Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 22
Yavuz Sinop

2 ay önce - Cmt 07 Ksm 2020, 23:17

Alıntı:
Konya için gecekondusu olmayan şehir diyorlar.. Doğru mu acaba..?
Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile Konya şehircilik alanında epeyce bir yol katetmiş ve çok temiz bir şehir.

Doğrudur Yunus Bey; elbette çarpık Kentleşmenin olduğu bölgeler var onlarında çoğu Kentsel dönüşümle düzene girmeye başladı tabii bunda Şehrin düz bir araziye kurulmasının rolü çok büyük ancak esas neden 1963 - 1969 yıllarında Belediye Başkanı olan Ahmet Hilmi Nalçacı'nın yaptığı imar düzenlemeleri ve Gecekonduya( İmar Ruhsatsız yapılaşmaya) müsaade vermemesidir.

Mustafa Necati 97
2 ay önce - Pzr 08 Ksm 2020, 01:34

Gerçekten kaldığım 4 yılda gecekondu gördüğümü hatırlamıyorum Konya'da. Sadece bu da değil Park bahçe düzenlemesi, fen işleri, yol ve orta refüj genişliği ile Caddelerin temizliği ve daha birçok konuda çok gelişmiş bir şehir. Her yer yeşil her ye park, yeni projeler sayesinde eskisi kadar bir su sıkıntısı da yok artık. Gerçekten ciddi bir belediyecilik var Konya'da.

Bu arada bugün Cüneyt Özdemir bey de Konya'yı gezmiş bu videoyu da sizlerle paylaşmak isterim.

Oktay Y

2 ay önce - Sal 10 Ksm 2020, 21:48

Alıntı:
Bu arada bugün Cüneyt Özdemir bey de Konya'yı gezmiş bu videoyu da sizlerle paylaşmak isterim.

Videonun tamamını izledim ve Cüneyt Bey'in sürekli söylediği: inanamıyorum, çok şaşırdım vb. kelimeler oldu. Çoğunluğun Konya'ya karşı bir ön yargısı var. Hatta bu Konya ile de sınırlı değil. Bu devirde hala şehirler hakkında ön yargı olması saçmalık. Sonuçta bu şehirler belirli bir nüfus yoğunluğuna ulaşmış ve gelişmiş büyükşehirler.

Yavuz Sinop

1 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 15:09

(+)

ismail cemre
1 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 16:13

yavuz abi bu mekan bana yabancı gelmedi.dereli kemal baharatçısı yafes sinop ağabey in yeri değil mi ?

sayfa 22
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA