiyorsun.

Olay yatak sayısı değil. Geçen sene yengem Samsun'da hastalandı. Orada gerekli ameliyat yapılamadığı için ambulans ile birkaç saatte Zonguldak'a nakil yapıldı. Yani bir hastaneyi yatak sayısı ile ölçmek de yanlış, bir hastanenin sadece bulunduğu şehire hizmet verdiğini zannetmek de yanlış.

mustafagol
8 ay önce - Prş 21 May 2020, 14:54
algıları bırak, olguları konuşalım

Alıntı:
Bu mantıkla İstanbul'da yapılan hastane 15000 yataklı olmalı.
Şu sidik yarıştırma illetinden kurtulun artık. Kaç tane yatak dolu ki, 400 tane daha boş yatak yapılsın istiyorsun.

Alıntı:
Olay yatak sayısı değil. Geçen sene yengem Samsun'da hastalandı. Orada gerekli ameliyat yapılamadığı için ambulans ile birkaç saatte Zonguldak'a nakil yapıldı. Yani bir hastaneyi yatak sayısı ile ölçmek de yanlış, bir hastanenin sadece bulunduğu şehre hizmet verdiğini zannetmek de yanlış.

Burç, birinci paragrafına % 100 katılıyorum. Çok doğru bir tespit olduğuna şüphe yok, yatırımı nicelikle, büyümeyi nüfusla ölçmek, daha ötesi mikro milliyetçilik, kandırılmaya en müsait kafa yapısıdır. Samsun'un şehir hastanesine ihtiyacı da yoktur.
Ancak sitenin çok eski bir üyesi olarak şimdiye kadar Samsun başlıklarına arada bir attığın mesajlarını da çok iyi süzebilen biri olarak Samsun'la bir alıp veremediğin, bir derdinin olduğuna da % 100 inanıyorum. Samsun'da yapılamayıp (altını çiziyorum, yapılmayıp değil, yapılamayıp Zonguldak'ta yapılan bir ameliyat hikayesine de izninle gülüp geçiyorum, kargalar bile güler zaten. Samsun'da yapılamayıp Ankara'da desen, İstanbul'da desen anlarım da, Samsun'da YAPILAMAYIP Zonguldak'ta o ameliyatın yapılması, Huston'la bir karıştırma olmalı, Samsun'un sağlık imkanlarını, eskiden beridir belki de en iyi olduğu dalın sağlık altyapısı olduğunu ya bilmemenden, ya da başka derdin var senin. Sitenin patronu da olsan bilenler yemez.

bolt55
8 ay önce - Prş 21 May 2020, 20:34

Tabiki yatak sayısından önce hizmet kalitesi olmalı. Tıp fakültesi bile ek bina yapacak diye bir haber duydum ne kadar doğru tam olarak bilmiyorum, eğitim araştırmada ek bina inşaatı var. Samsun’a ilerleyen yıllarda organize sanayi bölgesi kurulacak büyükte olacak, nüfus artacak. Kaldı ki bir pandemi salgın olduğunda , yatak sayısı çok olan hastane , yatak sayısını yoğun bakım avantajına çevirebiliyor.

samet13579
2 ay önce - Sal 27 Ekm 2020, 15:58

Yatak kapasitesi an az 1500 olmalıydı bence

Can5502
2 ay önce - Pts 02 Ksm 2020, 11:13

İhtiyaca göre yatak kapasitesi belirleniyor. Şuan yapılacak olan şehir hastanesinin yatak kapasitesi 900 olarak açıklandı.

samet13579
2 ay önce - Pts 09 Ksm 2020, 14:19

İhalesi yapıldı ise ne bekleniyor ?

Can5502
2 ay önce - Cmt 14 Ksm 2020, 17:56
Samsun Şehir Hastanesi'nin yer teslimi yapıldı.

Hastane inşaatının son durumu ve süreç hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Canik ilçemiz Dereler Mahallesi'nde Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırılacak 900 yataklı Şehir Hastanemizin ihalesi geçtiğimiz ay yapılmıştı. Kasım ayı itibariyle de değerlendirme ve itiraz aşamalarından sonra ihale süreci tamamlanmış oldu. 13 Kasım Cuma günüde Sağlık Bakanlığı Yatırım Daire Başkanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü Yatırım Takip Birimlerimiz ve yüklenici firma yetkililerinin katılımıyla hastane inşaat alanımızın firmaya yer teslimini gerçekleştirdik" dedi.

Hastanenin önemli bir yatırım olduğunu belirten Müdür Oruç, “234 bin metre kare arazi üzerine kurulacak hastanemizle Türkiye’nin önemli sağlık merkezlerinden biri olan ilimiz, hızlanacak sağlık turizmi çalışmalarıyla çevre ülkelere de sağlık hizmeti sunan bölgesel bir sağlık merkezi haline gelecek. Bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında Onkoloji Merkezi, Organ ve Doku Nakli Merkezi, Kalp Damar Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları Merkezi, Nükleer Tıp Merkezi, Genetik Hastalıklar Merkezi, Üreme Yardımcı Tedavi Merkezi, İnme ve Yanık Merkezleri gibi birçok farklı üniteyi barındıracak hastanemiz, Samsunumuz için bir gurur kaynağı ve sağlık hizmetinin ülkemizde nereden nereye geldiğinin bir göstergesi olacak. Bu önemli sağlık yatırımını ilimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, sürecin ilk gününden itibaren tüm aşamalarında desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, önceki dönem Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a, Valimiz Dr. Zülkif Dağlı’ya, değerli milletvekillerimize ve süreci yakından takip eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Canik Belediye Başkanımız İbrahim Sandıkçı’ya katkılarından dolayı tüm Samsunlular adına teşekkür ediyor, yeni hastanemizin tüm Samsunumuza ve bölge insanımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

KAYNAK: samsunhaber.com

samet13579
2 ay önce - Cmt 14 Ksm 2020, 18:09

O halde inşaat her an başlayabilir. Güzel gelişme. O bölgede bir patlama bekliyorum

sayfa 15
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET