Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon Projeleri
« önceki   123 ... 192021

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 21
murad22
3 ay önce - Pzr 18 Ekm 2020, 11:02

Trabzon yine bir ilki başardı 18 Ekim 2020 Pazar 10:44 Türkiye'de ilk kez Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde Ar-Ge çalışmaları yürüten ATİGENCELL Hücre ve Doku Merkezi’nde yerli ve milli Allogreft (kemik küp ve kemik cips gibi) üretimi yapıldı. İşbirliği çalışmalarına devam eden ATİGENCELL Hücre ve Doku Merkezi, bu kapsamda Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ile yarın saat 15.00’te iş birliği protokolü imzalayacak. Türkiye’de ilk kez Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde Ar-Ge çalışmaları yürüten ATİGENCELL Hücre ve Doku Merkezi’nde yerli ve milli Allogreft (kemik küp ve kemik cips gibi) üretimi yapıldı. İşbirliği çalışmalarına devam eden ATİGENCELL Hücre ve Doku Merkezi, bu kapsamda Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ile 19 Ekim 2020 Pazartesi günü saat 15:00’da işbirliği protokolü imzalayacak. BİR İLK GERÇEKLEŞTİRİLDİ Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Ar-Ge çalışmaları yürüten ATİGEN-CELL Hücre ve Doku Merkezi'nde yerli ve milli Allogreft (kemik küp ve kemik cips gibi) üretimi yapıldı. Sağlık alanında birçok ilklere imza atan Atigen-cell Hücre ve Doku Merkezi, ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye'de ilk yerli ve milli allogreft üretimini gerçekleştirdi. MİLYON DOLARLAR DIŞARI GİTMEYECEK 2018 yılında yurtdışından Türkiye’ye 23 bin 555 vakada kullanılmak üzere allogreft ithal edilirken bu ithal ürünlere 23 milyon Dolar harcandı. Türkiye’de artık Sağlık Bakanlığı'nın 03.10.2017 tarihli izni ile allogreft (kemik küp ve kemik cips gibi) üretimi milli ve yerli olarak Atigen-cell Hücre ve doku merkezinde üretilmeye başlandı. Özel ve kamu hastanelerinde kalça protez ameliyatlarında hastanın tıbbı atık olarak atılan femur başları toplanarak çeşitli aşamalardan geçirilip işlendikten sonra allogreft ürünü haline getirilmiş beyin cerrahi, diş-çene cerrahi, ortopedi alanlarda kullanılabilir ürün (Kemik cips-kemik küp) formuna getirildi. Özel ve kamu hastanelerden temin edilen kemik dokuları, ürün haline dönüştürüldükten soma bir kısmı bedelsiz olarak hastanelere ve hastaların kullanımına sunuldu. Allogreftleri kullanıcı hekimler tedavi esnası ve sonrasında memnuniyetleri dile getirdiler.

Günebakış


fatihKeskin
2 ay önce - Pts 09 Ksm 2020, 22:34

TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle yapılan Pazarkapı Yeni Balık Hali; 24 Adet Balıkçı Dükkânı ve 2 Adet Balık Ekmek Dükkânı içinde barındıracak. Deniz mahsulü sevenlerin uğrak noktası haline gelecek olan hal, Trabzon gastronomisine de katkı sağlayacak.


(+)(+)


Modern Gasilhane projemiz ile birlikte, vatandaşlarımız cenaze işlemlerini eksiksiz ve rahat bir şekilde yapacak. Yeni gasilhanenin bünyesinde; 6 adet kadın-erkek cenaze yıkama yeri, 2 adet morg, kadın-erkek gassal odası, taziye odası, misafir odası, bekleme salonu, kadın-erkek engelli tuvalet ve mescit bulunmaktadır.


(+)(+)


İtfaiye Binamız, vatandaşlarımız için 7/24 hazır hale gelecek. İtfaiye ekiplerimiz yangın ya da olası bir felaket anında donanımlı ekip ve ekipmanıyla daha hızlı müdahale edebilecek, yangının önüne geçebilecektir.


(+)(+)


Düzköy İlçemizde yer alan ve dünyanın en uzun 2’nci mağarası olarak kabul edilen Çal Mağarası’nı, seyir terası ve çevre düzenlemeleriyle daha cazip hale getiriyoruz. Doğaya uygun tasarlanan yapının İçerisinde ürün satış noktası ve kafeterya da yer almaktadır.


(+)(+)(+)


Şehrimiz, uzun yıllardır beklediği plaja nihayet kavuşuyor... Yalıncak mevkii Güzelyalı Mahallesi'nde 35.000 m² alan içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolu, büfe, su oyun parkı, survivor park ve mendirek yer alacak. (İhalesi yapıldı)


(+)(+)(+)


Güzel şehrimizin sembollerinden olan Ganita Sahilini, kentsel tasarım projesi kapsamında başta halkımız olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline getireceğiz. 200.000 m² alanda yapılan proje ile Ganita sahilini, seyir terasları ile birlikte tematik bahçeler, çocuk oyun merkezleri ve balık tutma alanları gibi birçok etkinlik alanıyla donatacağız. (İhale aşamasında. İhalesinin Aralık ayı gibi yapılması planlanıyor)


(+)(+)
(+)
(+)
(+)(+)
(+)


Alıntı.
Kaynak; Trabzon Bşb sayfası


murad22
1 ay önce - Prş 17 Arl 2020, 11:50

Sporda performans ölçüm ve yetenek merkezi projesi -trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Türkiye’de 2’ncisini Trabzon’da hayata geçirecekleri Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Çalışmanın gidişatından memnun kalan Başkan Zorluoğlu, projenin 7 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi. 17 Aralık 2020 Perşembe 10:51 0 Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Merkezi inşaatını ziyaret etti. Başkan Zorloğlu’na ziyareti sırasında, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, Meclis Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile ilgili daire başkanları eşlik etti. SPORCULAR SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLECEK Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Merkezi’nin inşa çalışmaları ile yakından ilgilenen Başkan Zorluoğlu, “Trabzon bir spor şehri. Gerek bireysel gerek takım sporları halinde çok büyük başarılarımız var spor alanında. Ve hükümetlerimizin son 15-20 yıl içerisinde Trabzon’a kazandırdığı hakikaten çok büyük spor tesislerimiz var. Ancak biz bugün burada Trabzon’a yeni bir spor tesisini kazandırmanın gayreti içerisindeyiz. Türkiye’de sadece Ankara’da bulunan Sporda Performans Ölçüm ve Yetenek Merkezi’nin ikincisini şimdi Trabzon’da inşa ediyoruz. Merkezimiz ciddi anlamda çok önemli bir amaca hizmet edecek. Mesela Trabzonspor bir futbolcu transfer ettiğinde önce sağlık kontrolünden geçiriliyor ya işte burası tüm sporcuların sağlık kontrolünden geçirildiği merkez olacak” dedi. HEDEFİMİZ SINIR ÖTESİNE AÇILMAK Merkezde sadece sağlık kontrolü yapılmayacağını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Daha çok küçük yaşlardan itibaren sporcuların ve sporcu adaylarının performanslarını ölçmek suretiyle, zaman içerisinde hangi alanlara yönelmeleri gerektiğinin analizlerinin yapılacağı ve hangi spor dallarında başarılı olabileceklerinin ortaya koyulacağı çok önemli bir merkez olacak. Sadece Ankara’da vardı, şimdi inşallah 7 ay sonra tamamlandığında Türkiye’de 2’ncisi Trabzon’da olacak. Sadece Trabzon’daki sporcuların değil, Samsun’dan Trabzon’a ve Artvin’e kadar, hatta sınırlarımız ötesine geçerek Azerbaycan, Gürcistan ve Türk Dünyasının sporcularının performanslarını da merkezimizde ölçmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. ÖZEL ALETLERLE DONATACAĞIZ Çalışmaların istenildiği şekilde devam ettiğini de belirten Başkan Zorluoğlu, “Merkezimizi çok özel ve çok hassas aletlerle donatacağız. Bu çalışmayı Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Trabzon’daki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve yine Trabzon Üniversitemiz ile birlikte bir protokol dâhilinde iş birliği içerisinde gerçekleştiriyoruz. Ben bu çok önemli merkez için öncelikle Sayın Gençlik Spor Bakanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve Trabzon Üniversitesi Rektörümüze yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandısayfa 21
« önceki   123 ... 192021
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET