Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Sadık10
2 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 11:40

Burası Kuvayı milliye mahallesi üstünden geçiyor degilmi simdiki çevre yolunun üstündeki tepeden geçiyor galiba

Burak KAYNAŞ
2 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 13:02

Sefaköy tarafı bildiğin şehrin içinden geçiyor. Yolun şehiriçinde kalan kısımlarını İzole etmezlerse en fazla 5 yıl sonra mevcut yoldan hiçbir farkı kalmaz.

Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 14:06

İsaac'ın paylaştığı haritada anladığım kadarıyla Kuzey Çevre Yolu Sanayi 2. Kapıdan Atatürk Bulvarına girildiğinde ilk dönemeç olan Çengel Caddesi kesişiminden başlayıp Sefaköyün ortasından ve Kuvayi Milliye Mahallesi arkasından geçerek Adnan Menderes Mahallesinin bitiminde sona eriyor. Güzergah özellikle çift yönlü ve dönemeçsiz olduğunda kullanışlı olacak mevcut yola göre. Ayrıca İsaac'ın paylaşımından anladığım kadarıyla daha iyi anlaşılması açısından böyle bir güzergah haritası ben çizerek tuğralı yükledim.

(+)

ali alimi012
2 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 14:48

(+)

benim düşüncem bu şekilde kgm yapıyorsa ki öyle, böyle olmalı
belediye yapacaksa ayrı birşey
daha kuzeyden aşağıya doğru olur
çevre yolu amacı zaten trafiği şehrin dışından geçirmektir
şehrin içinden geçince veya yakın geçince çevre yolu gibi olmaz
ilk sayfalarda kayseri orta yolu yapıyor denmiş
o orta yolu daha bitmedi henüz çoğu duruyor
yıllarca da bitmeyecek gibi

Burak KAYNAŞ
2 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 16:09

Sefaköy - Maltepe tarafı bildiğin mahalle arası denilebilecek noktadan geçiyor.

Çengel Cd. virajı ile de kesişeceğini varsayarsak virajın sağ tarafı zaten imara açıldı. En geç 5 yıl içerisinde orasıda yeni inşa edilecek konutlar arasında kalacak.

Elimizde ,Çevreyolu olarak adlandırılabilecek nitelikte tek yer Kuva-i Milliye Mahallesi arka kısmı kalacak.

Yani elimizde ki Çevreyolu’nun Laciverti olacak.

Tek farkı 50m genişlikten yola çıkarak, Duble yol olacağı varsayımında bulunursak ancak o olacak.

İsaac
2 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 20:28

Bu tür yollar büyükşehirlerde şehir geliştikçe ve nüfus arttıkça trafiğin yükünü alır. Şu anki yapılaşmanın içinde de kalsa bence bu tür yollar şart. Merkezin halini görüyoruz... Bu arada karayolları bu yolu belediyeye devretmiş.

Burak KAYNAŞ
2 ay önce - Pzr 25 Ekm 2020, 16:59

İyi güzel de o zaman bunu Çevreyolu diye pazarlamanın anlamı yok.

Çevreyolu deyince vatandaşta ki beklenti daha farklı oluyor.

Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Pzr 25 Ekm 2020, 19:22

Alıntı:
Çevreyolu deyince vatandaşta ki beklenti daha farklı oluyor.

Çevre Yolu denince akla ilk hali geliyor aslında veya Edremit yolunu OSB üzerinden İzmir Yoluna bağlayan yol gibi bir yol beklenir. Buna aslında mevcut yolun rehabilitasyonu denilirse fena olmaz. Alternatif yol veya yakın çevre yolu gibi tabirler kullanılabilir.

İsaac
2 ay önce - Pzr 25 Ekm 2020, 21:24

Birçok şehri gören biri olarak bu tür yollar ara sokakların yükünü alan ara sokakları ve hatta semtleri birbirine bağlayan ana arterlerden ibaret. Tabi Balıkesir gelişmeye hala devam eden ve çekirdek merkezi dahi daha tam son halini almamış bir il olarak bu tür yollar gelecek yıllar için elzem. Siyasî figürler de bunu bir şekilde pazarlar bu da onların işi bu beni hiç ilgilendirmiyor esasen yeterki vatandaş ve millet için gereklilikler planlanıp yapılsın yeter.

Burak KAYNAŞ
2 ay önce - Cum 06 Ksm 2020, 16:34

(+)

Bahsi geçen çalışmaların olduğu bölge, geçerken görüntüledim.

sayfa 13
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara