Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Okhan
15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 14:28
Irak'taki Türk rehinelerden biri öldürüldü

Arkadaslar, maalesef Irak'taki Türk rehinelerden biri öldürüldü. Sabahtan beri cinayet videosu bütün dünyada yayinlaniyor. Vatandasimiz Murat Yüce'ye rahmet, ailesine sabir dilerken, gözü dönmüs merhametsiz canilerin hem ölümlü hem de ölümsüz dünyanin kanunlarini tanimadiklarini ve kendi cirkin dünya görüsleri icin hak iman dinlemeden önüne geleni öldürmeyi uygun gördüklerini kabullenmek zorunlulugunun yarattigi hüzünü tasiyorum icimde. Gözü böylesine dönmüs insanlara cirkin yorumlariyla kirlettikleri güzel dinimizin gerceklerini anlatmak ne kadar mümkün olabilir ki?

http://www.cnnturk.com/DUNYA/haber_detay.asp?PID= ...erID=24969

Nuray
15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 15:02

Fikirlerine kesinlikle katılıyor ve din, özgürlük , vb. adı altında bu tür vahşetleri yapan ve bunlara göz yumanları nefretle kınıyorum. Ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Elif

15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 15:19

Ölen vatandaşımıza Allah'tan rahmet ve ailesine de sabır ve başsağlığı dilerim.

http://www.ntvmsnbc.com/news/280703.asp

Şu an gelen başka bir haber ise şöyle:

IRAK'TA CALISAN TURK TEMIZLIK ISCISI MURAT YUCE'YU KACIRARAK OLDUREN
KATILLERIN, KACIRMA OLAYININ ARDINDAN HICBIR TALEPTE BULUNMAMALARI, AMACLARININ
BASTAN BERI SADECE BIR TURK'U OLDURMEK OLDUGUNU ORTAYA KOYDU. DISISLERI
KAYNAKLARINDAN EDINILEN BILGIYE GORE, IRAK'TA KACIRILARAK OLDURULEN MURAT YUCE,
IRAK'TAKI ABD'LILERIN GIDA IHTIYACINI KARSILAYAN TEPE GRUBU'NUN SIRKETLERINDEN
BILINTUR CATERING'DE TEMIZLIK ISCISI OLARAK CALISIYORDU. YUCE'YI KACIRAN
GRUBUN, EL KAIDE'YE BAGLI TEVHID VE CIHAD GRUBU OLDUGU BELIRTILIRKEN, GRUBUN
KACIRMA OLAYINDAN SONRA HERHANGI BIR YETKILIYLE HERHANGI BIR TEMAS KURMADIGI VE
HICBIR TALEPTE BULUNMADIGI DA VURGULANDI. VERILEN BU BILGILER, YUCE'YI
KACIRANLARIN AMACLARININ ISIN BASINDAN BERI SADECE TURK REHINEYI OLDURMEK
OLDUGUNU DA ORTAYA KOYDU. CORUM'LU OLDUGU OGRENILEN YUCE'NIN, ANKARA'DA IKAMET
ETTIGI DE IFADE EDILDI.

-ANKA-

Burç

15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 16:22

Hiç bir talepte bulunmadan öldürülmesi şüphe yaratmıyor mu?

Zaten bu "El Kaide bağlantılı" deyimi bile bir garip.
"El Kaide sempatizanı"
"El Kaide bağlantısı olduğu tahmin edilen"
"El Kaide'nin amcasının komşusunun baldızı"

Nedir bu El Kaide?
Ben şimdiye kadar "gerçekten El Kaide" üyesi olduğunu iddia eden birisini görmedim.
Siz gördünüz mü?

Nerededir bu örgüt? Hangi ülkeden yönetilir? Yöneticileri kimdir?
ve en önemlisi amacı nedir bu örgütün?

Biraz hayali bir örgüt görünümü veriyor.

Mesela PKK'nın nerede olduğu, kimin yönettiği, amacı, sayıları, hepsi biliniyor.
Oysa El Kaide hakkında bunlardan hiç birini söyleyemiyoruz. Biraz garip değil mi?

şimdilerde millete sorun, ikiz kulelere yapılan saldırıyı da "El Kaide" yaptı zannediyorlar.
Oysa "El Kaide" sonradan ortaya çıkıverdi. O zamanlar kötü adamlara "Taliban" deniyordu.

hasansemre

15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 17:35

Burç Abi sanırım demek istediğin bu ABD'nin oyunlarından herhangi biri fakat iyi organize edilmiş olanı.

Erdal
15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 17:40

IRAK'TA KAÇIRILAN TÜRK ŞOFÖR MURAT YÜCE'NİN İNFAZ EDİLME GÖRÜNTÜLERİ !!!
UYARI: GÖRÜNTÜLER RAHATSIZ EDİCİ...

[link tavsiye üzerine silindi]

umut ozgur
15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 17:48

Burc hocam,benim buradan (ABD)takip ettigim kadariyla Amerika ya karsi yapilan her turlu eylemi Amerikan Yonetimi, El Kaide olarak adlandirmaya basladi.Yani El Kaide terimi artik derli toplu bir teror orgutu olmaktan ote bir dusunce akimina donustu.Amerika ya gelen tehditin kaynagi Orta Dogu ise direkt olarak tehditin ismi El Kaide...Fakat unutulmamasi gereken bir konu da baskanliginin Bin Ladin in yaptigi bu orgut Irakta ki direnisci guruplar arasinda en guclu ve en donanimli olanidir.Saddam i bile yakalayan Amerikan Ordusu, Bin Ladin konusunda hala basarili olamamistir.Bunun da en onemli sebebi adamin Irak ta,Iran da,Afganistan da,Suriye de,kisacasi her yerde bir baglantisi olmasidir.

Okhan
15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 18:43

Cesaret edip, Erdal'in yazdigi yönlendirmedeki filmi izledim. Haberlerde gösterilen film bu, tabii sabahtan beri gösterilen filmde son bölüm kesilmisti (Almanya'daki haberler). Fakat ilginc bir olayi gözlemledim. Film baslarken biri Türkce "önce o baslasin" diyor ve adamlardan biri Arapca metni okumaya basliyor. Burada bir gariplik var.

Murat Tolga

15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 18:55

beyinsiz araplar...başka ne bekleyebilirsinki...onurlu bir kurtuluş savaşı bile vermekten acizler...Allah hepsinin belasını versin!

Alexandros

15 yıl önce - Pts 02 Ağu 2004, 19:15

Beyler insan Allah adina adam olduruse herhalde bu din degildir, bu resmen cinayettir.
Sanirim dunya cok kurnazca ve cok dikkatli tuzagin icinde bence.. Hapishane fotograflarini tum dunya gordukten sonra, buyuk devletler insanlarin dusuncelerini degistirmek icin, simdi bunlari gosteriyorlar. Isteseler bal gibi sansur ederler ama amaclari bu degil.
Obur taraftan bu videolari gostermekle bu gibi katilleri reklam etmis oluyorsun. Bence bu gibi videolar haberlerde yeri olmamasi gerekiyor. Unutmayin ki bu saatlerde cocuklarda ekran basinda.
Topragi bol olsun.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET